Devlet Destekleri

Seyahat İzni Reddedildi

  • 09 Nisan 2021
  • 458 kez görüntülendi.
Seyahat İzni Reddedildi

Seyahat İznim Reddedildi, başvurum onaylanmadı ne yapabilirim. Seyahat İznim Onaylanmadı. Seyahat İzni Alamıyorum. 199 Seyahat İzni Reddedildi. E Devlet Seyahat İzni Reddedildi.

Artık sokağa çıkma yasağı olduğundan dolayı şehirlerarası seyahat ederken izin almak gerekli. Şehirler arası seyahat izni alabilmek için 2 farklı yol bulunmaktadır. Birinci seçenek 199’u arayarak izin başvurusunda bulunabilirsiniz. İkinci seçenek E devlet üzerinden e başvuru yaparak seyahat izni başvurusu yapabilirsiniz. Ancak çoğu kişi seyahat izninin reddedildiği ve onaylanmadığı konusunda şikayet etmektedir. Öncelikle hangi şartlarda seyahat izni alabileceğiniz konusunda ayrıntılı olarak bilgi vereceğiz.

Seyahat İzni Kimlere Verilir?

199 ya da e devlet üzerinden seyahat izni için başvuruda bulunduğunuzda size ne sebeple seyahat etmek istediğiniz sorulacaktır. Bu şartlara sahip değilseniz maalesef talebiniz ret edilecektir. Seyahat izni alabilmek için gerekli şartlar;

Tedavi Sebebi ile Doktor Kararı İle Sevk: Bu seçeneği seçebilmeniz için muayene olduğunuz hastane ve ya doktor tarafından sizin tedaviniz şu ilde şu hastanede olması gereklidir ve bu hastayı şu ildeki şu hastanedeki şu bölüme sevk ediyoruz şeklinde sevk kağıdı vermelidir. Bu sevk belgesini izin alırken eklerseniz mutlaka seyahat izniniz onaylanacaktır.

Birinci Dereceden yakınınız vefat ya da ağır hasta olması ve bu durumu rapor ile ispat etmek

Son 15 gün içerisinde kalacak yeriniz olmadığını eğer ispatlarsanız (otobüs bileti, benzin fişi vb) bu belgeyi eklediğinizde rahatlıkla izin alabilirsiniz.

Askerlik, sınava girmek vb durumlarda sınava giriş belgenizi eklediğinizde izin verilecektir.

199 Seyahat İzni Onaylanmadı Reddedildi Ne Yapabilirim?

Öncelikle seyahat izni alırken mutlaka belge eklemeyi unutmayın. Yukarıda yazdığımız maddelerden size uyan var ise belge eklemeyi unutmayın. Eğer herhangi bir belge eklemez iseniz mutlaka 199 seyahat izniniz reddedilecektir. En ufak bir ek eklediğinizde genelde kabul edilecektir. Ancak eğer 199 seyahat izniniz reddedildi ve onaylanmadı ise diğer bir yol bağlı olduğunuz il veya ilçedeki kaymakamlığa giderek seyahat izin kurulu ile görüşebilirsiniz.

E devlet seyahat iznim Onaylanmadı Reddedildi Ne Yapabilirim

Eğer seyahat izni ile ilgili yukarıda yazdığım şartları taşıyor ancak ispatlayacak evrakınız yok ise tek yapabileceğiniz durum bağlı olduğunuz il veya ilçedeki kaymakamlığa giderek seyahat izin kuruluna sözlü olarak talebinizi iletmek olacaktır. 119 ya da e devlet üzerinden yaptığınız başvuruları onaylayan kurum yaşamış olduğunuz ilde valilik ilçede kaymakamlık birimidir. Eğer seyahat izniniz defalarca reddildi ise mutlaka seyahat izin kurulu ile görüşerek derdinize çözüm bulabilirsiniz.