Devlet Destekleri

Şehir Dışına Çıkacağım Seyahat İzni Nasıl Alınır?

  • 27 Mart 2020
  • 16.784 kez görüntülendi.
Şehir Dışına Çıkacağım Seyahat İzni Nasıl Alınır?

şehir dışına otobüsle gideceğim izin nasıl alırım? şehir dışına çıktım bilet kesmediler izin nasıl alırım? şehir dışına çıkmak için izin nereden alınır? seyahat izin belgesini nasıl alırım? seyahat izin belgesini nereden alırım? şehirlerarası yolculukta izin belgesi nasıl alırım? ohalde alışveriş nasıl yaparım. sokağa çıkma yasağında ekmek nasıl alırım? Kendi memleketime gideceğim izin belgesi nasıl alırım?

son günlerde artan korona virüs vakaları sebebi ile artık her geçen gün farklı tedbirler alınmaya devam etmektedir. içişleri bakanlığının aldığı son kararda artık şehir dışına çıkarken izin belgesi seyahat belgesi almak zorunlu oldu. artık internet üzerinden bilet alsanız bile eğer üzerinizde seyahat izin belgesi yok ise maalesef yolcuk yapamazsınız.

Şehirler arası Seyahat Belgesi Nasıl Alınır?

daha önceden 65 yaş üzeri kişilere sokağa çıkma yasağı uygulanmış ve bu kişiler şehir dışına çıkarken seyahat izin belgesi zorunlu tutulmuştu. Artık şehir dışına her çıkacak her vatandaş hangi yaşta olursa olsun şehirler arası seyahat izin belgesi almak zorundadır. Korona virüs mücadelesi kapsamında vefa projesi ekibi kurulmuş ve bu ekip ile birlikte her izin koordine edilmiştir.

Eğer şehir dışına çıkmak istiyorum otobüsle gideceğim seyahat belgesi almak istiyorum derseniz büyük şehirde ikamet ediyorsanız ikamet ettiğiniz ilçedeki kaymakamlığa, eğer büyükşehir değilseniz valiliğe giderek seyahat izin belgesini  ( ekteki dosyada ) çıktı alarak doldurmanız gerekli ve daha sonra bağlı olduğunuz mahalledeki en yakın karakola giderek izin belgesini onaylatmanız gereklidir.

şehir dışına otobüs ile çıkmak için izin belgesi ( ekteki form ) doldurarak en yakın kaymakamlık yada valiliğe giderek seyahat izin belgenizi emniyet birimine havale edildikten sonra karakola giderek alabilirsiniz.

Kendi arabamla Gideceğim Seyahat İzin Belgesine Gerek Var mı?

eğer aracınızda 65 yaş üstünde birisi yok ise kendi arabanızla şehir dışına giderken şehirlerarası izin belgesi almanıza gerek kalmamaktadır. Ancak eğer yanınızda 65 yaş ve üzeri bir kişi var ise mutlaka o kişiye ait 65 yaş üstü seyahat belgesi gereklidir. Aksi takdirde cezai işlem ile karşılaşabilirsiniz. 65 yaş seyahat belgesi için ayrıntılı bilgi için inceleyebilirsiniz.

Şehir Dışına Gitmek İçin İnternetten Bilet Aldım Seyahat Belgesi Ne yapabilirim?

şehir dışına çıkarken otobüs için İnternetten bilet alırken sizden izin belgesi istenmez. Ancak eğer otobüs saatinde seyahat etmek isterseniz maalesef şehir dışına yolculuk yapamazsınız. Bu sebeple bilet almadan önce mutlaka yukarıda bahsettiğimiz resmi kanallar vasıtası ile izin belgenizi aldıktan sonra otobüs bileti almanız gereklidir? Unutmayın ki şehir dışına çıkarken her ne kadar otobüse binseniz bile en yakın polis veya jandarma kontrol noktasında durdurulacaksınız ve hakkınızda cezai işlem yapılacaktır.

Şehir Dışı Şehirler Arası Seyahat İzni Şartları Nelerdir?

herkes artık istediği zaman şehir dışına çıkamayacak. Artık şehir dışına çıkmak için seyahat izin belgesi gereklidir. Korona ile mücadele kapsamında belirli ve geçerli mazeretiniz olması gereklidir. Örnekle açıklarsak ikametgahınız eğer başka bir ilde ise ve otobüs ile yolculuk yapmak istiyorsanız öncelikle nüfus müdürlüğünden ikametgah belgesi ya da e devlet üzerinden online sistemden ikametgah belgesinin çıktısını alarak seyahat izni alabilirsiniz.