Devlet Destekleri

Halkbank Kredi Erteleme

  • 02 Mayıs 2020
  • 1.018 kez görüntülendi.
Halkbank Kredi Erteleme

Kredimi Ertelemek İstiyorum. Halkbankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır? Halkbankası Kredi Kartı Borcu Erteleme Halkbankası Kredi erteleme. Halkbankası Bireysel Kredi Erteleme. Halkbankası Taşıt Kredisi Erteleme. Halkbankası Konut Kredisi Erteleme. İnternetten Kredi Erteleme. Kredi Erteleme İçin Bankaya Gitmek Gerekli mi? İşten Çıkarıldım Halkbankası Kredi Erteleme. Korona Sebebi İle Ücretsiz İzine Çıkarıldım Kredimi Ertelemek İstiyorum.

Halkbankası Kredi Erteleme

Korona virüs tedbirleri kapsamında milyonlarca çalışan ya işten çıkarıldı ya da ücretsiz izine çıkarıldı.Böyle bir durumu öngöremeyen vatandaşlar maalesef zor durumda kalmıştır. Kredi ödemesi gelen vatandaşlar işten çıkarıldığı için kredi taksitlerini ödeyemez duruma düşmüştür. Bu sebeple Hükümetin aldığı tedbirler kapsamında Ekonomik İstikrar Paketi hizmete girmiştir. Bu destek paketi kapsamında vatandaşlar Her türlü Konut Kredisi, Taşıt Kredisi ve İhtiyaç Kredisi ödemelerini 3 aya kadar erteleyebilecektir. Eğer kredi ödeme tarihiniz 23 Mart 2020 tarihinden sonra ve bu tarihten önce kredi çekti iseniz tüm kredi ödemelerinizi 3 aya kadar erteleme imkanına sahipsiniz.

Ayrıca iş yeri sahipleri çalışanlarının maaşlarını Halkbank aracılığı ile ödeme yapıyorsa çalışanlarını işten çıkarmamak şartı ile 3 aya kadar çalışanlarının maaşlarının ödenmesi için ek limit artışı yapabilecektir.

Halkbankası Çekleri olan iş yerleri çek ödemeleri için limitlerinin yetmemesi halinde banka şirketlere ek limit artışında bulunacağını açıklamıştır.

Halkbankası Kredi Erteleme Şartları Nelerdir?

Unutmayın ki daha önceki dönemlerdeki kadar yüksek faiz ödemeyeceksiniz. Ekonomik İstikrar paketi kapsamında banka tarafından minimum oranda erteleme faiz oranı uygulanacaktır. 3 ay erteleme faiz oranı kalan taksitlerinize eşit olarak bölünecektir. Bu sayede aylık ödeme miktarınız çok fazla artmayacaktır. Kredi erteleme talebiniz mutlaka en geç 7 gün içerisinde cep telefonunuza kısa mesaj ile bilgilendirme mesajı gelecektir. Daha sonra 3 ay erteleme sonucunda kalan taksitlerinizin ne kadar olduğunu internet şubesine giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Halkbankası İnternetten Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Öncelikle İnternetten Kredi Erteleme yapabileceğinizi unutmayalım. Bunun için mutlaka internet bankacılığı şifresine sahip olmanız gereklidir. İnternetten Kredi Erteleme için öncelikle Halkbankası İnternet sayfasına girdikten sonra İnternet Bankacılığı yerini tıkladıktan sonra Bireysel İnternet Bankacılığına giriş yaptıktan sonra Tc Kimlik Numaranızı ya da Halkbankası Müşteri numaranızı ve şifrenizi girdikten sonra açılan ekranda sırasıyla Ürün > Kampanyalarım > Güncel Kampanyalar kısmına giriş yaparak Bireysel Kredi Taksit Erteleme kısmına girerek başvuru yapabilirsiniz.

Ayrıca hafta içi 09:00 17:00 arasında Halkbank Müşteri hizmetlerini arayarak ( 0850 222 0 400) müşteri temsilcisine bağlanarak taksit erteleme imkanına sahipsiniz. Eğer internet Bankacılığı şifreniz yoksa mutlaka Bankanızın Müşteri Hizmetlerini arayarak kredinizi erteleyebilirsiniz.