Devlet Destekleri

Finans Bankası 7 Yıl Vadeli Düşük Faizli Çiftçi Kredisi

  • 25 Ekim 2019
  • 1.472 kez görüntülendi.
Finans Bankası 7 Yıl Vadeli Düşük Faizli Çiftçi Kredisi

Finans Bankası 7 Yıl Vadeli Düşük Faizli Çiftçi Kredisi

Finansçıdan üreticiye tam destek projesi kapsamında toplam taksit ve vade sayısını 7 yıla kadar uzatabilen ve istediğiniz zamanlarda ödeme planı yapabileceğiniz tarım ve hayvancılık alanında yatırımlarınızı geliştirebileceğiniz kredi seçenekleri açıklanmıştır.  Çiftçiye düşük faizli kredi, çiftçiye faizsiz kredi, uzun vadeli tarım kredisi nedir

Qnb Finansbank tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçilere yatırımlarının dahada gelişebilmesi için, tarım alanlarınızı genişletebilmek, traktör vb ekipmanlarınızı yenilemek ve modern tarıma geçebilmeniz için uzun vadede kolay ödeme şartları ile kredi başvurularını başlattı.

Traktör Römork Kredisi

İster sıfır ister ikinci el traktör ya da römork alımlarında uygulanan kredi seçeneğidir. Sıfır traktör alımlarınızda toplam tutarın %75 ine kadar, ikinci el traktör alımlarınızın %60 ına kadar kredi desteği vermektedir. Vade sayıları ise sıfır traktörler için 72 ay, ikinci el traktörler için 48 aya kadar vade ile ödeme yapabilirsiniz. Vadelerinizi ister aylık, isterseniz 3 er 6 şar yada 12 şer aylık dönemlerde ödeme yapabilirsiniz. Başvuru için Çiftçilik belgesi, kimlik fotokopisi ve traktör aldığınıza dair faturayı ibraz etmeniz yeterlidir.

Tarım Ekipmanı Almak İçin Kredisi

Hem sıfır hemde ikinci el ilaçlama makinesi sulama sistemi, tarım ekipmanı yada toprak aletleri satın alırken sıfır ürünlerin %75 i, ,k,nci el ekipmanların %60 ına kadar 72 ay vadeye kadar kredi kullanabilirsiniz.

Tarla Almak İçin Kredi

İster mevcut tarlanızı genişletmek, isterinseniz hisseli olan tarlanızdaki hak sahiplerinden tüm tarlayı satın almak için toplam bedelin %75 ine kadar kredi çekebilirsiniz. Kredi kullanabilmek için çifti kayıt belgesi, satın alınan yerdeki hak sahiplerinin ve kendinizin kimlik fotokopisi ve tarlanın ekspertiz değerini gösteren belgeyi ibraz etmeniz yeterlidir.

Hayvan Alma Kredisi

Eğer besicilik yapıyorsanız hayvan alımı, yem ve yem ekipmanları aletleri, ahır inşaatı, havalandırma sistemi ya da gübre alımı gibi tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Öncelikle yatırım yapmak istediğiniz alan ile ilgili tüm bilgi ve belgeleri toplamanız gerekmektedir. Yapacağınız tüm harcamaların %75 ine kadar 120 aya kadar sunulan vade seçeneği ile birlikte ister 6 ayda bir isterseniz yılda 1 kere ödeme yapabilirsiniz. Bu kredi için çiftçi kayıt belgesi, kimlik fotokopisi, satın alacağınız hayvanların bilgi ve pasaportları, yer ve izin ile ilgili belgeleri getirmeniz yeterlidir.

Süt İneği Kredisi

Eğer süt üreticiliği yapmak isterseniz bu alanda ihtiyacınız olan inekler, süt sağma makinesi, ilaçlama bakım ve depolama gibi masraflarınız için kredi kullanabilirsiniz. İster sıfırdan iş kurun isterseniz mevcut işletmenizi büyütün farketmez. Tüm masraflarınızın %75 ine kadar kredi kullanabilirsiniz. 120 ay vade seçeneği ile 3.6 ve 12 ay lık ödeme periyotlarında kredi kullanabilirsiniz. Bunun için ÇKS ve kimlik fotokopisi, süt üreticileri birliği üyesi olmak ve satın alınan hayvan yada ekipmanlara bilgi ve faturalara ihtiyacınız bulunmaktadır.

Faiz Oranları Nedir?

Bu kredinin faiz oranları yatırımınızla ve vade sayısına göre değişiklik göstermektedir. İster şubeye giderek isterseniz internet üzerinden başvuru yapabilir ve faiz oranlarını öğrenebilirsiniz.