Devlet Destekleri

İş Bankası Temassız açma

  • 29 Mart 2021
  • 876 kez görüntülendi.
İş Bankası Temassız açma

İş Bankası Temassız Çalışmıyor. İş Bankası Temassız Alışveriş. İş Bankası Temassız Kapatma. İş Bankası Temassız Limit Arttırmak. Temassız Kart Nasıl Kullanılır?

Alışveriş yaparken müşterilere kolaylık sağlayan temassız alışveriş sayesinde artık pin kodu girmeden rahatça alışveriş yapabilirsiniz. Daha önceden alışverişinizi tamamlarken pin kodu girmeden alışveriş yapmazdınız. Ancak İş Bankası temassız kredi kartı sayesinde vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde ödeme yapabilirsiniz.

İş Bankası Temassız Kart Nasıl Açılır?

Öncelikle bankalar BDDK Bankacılık Düzenleme ve Denetleme kurulu kararları sebebi ile müşterinin onayı olmadan kredi kartlarına temassız alışveriş yapmasına izin vermemektedir. Eğer İş bankası kredi kartınız var ise öde geç sistemi sayesinde rahatlıkla şifre kullanmadan alışverişinizi yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle Maximum Karta sahip olmanız gereklidir. Daha sonra 0 850 724 0 724  numaralı müşteri hizmetlerine telefon ile bağlanarak menüden kredi kartı işlemlerini seçmeniz gereklidir. Temassız kart açmak için mutlaka müşteri hizmetleri danışanına bağlanmanız gereklidir. Müşteri hizmetleri danışmanı sizden sözlü olarak onay almak zorundadır. Müşteri hizmetlerine temassız kartı aktif etme işlemine onay verdikten sonra rahatlıkla alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Diğer bir yol ise İş Bankası internet bankacılığı hizmetini kullanarak iş bankası kredi kartınızın temassız özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

İş Bankası Temassız Kart Limit Arttırmak

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme kurulunun almış olduğu karar ile tüketicinin güvenliği sebebi ile temassız alış veriş limiti günlük maksimum 250 TL ile sınırlandırmıştır. Bunun sebebi tüketici güvenliğidir. Çünkü kredi kartına sahip olan herkes herhangi bir şifre girmeden rahatlıkla alış veriş yapabilmektedir. Kartınızı kaybettiğinizde başka birisi rahatlıkla alışveriş yapacağından limit maksimum 250 TL olarak belirlenmiştir.

İş Bankası Temassız Özellik Nasıl Kapatılır?

Eğer güvenlik ile ilgili şüpheleriniz var ise İş Bankası temassız kartının özelliğini rahatlıkla kapatabilirsiniz. Bu sayede kredi kartı ile yapılan her alışverişte şifre zorunlu tutulacaktır. Eğer iş bankası kredi kartınızın temassız özelliğini kapatmak istiyor iseniz 0 850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak kolay bir şekilde temassız özelliği kapatabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartını Kaybettim

Eğer temassız özelliği açık kredi kartınız var ve eğer nerede olduğunu bilmiyor iseniz mutlaka acil olarak 0850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetlerini arayın. Çağrı merkezi kayıp kredi kartı için sizi beklemeden müşteri hizmetleri danışmanına bağlayacaktır. Eğer kredi kartınızı kaybetti iseniz yeni kart için herhangi bir ücret ödemesi yapmazsınız. Kredi kartınız ücretsiz olarak adresinize gönderilecektir.