Devlet Destekleri

Pos Cihazı Çalışmıyor

  • 09 Şubat 2023
  • Pos Cihazı Çalışmıyor için yorumlar kapalı
  • 2.162 kez görüntülendi.
Pos Cihazı Çalışmıyor

Pos Cihazı Çalışmıyor

Öncelikle Pos Cihazı Nedir Pos Cihazı Nasıl Alınır? Pos Cihazı Nereden Alınır? İnternet Bağlantısı hatalı. Pos Cihazı Çalışmıyor. Pos makinası çalışmıyor. Kart Okurken Pos Cihazı hata Veriyor.Pos Cihazı Temassız Nasıl Açılır? Sanal pos  nedir? Gibi sorularınızı sizler için araştırdık.

Pos Cihazı Pos Makinası aslında iş yeri sahiplerinin nakit para yerine kredi kartı ile müşterilerine hizmet sağlamasına yarayan alettir. Eğer bankamatik kartı yada Kredi Kartı ile ödeme almak istiyorsanız mutlaka bir pos cihazına sahip olmanız gereklidir.

Hemen hemen her işletmede bulunan POS Makinası Point of Sale kelimelerinin baş harflerinin kısaltmasıdır. Türkçesi ise satış noktası anlamındadır. Pos cihazına sahip olmak isteyen işletmeler öncelikle bankadan bu makinayı satın almaları gerekmektedir. Bu cihazın ödemeleri banka ile anlaşmalarına bağlıdır. Ayrıca iş yeri sahipleri pos cihazını hangi bankadan satın aldılar ise o bankaya komisyon ödemek zorunda kalmaktadır. Ayrıca post makinanıza QR kod ile ödeme veya Temassız ödeme seçeneklerini ekleyebilirsiniz.

Pos Cihazı Nasıl Nereden Alınır?

Pos cihazı almak için aslında birkaç banka ile görüşmenizi öneririz. Bankaların sizden isteyeceği komisyon gibi ücretler değişiklik gösterebilir. Eğer bankadan pos cihazı almak isterseniz sizden istenilecek belgeler; İşletme vergi levhası, Maliye kaydı, İşletmenin ticari sicil kaydı, Adınıza bir tane fatura (elektrik, su, doğalgaz vb.), İşletme ruhsatnamesi, Şahıs şirketleri için imza sirküleri veya yöneticiye ait yetki belgesi, Başvuruyu yapan firma yetkilisine ait nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, İşletme ortakları varsa tüm ortakların ayrı ayrı kimlik fotokopisi,  Noter ya da oda onaylı imza beyanı

Gerekmektedir.

Pos Cihazım Çalışmıyor Ne Yapabilirim?

  • Pos Cihazı hiç çalışmıyorsa adaptörü çıkarıp 1 dakika bekledikten sonra tekrar takınız.
  • Pos Cihazı Arama Yapmıyor ise öncelikle telefon hattını farklı bir telefona takın. Eğer arama yapıyorsa sorun yoktur. Eğer arama yapmıyorsa modemi açıp kapatın. Ayrıca sim kartı çıkarıp tekrar takın.
  • Pos Cihazı Hiç Açılmıyor ise adaptörü kontrol ediniz. Eğer adaptörün ışığı hiç yanmıyorsa adaptörün voltajına uygun yeni bir adaptör bulup değiştirin. Diğer bir yol ise pos cihazının bataryasını çıkarıp tekrar takın. Eğer adaptörde herhangi bir şişme varsa pili değiştirin.
  • Pos Cihazı Hat Yok Hatası bu hatada öncelikle pos cihazını kullandığınız sabit hattı kontrol edin. Eğer sabit telefonda sıkıntı yoksa pos cihazının kablo kısmını kontrol edin. Ayrıca internet hattını da modemi açıp kapatarak resetleyin.
  • Pos Cihazı Ekran Gelmiyor ise pos cihazının adaptörünü çıkarıp tekrar takın.
  • Pos Cihazı çip okumuyor post cihazı manyetik okumuyor hatasında ıslak bez ve sonrasında temiz bir kuru bez ile kredi kartının geçtiği kısmını temizleyin.
  • Pos Cihazı Pin Pad Çalışmıyor hatasında pin pad kablosunu sökerek tekrar takınız