Devlet Destekleri

199 Seyahat Otobüs Uçak Seyahat Yol İzni

  • 01 Nisan 2020
  • 2.586 kez görüntülendi.
199 Seyahat Otobüs Uçak Seyahat Yol İzni

199 Seyahat Randevusu nasıl Alınır? 199 yol İzni. 199 E Başvuru. 199 Otobüs Bileti Almak. 199 Otobüs ile izin belgesi almak. 199 uçakla izin belgesi almak. 199 Seyahat İzin Belgesi almak. 199’dan İzin belgesi nasıl alınır? Otobüs bileti almadan önce 199 u aramak. E devletten seyahat belgesi almak. e devletten otobüs ile yolculuk belgesi almak. e devletten seyahat belgesi nasıl alınır? 199 şehirler arası seyahat belgesi nasıl alınır?

Her geçen gün korona virüs vakalarının artması sebebi ile her gün yeni önlemler alınmaktadır.  Daha önce şahsen otogar, kaymakamlık, valilik ve havalimanlarında kurulan seyahat izin kurulu artık bireysel başvuru almayacaktır.  Artık 112 çağrı merkezi yada 199 numaralı telefonu arayarak izin belgesi doldurmanız gereklidir. Daha sonra talebiniz hakkında cep telefonunuza talep alındı şeklinde mesaj gelecektir. Eğer talebiniz uygun yada uygun görülmez ise 199 numaradan cep telefonunuza kısa mesaj gelecektir.

199 Seyahat İzni Nasıl Alınır?

daha önceden nüfus işlemleri için kullanılan bu numara artık 199 seyahat yolculuk hattına dönüştürüldü. Artık şehirler arası otobüs, tren, uçak gibi vasıtalar ile yolculuk etmek isterseniz mutlaka 199 seyahat izni hattını aramalısınız. 199 seyahat izni numarasını aradığınızda kişiler öncelikle sizden TC kimlik numaranızı istemektedir. Daha sonra ikamet adresiniz sisteme otomatik olarak düşmektedir. Ancak mutlaka 199 seyahat hattına ikametgah adresinizi teyit ettirin. Daha sonra sizden hangi adrese gideceğiniz istenmektedir. Gideceğiniz adresin tüm bilgilerini sokak kapı numarası gibi bilgilerin doğru şekilde bildirilmesi gereklidir. Ayrıca hangi tarihler arasında yolculuk edeceğiniz tarih bilgileri de istenmektedir. Seyahat edecek kişilere ait cep telefonu bilgisi de istenildikçe sonra 199 seyahat izin kurulu cep telefonunuza talebiniz alındı şeklinde mesaj gelecektir.  daha sonra kurul size cevabını olumlu ya da olumsuz şeklinde bildirecektir. Kimlere Seyahat İzni verilir hakkında bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. İnternetten Yol İzni Nasıl Alınır?

E Devlet Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?

öncelikle e devlet şifrenizi bilmeniz gereklidir. e devlet şifresi olmayanlar en yakın PTT ye giderek e devlet şifresi alabilir. daha sonra e devlet sistemi açıldığında ana sayfada ne istemiştiniz diye bir kutucuk var. o kısma Seyahat E Başvuru yazdıktan sonra ara kısmı ya da enter tıklayın.

Açılan ekranda daha önce seyahat başvurunuz bulunmamaktadır yazmaktadır. Sağ Üst Kısımda Yeni başvuru Kısmını tıklamanız gereklidir.

Açılan pencerede başvuru türü (Seyahat izin işlemleri ) ve belge türünü (Otobüs veya uçak )  kısmını seçin.

Daha sonra bulunduğunuz ili seçin

Açılan sayfada iletişim bilgilerinizi eksiksiz bir biçimde doldurun. Ayrıca gideceğiniz yerde kalan bir kişinin mutlaka ad soyad Tc Numarasını girmeniz gereklidir.

Ayrıca ikametiniz hangi Adreste ise Başvurulacak taşra yerini seçin.

Tüm bilgileri eksiksiz bir biçimde doldurduktan sonra talebiniz izin kuruluna düşecek ve en yakın zamanda cep telefonunuza kısa mesaj ile bilgi gelecektir.