Devlet Destekleri

Yardım Başvurusu Yapmak İstiyorum

  • 09 Nisan 2020
  • 6.198 kez görüntülendi.
Yardım Başvurusu Yapmak İstiyorum

Yardım Başvurusu Yapmak İstiyorum. Yardım Başvurusu Nereye Yapılır? Yardım Çıktığını Nasıl Öğrenebilirim? Yardım İçin Nereye Başvurabilirim? Yardım Kolisi başvuru.Yardım Sorgulama 1000 TL. Yardım Sorgulama 1000 TL. Gibi sorularınızı sizler için cevapladık.

Yardım Başvurusu Yapmak İstiyorum.

Öncelikle maddi yardım, gıda yardımı, kira yardımı, engelli maaşı, gelir tespit gibi başvurmanız gereken ilk kurumun Sosyal Yardımlaşma vakıfları olduğunu unutmayalım. Ancak son günlerde aşırı derecede başvuru yoğunluğu olduğunda dolayı telefon ile ulaşmak imkansız hale gelmiştir. Bu sebeple hemen hemen tüm Sosyal Yardımlaşma Vakıfları daha önceden tek numara ile hizmet verirken korona sebebi ile bireysel başvuru almadıklarından dolayı birden çok numara ile hizmet vermeye başladı. Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına Yardım için başvururken dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı kesinlikle Kaymakamlık yada valilik bünyesinde kurulan Sosyal Yardımlaşmaya gitmemeniz. Eğer Sosyal Yardımlaşmayı aradım telefon ile ulaşamadım diyerek kuruma giderseniz kesinlikle işlem yapmayacaklardır. Mutlaka yaşadığınız il veya ilçenin Kaymakamlık ya da valilik internet sitesine girerek Sosyal Yardımlaşma Vakfı telefon Numaralarını öğrenebilirsiniz. Bazı Sosyal Yardımlaşma vakıfları internet üzerinden online internet yardım başvurusu almaktadır. Eğer telefon ile ulaştı iseniz sosyal inceleme uzmanları sizden TC Kimlik numaranızı ve gelir gider ile ilgili bilgilerinizi soracaklardır. Sosyal Yardımlaşma talebinizin sonucu sms olarak bildirilecektir.

Yardım Başvurusu Nereye Yapılır?

Eğer sosyal yardımlaşma vakıflarına ulaşamadı iseniz yardım talebinizi ulaştırabileceğiniz bir diğer yol CİMER’e başvurmaktır. Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığı CİMER’e internet üzerinden e devlet sistemine girerek CİMER yazmanız halinde açılan sayfaya tüm yardım taleplerinizi eksiksiz bir şekilde yazabilirsiniz. Başvurunuz Öncelikle valiliğe, daha sonra sosyal yardımlaşma vakıflarına iletilecek ve yardım talebiniz işleme alınacaktır.

Eğer CİMER’den de sonuç alamadı iseniz izlemeniz gereken bir diğer yol AÇIK KAPI PROJESİ YARDIM MASASI’na başvurmak olmalıdır. İnternet üzerinden e devlete girerek açılan arama ekranına AÇIK KAPI yazarak yardım talebinizi yazabilirsiniz. Açık Kapı Projesi üzerinden talebiniz valilik üzerinden sosyal yardımlaşma vakıflarına gidecektir.

Yardım Çıktığını Nasıl Öğrenirim?

Eğer yukarıda başvurmanız gereken kurumlara gerekli yardım başvurunuzu yaptı iseniz size mutlaka cevap gelecektir. Ancak yoğunluk sebebi yüzünden maalesef yardım talebi sonucu biraz geç gelebilmektedir. Sosyal Yardımlaşma Vakfı Yardım Başvuru Sonucu her kişinin cep telefonuna kısa mesaj SMS ile bildirilecektir. Talebin olumlu olması halinde Ya PTT ye ya da Ziraat bankasına yardım paranız yatacaktır.

CİMER yada AÇIK KAPI’ya başvurdu iseniz yardım başvuru sonucunuz mutlaka e posta adresinize gelecektir. Ayrıca e devlet üzerinden başvuru yaptığınız kurumun sayfasına girerek başvuru numaranızı sorgulayarak hangi işlemlerin yapıldığını, hangi kuruma yönlendirildiğini görebilirsiniz.

Yardım Kolisi Başvuru

Ücretsiz Yardım Kolisi şu anda 65 yaş üstü sokağa çıkması yasak olan ve durumu olmayan kişilere verilmektedir. VEFA Projesi üzerinden yapılan bu ücretsiz yardım kolisi yardımı maalesef şu anda 65 yaş üstü kişileri kapsamaktadır. Ancak Bazı belediyeler imkanı çerçevesinde ihtiyacı olan kişilere de yardım kolisi vermeye başlamıştır. Bunun için mutlaka belediyenizin yardım masasını telefon ile arayarak talebinizi oluşturabilirsiniz.

1000 tl Yardım Sorgulama

2 milyon aileye ilk dağıtılan 1000 TL yardım parası için kişilerin herhangi bir yardım başvurusu yapmasına gerek yoktu. Sosyal yardımlaşma vakıflarından düzenli olarak yardım ve aylık alan kişilerin PTT hesaplarına otomatik olarak yatırılmıştı. Ancak son çıkan 2 milyon 300 bin aileye yardım için e devletten online yardım başvurusu yapmanız gereklidir. Bunun için e devlet giriş yaparak açılan arama ekranına Aile ve sosyal Politikalar bakanlığı yazarak aratmanız gereklidir. Açılan sayfada 1000 tl ön başvuru ekranını seçerek internetten başvuru yapabilirsiniz. İhtiyaç sahipleri muhtaçlık durumuna göre sıralanacak ve uygun görülenlere 1000 TL yardım başvurusu yapılacaktır.Sitemizde ayrıca sosyal yardım ile ilgili ulaşabileceğiniz tüm bilgiler bulunmaktadır.