Devlet Destekleri

Kaymakamlık Geliri Olmayana 1000 TL Devlet Yardımı Başvuru

  • 06 Nisan 2020
  • 27.184 kez görüntülendi.
Kaymakamlık Geliri Olmayana 1000 TL Devlet Yardımı Başvuru

Cumhurbaşkanının açıkladığı geliri olmayana yardım desteği başvurusu nereye yapılır? Kaymakamlığa yardım başvurusu nasıl yapılır? Valiliğe Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Geliri Olmayan İnternetten Yardım başvurusu Nasıl Yapar? İnternetten Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 1000 TL yardım başvurusu nereye yapılır

Cumhurbaşkanlığının açıkladığı yardım paketinde 2 milyondan fazla aileye daha maddi yardım yapılacağını açıkladı. Korona virüsünün arttığı ve önlemlerin açıklandığı Maliye ve Hazine Bakanlığı daha önce 2 milyon aileye 1000 TL yardım yapmıştı. Bu yardıma maalesef herkes başvuramamıştı. 1000 TL lik yardım düzenli sosyal yardım alan vatandaşların hesabına otomatik olarak yatmıştı ve bu kişiler ödemelerini aldılar.

Ancak Nisan ayının başında Cumhurbaşkanının Geliri Olmayanlar Kaymakamlığa Valiliğe gitsin açıklamasından sonra 2 milyon aileye daha yardım yapılacaktır.

Valilik Kaymakamlık Geliri Olmayana 1000 TL Yardım Yapacak

Daha önceden 2 milyon aileye 1000 er lira yardım sosyal yardımlaşma vakıfları tarafından yapılmıştı. Kişilerin yardıma ihtiyacı olup olmadığını, gelirinin olup olmadığının belirlendiği tek sistem sosyal yardımlaşma vakıflarıdır. Bu sebeple Cumhurbaşkanının açıkladığı geliri olmayana 1000 TL destek il veya ilçenizde bulunan sosyal yardımlaşma vakıfları tarafından dağıtılacaktır. İnternetten Geliri Olmaya Destek Verilecektir açıklaması üzerine kişiler e devlet üzerinden gelir tespit yaptırarak bu yardım için başvurabilir. Öncelikle e devlet sistemi üzerinden aile ve sosyal politikalar bakanlığının adresine gidilmesi gereklidir. Bu sayfadan kişiler gelir tespit yaptırması gereklidir. Bu sayede yardım için uygun kriterlere sahip olup olmadığınız anlaşılacak ve geliri olmayana 1000 TL destek yardımından faydalanabilirsiniz.

Ayrıca öncelikle Mutlaka il veya ilçenizde kaymakamlık veya valilik bünyesinde bulunan sosyal yardımlaşma vakıflarını arayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek konu kesinlikle sosyal yardımlaşma vakıfları bireysel ve yüz yüze başvuru almamaktadır. Bu yüzden mutlaka telefon yada internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Cumhurbaşkanının Geliri Olmayana Yardım Edilecek Başvurusu Nasıl Olacak?

şu anda kaymakamlık 1000 TL başvuru ve Valilik 1000 TL yardım başvuruları sadece telefon ve internet üzerinden başvuru almaktadır. Bu sebeple bağlı olduğunuz sosyal yardımlaşma vakfını arayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Sosyal Ekonomik Destek Hizmeti

DİKKAT!!! cumhur başkanlığının son açıkladığı 2 milyon aileye yardım yapılacak açıklaması üzerine bu yardıma başvuracaklar mutlaka E Devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra çıkan arama ekranına Sosyal Ekonomik Destek Hizmeti kısmını aratarak açılan sayfada internet üzerinden yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yardım İçin Nerelere Başvurabilirim?

Başvuru kanalları öncelikle valilik veya kaymakamlık sosyal yardımlaşma vakıflarına yapılacaktır. Ayrıca farklı olarak bağlı olduğunuz belediyeye yardım başvurusu yapabilir ve  e devlet üzerinden E-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama ne girerek belediye ile ilgili internetten yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Geliri Olmayana Devlet Yardımları Nelerdir?

4 ana başlık altında topladığımız Geliri Olmayanların faydalanabileceği yardım konuları hakkında ayrıntılı olarak inceleyerek hazırladığımız yazıları sitemizden inceleyebilirsiniz.

1- Gelir tespiti, gebelik yardımı, engelli yardımı ile ilgili başvuru ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız

2-Kepez Doğum yardımı, elektrik parası yardımı, kırtasiye desteği, eğitim desteği yardımı ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

3- Kepez dar gelirliye toki yardımı, askere gidene yardım desteği, yetim öksüz desteği için ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

4- Kepez Gıda Yiyecek Yardımı, barınma yardımı, yakacak yardımı başvuruları ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.