Devlet Destekleri

Trendyol Ürün Nasıl Satılır

  • 10 Şubat 2023
  • Trendyol Ürün Nasıl Satılır için yorumlar kapalı
  • 1.397 kez görüntülendi.
Trendyol Ürün Nasıl Satılır

Trendyol ürün nasıl satılır. E ticaret sitelerinde ürün nasıl satılır 2023? Trendyol mağaza açmak. Trendyol ürün satma komisyon oranı nedir? İnternetten ürünümü nasıl satarım? Trendyol ürün satma başvurusu yapmak. Trendyol mağazamı kaydetmek. İnternetten Ürün satmak. Kendi Ürünümü İnternetten Nasıl Satarım?

Trendyol Ürün Nasıl Satılır?

2011 yılında kurulan ve 16 milyondan fazla kullanıcı potansiyeli olan Online Pazar olarak adlandırılan gittigidiyor sitesine aylık ortalama 60 milyon ziyaretçi gelmektedir. Bu sayede işletmesini büyütmek isteyen ve ürünlerini internet üzerinden satmak isteyen kişiler için oldukça avantajlı bir hale gelmektedir.

Kendi ürününü internetten satmak isteyen kişiler gitti gidiyor üzerinden başvuru yaparak online mağaza dükkan açarak kendi ürünlerini internet üzerinden satış yapabilmektedir. Trendyol politikası gereği mağaza açan kişi ürünü sattıktan hem sonra ürünün parasını alamaz. Satılan ürüne ait para havuzda bekler ve yasal süre bitiminde mağaza sahibine iade edilmektedir. Trendyol sitesine her ay ortalama 60 milyon ziyaretçi geldiğini düşünürsek ürün ve kendi mağazanızın prestiji bakımından hem reklam yapılır hem müşteri kitleniz artar.

Trendyol Ürün Satmak İçin Ne Yapmalıyım.

Öncelikle küçük ölçekli işyeri iseniz Trendyol yor üzerinden satış yapmanız için herhangi bir vergi kaydına yada vergi mükellefi olmanıza gerek olmamaktadır. Ancak Trendyol kendi sitesi üzerinden ürün satmanız için sizden bazı bilgiler talep etmektedir. Bunlar sırası ile;

  • Mağaza İsmi: En Fazla 35 Karakter kullanın.
  • Tanıtım Yazısı : Ne sattığınız ile ilgili ürününüz ile ilgili tüm gerekli bilgiyi ayrıntılı olarak yazmalısınız. Müşteriler açısından açıklama kısmı satış artması konusunda etkilidir. Ayrıca bu bölümde logo, mağaza görsel resim gibi alanları da düzenleyebilirsiniz.
  • Tüm bilgilere giriş yaptıktan sonra e posta adresinize mail gelecek ve artık mağazanızda ürün satabilirsiniz.
  • Trendyol'da Mağaza Açmak İçin Ne Yapmalıyım?

    Trendyol Mağaza Açmak 2023

Trendyol İnternetten Ürün Satmak Ücretli mi?

Trendyol da online mağaza açmak veya ürünlerinizi satmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Tek mağaza üzerinden 10 bine yakın ürünü internetten satışını yapabilirsiniz.

Trendyol İnternetten Ürün Satma Komisyon Oranı Ne Kadar?

Her ne kadar Trendyol sitesi mağazanızın ürününü internet üzerinden satış yaparken sizden bir ücret talep etmese de sattığınız ürün başına komisyon talep etmektedir. Ancak ürün satmadığınızda herhangi bir ücret talep etmez. Trendyol komisyon oranı ise değişiklik göstermektedir. Satmış olduğunuz ürünün değerine ve cinsine göre %6 dan %17 ye kadar satmış olduğunuz fiyat üzerinden komisyon almaktadır.

Trendyol Ürün Satma Başvuru Yeri Neresidir?

Öncelikle Trendyol sitesine üye olmanız gereklidir. Üye olurken ürün satmak istediğiniz için mutlaka kurumsal üyelik kısmını tıklayınız. Ancak üye olurken istenilen tüm bilgileri hatasız ve eksiksiz bir şekilde doldurunuz. Aksi takdirde internet mağazanız Gittigidiyor tarafından onay veriniz.