Devlet Destekleri

65 Yaş Üstü Seyahat Belgesi Nasıl Alınır?

  • 23 Mart 2020
  • 9.744 kez görüntülendi.
65 Yaş Üstü Seyahat Belgesi Nasıl Alınır?

65 yaş üstündeyim eczaneye gidebilir miyim? 65 yaş üstü gıda yardımı nasıl alınır? 65 yaş üstü notere gidebilir mi? 65 yaş üstü bankadan maaşımı nasıl çekebilirim? 65 yaş üstü bankadan maaş kartımı nasıl alırım? 65 yaş üstü bankadan promosyon nasıl alabilirim? 65 yaş üstü hastaneye nasıl giderim? 65 yaş üstü ilaçlarımı nasıl yazdırabilirim? 65 yaş üstü maske temizlik malzemesi nasıl talep ederim? 65 yaş üstü şehir  içi için seyahat belgesi gerekli mi? 65 yaş üstü şehir içinde gezmek için seyahat belgesi gerekli mi? 65 yaş üstü tüm ihtiyaçları için ne yapmalıyım? koronik rahatsızlığım var dışarı çıkabilir miyim? gibi sorularınızı sizler için araştırdık.

65 Yaş Üstündeyim Eczaneye Gidebilir miyim?

son günlerde artan korona virüs vakaları sebebi ile alınan önlemler çerçevesinde 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan kişilere karantina uygulaması başladı. 65 yaş üstünde olan kişiler eczane yada hastaneye gitmek için öncelikle 112 yi aramaları gereklidir. Daha sonra vefa projesi kapsamında kurulan ekip sizi arayacak ve en yakın sağlık kuruluşuna ya da eczaneye gitmek için sizi arayacaklardır.

65 yaş üstü gıda yardımı nasıl alınır?

65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar eğer evlerinde 65 yaş altında kimsesi yok ise 112 yi arayarak kimlik iletişim ve adres bilgilerini vermeleri halinde vefa projesi ekibi en yakın ekibi yollayarak kişilerin ihtiyaçlarını karşılayacaklardır.

65 yaş üstü notere gidebilir mi?

araç satışı ya da ev satışı gibi noterden hizmet almak isteyen 65 yaş üstü ya da kronik rahatsızlığı olan kişilere genelge gereği hiç bir işlem yapılmayacaktır. Ancak noter ile görüşerek noter memurunu eve çağırarak işlemlerini yapabilirler.

65 yaş üstü bankadan maaşımı nasıl çekebilirim?

65 yaş üstü vatandaşlar maalesef karantina boyunca bankalara gidemez. Gitseler bile 65 yaş üstünde olduklarından dolayı bankadan hizmet alamaz. Bazı özel bankalar 70 yaş ve üzeri vatandaşlar için evlerine giderek işlemlerini gerçekleştireceklerini duyurdular. Diğer bir yol ise internet bankacılığını kullanmaktır. Ayrıca PTT gibi kamu kurumları da 65 yaş üstü vatandaşlara hizmet vermemektedir. Emekli promosyon almak için ise beklemeniz gereklidir. Kesinlikle herhangi bir izin verilmemektedir.

65 yaş üstü hastaneye nasıl giderim?

65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan kişiler çok aciliyeti olmadıkça dışarı çıkamazlar. Sağlık bakanlığının yaptıkları açıklama ile birlikte ilaç için gerekli raporlar süresiz olarak uzatıldı. 65 yaş üstü kişilerin rapor uzatmak için hastaneye gitmelerine gerek yoktur. Eğer 65 yaş üstü ilaç almak istiyorsanız evinizde 65 yaş altında birisi varsa ona eczaneye gitmesini söyleyebilirsiniz. Eğer 65 yaş üstü veya kronik rahatsızlığınız varsa ve evde tek başına iseniz 112 yi arayarak vefa destek biriminden ilaçlarının alınmasını talep edebilirsiniz.

65 yaş üstü seyahat belgesi nasıl alınır?

eğer 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığınız varsa çok acil olmadıkça şehir dışına çıkıp seyahat etme olanağınız kısıtlanmıştır. Ancak geçerli bir mazereti olan kişiler 112 yi arayarak vefa destek projesi ekibine başvurarak 65 yaş seyahat izni belgesi alabilirsiniz. Ancak kesinlikle bu belgeyi 65 yaş üstü insanlara verilmemektedir. Onlar kesinlikle seyahat belgesi almak için dışarı çıkmamalıdır. Yakınları onlar adına başvuruda bulunarak seyahat belgesini alabilirler.

65 Yaş Üstü Seyahat Belgesi Nasıl Alırım?

İçişleri bakanlığının genelgesi sonucunda acil bir sebepten dolayı şehir dışına çıkmak isteyen vatandaşların yakınları ekte bulunan ( seyahat belgesi formu word hali )alarak ve tüm bilgileri eksiksiz doldurarak 112 yi aradıktan sonra yönlendirilen birime giderek seyahat belgesini onayladıktan sonra şehir dışına çıkabilirler.

Şehirler arası Yol izni, Şehirlerarası Seyahat Belgesi Nasıl Alınır

Artık herkes şehirler arası, şehirlerarası seyahat etmek için belge almak zorunda. Şehirlerarası Seyahat Belgesi, Şehirler arası yol izni nasıl alınır ile ilgili diğer yazımızı inceleyin