Devlet Destekleri

İbb Ramazan Kolisi Başvurusu

  • 31 Mart 2022
  • 972 kez görüntülendi.
İbb Ramazan Kolisi Başvurusu

İbb ramazan kolisi başvurusu. İbb Ramazanda erzak yardımı. İstanbul’da Ramazan Kolisi veren yerler. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı. İbb Ramazan Yardım Parası. İbb Ramazan Kolisi Yardımına Nasıl Başvuru Yaparım? İbb Erzak Yardımı Başvurusu

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte belediyeler vatandaşların daha rahat bir ramazan ayı geçirmeleri için sosyal yardım hizmetlerine devam etmektedir. Bu yazımızda İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin İbb Ramazan Kolisi yardımını inceleyeceğiz

İbb Ramazan Kolisi Başvurusu Şartları

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi SEDEP Sosyal ve Ekonomik Destek Programı kapsamında yardım yapmaktadır. Sedep projesi kapsamında başvurular 2 şekilde alınmaktadır. Telefon ve online başvuru şeklinde. Yardım alabilmek için öncelik olarak iş bulamayan, çalışmayan vatandaşlarımıza öncelik verilmektedir. SEDEP Sosyal ve Ekonomik Destek Programı yardım başvurusu için hanenize giren gelir sayısı ve hanenizde kalan kişi sayısına düşen gelir önemlidir. Örneğin asgari ücret alan ve evinde 5 kişi kaldığını örnekler isek 4250 / 5 = 850 TL ailenizdeki kişi başı gelirdir. Aile ve sosyal politika bakanlığının resmi kayıtlarında eğer hanenizde kişi başı düşen gelir 1200 TL altında ise yardım alabilirsiniz denilmektedir. Eğer bu şartları taşıyor iseniz yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

İbb İnternetten Ramazan Yardımı 2022

Öncelikle İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Resmi internet sayfasına giriş yapmanız gereklidir. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi İnternet sayfasında bulunan sosyal yardımlar kısmına giriş yapmanız gereklidir. Bu yazımızda adım adım İbb Ramazan yardımı için online başvuru nasıl yapılır onu göstereceğiz.

1- Öncelikle https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru adresine giriş yapınız. Açtığınız ana sayfada alt kısımda bulunan BAŞVURU FORMU kısmını tıklayınız.

2- Başvuru kısmı 3 aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşama Kimlik Bilgileri. İkinci Aşama İletişim bilgileri. Üçüncü aşama Ön tespit bilgileridir. Birinci aşama olan Kimlik bilgileri kısmına Tc Kimlik numaranız, ad soyad bilgileriniz ve kovid durumunuzu belirleyerek aşağıda bulunan bilgilendirme kutucuklarını tıklayarak ikinci kısma geçebilirsiniz.

3- Daha sonra ikinci kısım olan iletişim bilgileri kısmına kendiniz adres ve telefon numarası ile birlikte bir yakınınıza ait bilgilerini de doldurunuz. Eksiksiz ve tam olarak doğru adres ve telefon numarası bildirmeyi unutmayın. Aksi takdirde yardım çıksa bile haberiniz olmayabilir.

4- Asıl önemli olan üçüncü aşama olan ön tespit bilgileridir. Bu kısımda size ait tüm gelir ve gider dağılımınızn yanı sıra aile fertlerinin de okul eğitim barınma, yeme içme gibi gelir gider dağılımınızı belirtmeniz gerekmektedir. Unutmayın ki her başvurunuz sosyal inceleme uzmanları tarafından incelenmektedir. Eğer vermiş olduğunuz bilgiler ile sistemde kayıtlı olan bilgileriniz eşleşmez ise maalesef yardım alamazsınız. İstanbul büyük şehir Belediyesi olabildiğince fazla kişiye yardım etmek istemektedir.

İbb Yardım Telefon Numarası

Eğer İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurunuz için internetiniz yok ve online başvuru yapamıyor iseniz yardım için telefon numarası bulunmaktadır. Her türlü yardım başvurunuz için Alo 153 yardım destek olan 153 nolu numarayı arayarak telefon ile yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.