Devlet Destekleri

hes kodu nasıl alınır

  • 11 Eylül 2020
  • 4.259 kez görüntülendi.
hes kodu nasıl alınır

Hayat Eve Sığar uygulamasının kısa adı olan HES Kodu artık hayatımızın bir parçası oldu. Otobüs Bileti alırken hes kodu nasıl alınır? Uçak bileti alırken hes kodu nasıl alınır? Tren bileti alırken hes kodu nasıl alınır? Şehirler arası yolculuk için hes kodu nasıl alınır gibi sorularınızı sizler için araştırdır. Hes Kodu Nereden Alınır?

Şehirler Arası Seyahat Ederken Hes kodu Nasıl Alınır?

Öncelikle Hes kodu almak için 2 seçeneğiniz var. 1. android ve ios işletim sistemi olan telefonlarda HES Hayat Eve Sığar uygulamasını indirmeniz gereklidir. Hes kodu kişiye özel bir kullanım olmasının yanı sıra sizin sağlık ile ilgili verilerinizin sağlık bakanlığı veri tabanından çekilmesi ile sağlık durumunuzu gösterir belgedir. Eğer etrafınızda pozitif vaka ya da pozitif temaslı bir vaka ile yakın ilişkiniz var ise karantinaya alınırsınız ve 14 gün süre boyunca evden çıkmamanız istenilir. Artık virüsün yayılımını azaltmak için şehirler arası seyahat edenlerden sağlık durumunu gösterir hes kodu istenmektedir.

Telefondan Hes Kodu Nasıl Alınır?

İos işletim sistemi olan iphone telefonunuz için AppStore uygulamasına girerek arama kısmına HES yazdıktantan sonra Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar uygulaması olan HES i indirmeniz gereklidir. Telefondan hes kodu almak için öncelikle kimlik bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra ana sayfada bulunan Hes Kodlarım kısmına giriş yaptıktan sonrakimin için hes kodu oluşturmak istediğiniz sorulur. Eğer ailece seyahate çıkacaksanız çocuklarınız için hes kodu oluşturabilirsiniz. Kendiniz için hes kodu oluşturmak istiyorsanız alt kısımda yeni kod ekle seçeneğini seçmeniz gereklidir. Hayat eve sığar uygulamasında Benim için kısmını tıklayarak hes kodunuza isim verdikten sonra tarih ve süre seçmeniz gereklidir. Hes kodu tarihi kısa tutulmalıdır. Ancak süresiz hes kodu da oluşturabilirsiniz. Daha sonra aldığınız hes kodunu seyahat etmek için kullanabilirsiniz.

E devletten Hes Kodu Almak

E devletten hes kodu almak için yapmanız gereken e devlet sistemine giriş yaptıktan sonra açılan sayfadaki ne aramıştınız kısmına hes kodu almak yazdığınızda sağlık bakanlığı hes kodu üretme sayfasına yönlendirme yapılmaktadır. Yukarıdaki aynı işlemi yaptıktan sonra size hes kodu oluşurulacak ve bunu ister çıktı alırsınız isterseniz flash a kaydederek bilet alabilirsiniz.

Cep Telefonundan Kısa Mesaj İle Hes Kodu Almak

Eğer teknoloji ile aranız çok yok ise kısa mesaj ile hes kodu almak çok kolay. Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek sırası ile HES Tc, kimlik numarası, Tc Kimlik Numarasının Seri Numarasının son 4 rakamı ve kaç gün gerekli kısmını yazarak 2023 e kısa mesaj göndermeniz gereklidir.

HES 12345645123 1234 21

Hes Kodu Alırken Hata Veriyor.

Bazen sistemsel hatalardan kaynaklı olarak istediğiniz işlemi şu anda gerçekleştiremiyoruz uyarısı vermektedir. Hes Kodu Alamıyorum. Bu genelde sitemde yoğunluk olduğundan dolayı ve cep telefonu uygulamasında olmaktadır. Eğer kısa bir süre daha hes kodu alamazsanız diğer yollardan hes kodu almayı deneyin. internetten hes kodu almak