Devlet Destekleri

Ziraat Mobil Şifremi Unuttum. Şifrem Bloke Oldu

  • 07 Ağustos 2019
  • 45.577 kez görüntülendi.
Ziraat Mobil Şifremi Unuttum. Şifrem Bloke Oldu

Artık banka şubesine gitmeden bankacılık ile ilgili tüm işlerinizi cep telefonunuz ile yapabilirsiniz. Bankacılık işlemlerini tabletinizden, bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan rahatça yapabilirsiniz. Ziraat Mobil Nasıl Kurulur? Ziraat Mobil Uygulama Açılmıyor. Ziraat Mobil Şifremi Unuttum. Ziraat Mobil işlemleri Nelerdir? Cep telefonundan para göndermek. Cep Telefonundan fatura ödemek gibi işlemlerinizin cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Cep Telefonuna Ziraat Mobil Nasıl Yüklerim?

Bankacılık işlemlerinizi cep telefonu üzerinden yapmak için öncelikle akıllı bir telefona sahip olmanız gerekmektedir. Telefonunuzun marka ve modeline göre eğer android tabanlı cep telefonu kullanıyorsanız play store uygulamasına giriş yaptıktan sonra ziraat mobil uygulamasını aratıp yüklemeniz gereklidir. Eğer telefonunuz İphone ise App Store Uygulamasına girerek ziraat mobil uygulamasını aratarak rahatça kullanabilirsiniz.

Ziraat Mobil Kullanıcı Adı ve Şifremi Unuttum.

Eğer ilk defa mobil bankacılık kullanıyorsanız müşteri hizmetlerinden ya da bankaya giderek internet bankacılığı hizmetinden faydalanmak istediğinizi belirtiniz. Daha sonra yetkili kişiler size mobil bankacılık ile ilgili kullanmanız gereken geçici bir şifre verecektir. İlk giriş yaptığınızda mobil banka uygulamasına kullanıcı adınız ve parolanızı isteyecek ve giriş sağlayacaksınız. Ancak ilk giriş yaptıktan sonra parolanızı yenilemeniz istenecektir. Parola oluştururken Büyük harf rakam ve işaret kullanarak yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

Ziraat Mobil Şifremi Unuttum

Eğer ziraat bankası mobil uygulama ya da internet şubesi parolanızı unuttu iseniz ya banka şubesine gitmeniz gerekli ya da 444 00 00 ve 0850 220 00 00 nolu numarayı aramanız gereklidir.

Ziraat Mobil Şifrem Bloke Oldu

Eğer ziraat mobil yâda internet bankacılığı şifrenizi unutursanız ve 3 kere yanlış giriş yaparsanız bu şifreniz otomatik olarak bloke olmaktadır. Bu durumda en yakın ziraat bankası atm sine giderek internet bankacılığı bloke kaldırma ya da 444 00 00 ve 0850 220 00 00 nolu numarayı arayarak şifrenizin yenilenmesini talep edebilirsiniz.

Ziraat Mobil Bankacılık Nasıl Kullanılır?

Öncelikle yeni teknoloji sayesinde şifre kullanmadan parmak izi ile bu menüye ulaşma imkânına sahipsiniz. Ayrıca bu uygulama sayesinde ziraat bankası atm ve şubelerin adreslerini, tüm alacak verecek nakit miktarlarınızı, ayrıca faiz oranlarını ve çeşitli banka kampanyalarını görebilirsiniz.

Ziraat Cep Telefonundan Para Nasıl Gönderirim?

Öncelikle para göndermek için saatin mesai saatleri içinde olması gerekmektedir. Ancak menüden para transferleri menüsüne girerek Havale  yada EFT Yapabilirsiniz. Ayrıca bu menüden kredi kartına hatta cep telefonuna bile para gönderebilirsiniz.

Bunun yanı sıra tüm fatura ödemeleriniz (Elektrik Su Doğalgaz Telefon TV), Vergi ödemeleriniz (Motorlu Taşıtlar Vergisi, Tapu Harç Parası, Trafik Cezası), Eğitim ile ilgili sınav başvuru ve harç paraları, Ayrıca iddia gibi yasal olan bahis sitelerine de para yatırabilirsiniz.

Ayrıca size özel kurlar sayesinde döviz alım satıp, altın alım satım gibi işleri de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Havale İle EFT Arasındaki Fark Nedir?

Havale ve EFT işlemleri bankalar arası para transferi işlemidir. Havale Kendi banka hesabınızdan gene aynı banka hesabına para gönderme işlemidir. EFT ise kendi bankanızdan başka bir banka hesabına para transfer işlemidir. Yanı Örnek Olarak ziraat bankasından ziraat bankasına para gönderirken Havale, Ziraat Bankasından Akbank, Garanti gibi farklı bankalara para göndermek için EFT işlemini kullanmanız gereklidir.

Ziraat Mobil Açılmıyor

Eğer Cep Telefonunuzdan Ziraat Mobil Bankacılık uygulamasına giriş yapamıyorsanız öncelikle sistemde teknik bir arıza olabilir. Bu kısa süreli bir bekleme işlemidir. Ancak uygulama hata veriyorsa öncelikle telefonunuzun uygula kısmının ön belleğini temizleyin. Tekrar uygulamaya giriş yapamazsanız telefonunuzdan uygulamayı kaldırın ve telefonunuzu açıp kapatın. daha sonra uygulamayı tekrar yükleyin. Ziraat Bankası ürün ve hizmetleri ile daha iyi bir bilgi almak için isterseniz Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri numarasını da arayabilirsiniz.