Devlet Destekleri

65 Yaş Üstü Seyahat Belgesi Nasıl Alınır?

  • 20 Mayıs 2020
  • 1.717 kez görüntülendi.
65 Yaş Üstü Seyahat Belgesi Nasıl Alınır?

65 Yaş Üstü Seyahat Belgesi Nasıl Alınır? 65 Yaş Üstü Seyahat Belgesi Nereden Alınır? 65 Yaş Üstü Seyahat Belgesine nasıl başvurulur? 65 Yaş Üstü Seyahat Belgesi Kaymakamlığa Nasıl Başvurulur? 65 yaş yol izni nasıl alınır? 65 yaş yol izni nereden alınır? 65 yaş üstü yol izni başvuru şartları. Kaymakamlık 65 yaş üstü izin belgesi. Kaymakamlık 65 yaş üstü seyahat izin belgesi.

65 Yaş Üstü Seyahat İzni Nasıl Alınır?

65 yaş üstü vatandaşların uzun süredir sokağa çıkma yasağına maruz kalmışlardır. Bakan Fahrettin Koca’nın yapmış olduğu açıklamada artık 65 yaş üstü vatandaşlar tek yön ve 1 defaya mahsus olmak üzere memleketlerine gidebilecekleri açıklandı. Ancak en önemli şart memleketine giden 65 yaş üstü vatandaşlar 1 aydan önce kesinlikle şu anda bulundukları ikamet adreslerine geri dönemeyeceklerdir. Eğer geri dönmek isterler ise tekrar seyahat izni almaları gerekecek ve uygun görüldüğü takdirde geri dönebileceklerdir. Uzun zamandır seyahat sıkıntısı olan vatandaşlar bu sayede köylerine ya da memleketlerine rahatlıkla geri dönebileceklerdir.

65 Yaş Üstü Seyahat İzin Belgesi Nereden Alınır?

Öncelikle daha önceden şehirlere giriş çıkış yasağı bulunan vatandaşlar için kurulan 199 seyahat izni hattı ve e devlet üzerinden e başvuru kısmından seyahat izni alabilmektedirler. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklama ile 65 yaş üstü kişilerin seyahat izni alabilmek için 199 yada e devlet üzerinden seyahat izni için başvuruda bulunabileceklerdir.  Diğer bir yol ise Kaymakamlıklara giderek seyahat izni için başvuruda bulunmaktır.

65 Yaş Üstü Seyahat İzni Nasıl Alınır?

Her ne kadar sokağa çıkma yasağı devam etmede 65 yaş üstü vatandaşların memleketlerine geri dönmelerinin yolu açıldı. Bunun için 65 yaş üstü vatandaşların öncelikle sağlık ocakları ya da hastaneden aile hekimlerinden sağlık durumunun uygun olup olmadığı incelendikten sonra 65 yaş üstü vatandaşlar yanlarında en fazla 2 kişi ile birlikte memleketlerine geri dönebileceklerdi. Ancak 1 ay içerisinde kesinlikle geri dönüş yapamayacaklardır.

İçişleri Bakanlığı 65 Yaş Üstü Memleketine Seyahat İzni Genelgesi

Bilim Kurulunun tavsiyesi ve sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamada 65 yaş üstü vatandaşlar tek başlarına seyahat edemeyeceklerdir. seyahat için yanlarında en az 1 en fazla 2 kişi ile birlikte tek yön olmak üzere ilgi sayılı dilekçe örneği ile kaymakamlığa başvuru yaparak seyahat izni alabileceklerdir. Resmi genelge yayımlanır yayımlanmaz sitemizden bilgi verilecektir.

65 Yaş Üstü Yol İzni Seyahat İzin Belgesi

65 yaş üstü seyahat İzin Belgesi ile ilgili tüm ayrıntılı bilgi için sitemizi inceleyebilirsiniz.