Devlet Destekleri

6 Ay Ödemesiz Krediye Nasıl Başvururum?

  • 31 Mart 2020
  • 32.831 kez görüntülendi.
6 Ay Ödemesiz Krediye Nasıl Başvururum?

6 Ay Geri Ödemesiz 10 Bin TL Kredi

10 bin TL kredi Şartları Nelerdir? 10 Bin TL kredi Kimlere Verilir? 10 bin TL Kredi Şartları Nelerdir? 10 Bin TL kredi nereden alınır? 10 bin TL kredi nasıl Başvuru yapılır.

Her geçen gün artan korona önlemleri yüzünden artık özel sektör durma noktasına gelmiştir. Özellikle hizmet sektörü çalışanlarının çoğu işsiz kalmıştır. Çoğu kişi ya ücretsiz izine çıkarılmış ya işten çıkışları verilmiştir. Devlet ücretsiz izine çıkarılanları KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ adı altında 6 ay sürecek şekilde maaş vereceğini açıkladı. Şartları için sitemizi inceleyebilirsiniz. Ancak kısa çalışma ödeneğinde iş verenlerin iş kura müracaat etmeleri gerekmektedir.

İşten çıkarılanlar ise iş kura internet üzerinden başvuru yapabilirler. E devlet uygulaması sayesinde artık İŞKUR’a gitmeden başvuru yapabilir ve işsizlik maaşına başvuru yapabilirler. İşsizlik maaşı nasıl alınır konusunda tüm bilgilerin yer aldığı yazımızı sitemizden ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

Diğer bir yardım seçeneği ise Sosyal Yardımlaşma Vakıfları aracılığı ile başvuru yapmaktır. Kişi telefon ile bağlı olduğu il veya ilçedeki Sosyal Yardımlaşma vakıflarını arayarak telefon ile kaydını açtırabilmektedir. Eğer şartları uygun ise yardım tutarı direk kişinin banka hesabına yatırılacaktır. Bu konu ile ilgili de sitemizde ayrıntılı bilgi mevcuttur. İnceleyebilirsiniz.

6 Ay Geri Ödemesiz 10 Bin TL Kredi Nasıl Alırım?

Maliye Bakanlığının hazırlamış olduğu kararda artık 3 devlet bankası olan Vakıfbank, Halk Bankası ve Ziraat Bankası eve giren toplam gelirinin 5 Bin TL ve altında olan herkese en az 10 bin TL kredi verileceğini duyurdu. Artık meslek fark etmeden  asgari ücretli vatandaşlarımız, emekliler ve işsiz kalanlara korona önlemleri azalıncaya kadar destek olmak amacıyla kredi verilecektir. Her türlü ihtiyacını bu krediden karşılayabilmektedir.

10 Bin TL kredinin diğer kredilerden en önemli farkı ise kişi krediyi çektikten 6 ay sonra vade farkı olmaksızın ödemeye başlayacaktır. Ayrıca vade sayısını 36 aya kadar çıkarabilmektedir. Bu kredi destek paketinde en önemli ayrıntı ise çekebileceğiniz en fazla tutar 10 Bin TL olarak belirlenmiştir.

10 Bin TL Krediye Nasıl Başvuru Yaparım?

Hazine ve maliye bakanlığının aldığı kararda 10 bin TL kredi başvuruları 01 nisan 2020 tarihi itibari ile başlayacaktır. Üstelik kredi çekmek için bankaya gitmenize gerek yoktur. Sadece İnternet Başvurusu yaparak yada cep telefonunuzdan mobil bankacılık yada internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Eğer şartlarınız uygun ise 3 kamu bankasından hangisinden kredi çekti iseniz paranızı ATM’den çekebilirsiniz.

10 Bin TL Kredi Geri Ödemesi Nasıldır?

Öncelikle 6 ay bankaya hiçbir ödeme yapmayacağınızı unutmayın.  Banka geri ödeme şartları çekeceğiniz vade sayısına göre değişmektedir.

Örneğin 10 Bin TL kredi çekerseniz ve 30 aylık vade belirlerseniz aylık taksitiniz 376 lira olacaktır. 7500 TL için 30 aylık vade ile 282 lira aylık ödeme yapabilirsiniz.

10 TL Kredi Başvurusu İnternetten Nasıl Yaparım?

Unutmayın ki bu kredi için10 Bin TL Kredi Mobil bankacılık başvuru, 10 bin TL kredi İnternet Bankacılığı Başvuru, yapabilirsiniz. Kesinlikle bankaya gitmenize gerek yoktur.