Devlet Destekleri

Geliri Olmayana Devlet Yardımı

  • 06 Nisan 2020
  • 3.397 kez görüntülendi.
Geliri Olmayana Devlet Yardımı

Geliri Olmayana Devlet Yardımı. İşten Çıkarıldım Para Yardımı. Geliri Olmayana Maddi Yardım. İşten Çıkarılana Devlet Desteği.

Geliri Olmayan Yardım Başvurusunu Nasıl Yapar? İşten Çıkarıldım Nereye Başvururum? Geliri Olmayana kira yardımı.

Gelirim Yok Çalışmıyorum Devlet Yardım Yapar mı?

Korona virüs vakaları arttıkça hükümet her geçen gün yeni önlemler almaya devam etmektedir. Cumhurbaşkanı’nın açıkladığı Geliri Olmayana Devlet yardım Yapacak açıklaması sonrası korona virüsü sebebi ile işten çıkarılan, çalışamayan her kişiye yardım yapılacağını açıkladı. Cumhurbaşkanının Geliri Olmayan Valiliklere Başvursun açıklamasından sonra neler yapılabileceğini ayrıntılı olarak inceledik.

Gelirim Yok E Devletten Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

E devlet aracılığı ile artık yardım sistemini online olarak yapılacaktır. E devlet üzerinden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kısmına girerek formu doldurabilirsiniz.

Ayrıca bağlı olduğunuz il veya ilçedeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının telefon numaraları sayesinde kimlik bilgilerinizi vererek telefon üzerinden yardım başvurusu yapabilirsiniz. Telefon ile başvuru esnasında sosyal yardımlaşma vakfı çalışanları tüm gerekli bilgilerinizi sisteme girerek kaydınızı oluşturacaktır. Daha sonra mütevelli heyetinin toplantısı sonrasında yardım hesabınıza geçecektir.

İnternetten Yardım Başvurusu Nasıl Yaparım?

Öncelikle artık hiç bir kuruma yardım başvurusu için gitmenize gerek yoktur. Geliri olmayana devlet yardımı artık telefon yada internet üzerinden yapılacağı açıklandı. Öncelikle bağlı olduğunuz il veya ilçedeki sosyal yardımlaşma vakıflarını telefon ile arayın. Ancak çok yoğunluk sebebi yüzünden bazen telefon ile ulaşmak mümkün olmamaktadır. Bu yüzden eğer sosyal yardımlaşma vakıflarına ulaşamazsanız valilik bünyesinden kurulan açık kapı bürolarına başvuru yapabilirsiniz. Eğer buradan da bir sonuca ulaşamazsanız diğer bir yardım başvuru şekli CİMER’ dir. Cumhurbaşkanlığı iletişim hattı sayesinde artık durumunuzu, yardım başvurunuzu CİMER üzerinden yazabilirsiniz. CİMER mutlaka resmi olarak kayıtlı olduğunuz il veya ilçenin sosyal yardımlaşma vakıflarına düşecektir. Mutlaka olumlu ya da olumsuz cevap verilecektir. Eğer hala bir sonuca ulaşamazsanız mail atabilirsiniz. Kaymakamlık yada Valilikler resmi web sitelerinde bulunan resmi e posta adreslerine mail atabilirsiniz. Bu attığınız mailler de yardım için gerekli kurumlara iletilecektir. Özetle anlatırsak oldukça yoğun başvurular sebebi ile talebiniz biraz geç cevaplanacaktır. Ancak yukarıda anlattığım yardım başvuruları sonucunda mutlaka talebiniz karşılanacaktır.

Geliri Olmayana Hangi Yardımlar Yapılır?

Geliri Olmayana Devlet Yardımı veya İşten Çıkarılanlara hangi yardımlar yapılır konusunda aşağıda 4 başlıkta açıklanan yardım yazılarını ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

1- Gelir tespiti, gebelik yardımı, engelli yardımı ile ilgili başvuru ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız

2-Kepez Doğum yardımı, elektrik parası yardımı, kırtasiye desteği, eğitim desteği yardımı ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

3- Kepez dar gelirliye toki yardımı, askere gidene yardım desteği, yetim öksüz desteği için ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

4- Kepez Gıda Yiyecek Yardımı, barınma yardımı, yakacak yardımı başvuruları ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.