Devlet Destekleri

Mesai Bittikten Sonra Altın Almak

  • 07 Temmuz 2020
  • 1.070 kez görüntülendi.
Mesai Bittikten Sonra Altın Almak

Mesai bittikten sonra altın nasıl alınır? 5 ten sonra altın nasıl alınır? Akşam altın nasıl alınır? Gece altın nasıl alınır? Hafta sonu Altın Alınır mı? Resmi Tatilde altın nasıl alınır? İnternet’ten Altın Nasıl Alınır? İnternet’ten Has Altın Nasıl Alınır? İnternet’ten Gram Altın nasıl Alınır?  Canlı Altın Nasıl Alınır? Anlık Altın Nasıl Alınır? Altın Alıp Satarak Para Nasıl Kazanılır? Bilezikmi daha karşı gram altın mı? Çeyrek Altın mı daha karlı Bilezik mi?

Mesai Bittikten Sonra Altın Nasıl Alınır?

En önemli yatırım aracı olan altın hala yatırımcılarına para kazandırmaktadır. Son dönemde sürekli inişli çıkışlı seyir gösteren altın fiyatları artık yatırımcıların gözdesi haline gelmiştir. Ancak toplumda altına yatırım yapan, diğer bir tabirle yastık altı altın olarak bilinen yatırım şekli çoğu zaman kişileri zarara uğratmaktadır. Çeyrek, yarım tam altın gibi altın alış verişlerinde alım ve satım ücretinin arasındaki büyük fiyat farkının yanı sıra eski tarih ve yeni tarihli olması da altının değerinde düşüşe sebep olmaktadır.

Bu sebeple altına yatırım yapma isteyen kişilerin mutlaka gram altın almaları tavsiye olunur. Banka üzerinden altın hesabı açmanız halinde 24 ayar saf altın alma şansına sahipsiniz. istediğiniz kadar gram altın alma şansınızın olmasının yanı sıra güncel kur üzerinden işlem yapabilirsiniz. Ancak bankalarda da altın alım satım arasında makas kur farkı olmaktadır. Bankadan altın hesabınızdan zarar etmeden hafta içi mesai saatleri içerisinde işlem yapabilirsiniz.

Bankadan altın almanın diğer bir dez avantajı ise mesai saatleri dışında döviz alıp satamazsınız. Altın alıp satsanız bile mesai dışında olduğundan dolayı altın alım satım arasındaki kur farkı oldukça fazla olduğundan dolayı zarara uğrayabilirsiniz. Bu sebeple bazı bankaların hafta içi 5 gün 24 saat işlem yapabileceğiniz canlı döviz alım satım uygulamaları bulunmaktadır. Örneğin türkiye finans bankası TFX uygulaması sayesinde canlı olarak altın alım satım yaparak bir nevi borsa gibi paranızı değerlendirebilirsiniz.

İnternetten Altın Nasıl Alınır?

Eğer sürekli al sat yaparak altın yada döviz yapmayacaksanız ve altını yatırım aracı olarak uzun vadede bekletmek istiyorsanız öncelikle bankanıza giderek hesap açtırmanız gerekmektedir. Her döviz için farklı hesap açtırmanız gereklidir. Altın Hesabı, Dolar Hesabı, Euro Hesabı Gümüş hesabı gibi. Uzun vadeli yatırım için hafta içi ve mesai saatleri arasında işlem yapmalısınız ki kar elde edebilesiniz.

Eğer sürekli al sat yapmak istiyorsanız borsa gibi işlem yapan ve anlık ve canlı olarak döviz altın alabileceğiniz uygulamalar sayesinde düşük kur politikası ile anında altın alım satım yapabilirsiniz. Bunun için bankanızın İnternet şubesinden ya da bankaya giderek hesap açtırabilirsiniz.

Özellikle Kuveyt Türk, Türkiye Finans gibi katılım bankalarının anlık altın, dolar euro gibi al sat işlemleri için finans uygulamaları bulunmaktadır.

Yatırım İçin Çeyrek Altın mı Gram Altın mı Tam Altın mı Bilezik mi Gram Altın mı almalıyım?

Yatırımcılar için eskiden herkes bilezik yada yarım çeyrek altın alarak parasını değerlendirirdi. Ancak bilezikte işçilik oranının fazla olması ve diğer çeyrek yarım tam altın gibi satıldığında değer kaybetmesi ve eski tarih ve yeni tarih gibi sebeplerle düşük fiyata alınması sebebi ile eğer kar elde etmek istiyor ve alım satımda çok fazla zarar etmek istemiyorsanız 24 ayar saf gram altın almanızı tavsiye ederiz.