Devlet Destekleri

Garanti Temassız Çalışmıyor

  • 29 Mart 2021
  • 1.471 kez görüntülendi.
Garanti Temassız Çalışmıyor

Garanti Bankası Temassız Açmak. Garanti Bankası Temassız Limit Arttırmak. Garanti Temassız Çalışmıyor. Garanti Temassız Aktif Değil. Garanti Temassız Kapatmak.

Son zamanlarda bankaların müşterilerine zaman kazandırmak ve işlemlerini kolaylıkla yapmalarını sağlayan kredi kartında temassız alışveriş özelliği oldukça avantajlı hale geldi. Ancak garanti temassız kredi kartını kullanmanız için belirli işlemler yapmanız gereklidir. Bu yazımızda garanti temassız kart ile ilgili yapmanız gerekenleri ayrıntılı olarak inceledik.

Garanti Temassız Kart Açma

Öncelikle garanti temassız ile alışveriş yapmanız için garanti bankası kredi kartına sahip olmanız gereklidir. Garanti bankası müşterilerinin güvenliği için her kredi kartını direk olarak temassız kredi kartı özelliğini açmamaktadır. Eğer garanti Bankası temassız alışveriş için kredi kartının temassız özelliğini açmak istiyor iseniz yapmanız gereken 2 yol bulunmaktadır. Öncelikle isterseniz 444 0 333 numaralı garanti bankası müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Garanti müşteri hizmetlerinden kredi kartı işlemleri seçeneğini seçtikten sonra Tc Kimlik numaranız ve ya banka hesap bilgilerinizi tuşladıktan sonra operatörden destek alarak garanti kredi kartı temassız alışveriş açma için talepte bulunabilirsiniz.

Diğer bir yol ise garanti bankası internet bankacılığı işlemini kullanarak kredi kartınızın temassız özelliğini açabilirsiniz. Bunun için garanti bankası internet bankacılığı şifrenizin olması gereklidir.

Garanti Temassız Limit Arttırma

Garanti Bankası kredi kartınız ile en fazla günlük 250 TL ye kadar temassız alışveriş yapabilirsiniz. Bankacılık Denetleme Kurulu olan BDDK, müşteri güvenliği için temassız kredi kartı alışverişlerinde herhangi bir şifre istenilmediğinden günlük en fazla 250 TL’lik alışverişe izin vermektedir. Maalesef temassız kart limitinde arttırma yapamazsınız. Herhangi bir şekilde temassız limit arttırma yapamazsınız.

Garanti Bankası Temassız Kapatmak

Her ne kadar alışverişte temassız özellik avantajlı olsa da bazı müşteriler güvenlik şüphesi ile temassız özelliği kapatmak istemektedir. Eğer garanti bankası temassız özelliği kapatmak istiyor iseniz bankanızı 444 0 333 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak kapatabilirsiniz. Garanti bankası temassız özelliği kapatmak için yapmanız gereken tek işlem bankanızı aramaktır. Başka bir yolu bulunmamaktadır.

Garanti Temassız Çalışmıyor

Eğer garanti bankası temassız kredi kartınız var ve eğer daha önceden de bu kartı kullandı iseniz temassız özelliğin çalışmamasının sebepleri vardır. İlk olarak kartınızı temassız hale getiren çipin arızalanmasıdır. Eğer temassız özellik çalışmadı ise alışveriş yaptığınız yere başka bir pos makinası ile denemesini isteyin. Eğer diğer pos makinasında da çalışmadı ise 444 0 333 numaralı müşteri hizmetlerinden yeni kart talebinde bulunmalısınız. Bazı durumlarda iş yerinde bulunan temassız okuyan pos cihazı da arızalı olmaktadır. Bunun için kart denilemeden önce başka bir yerde temassız alışveriş yapmayı deneyin. Ayrıca bazen limit yetersiz olduğunda temassız alışveriş yapamazsınız. Günlük 250 TL üstü alışverişte temassız alışveriş yapamazsınız.