Devlet Destekleri

İbb Sosyal Kart Yardım Başvurusu 2022

  • 19 Nisan 2022
  • 650 kez görüntülendi.
İbb Sosyal Kart Yardım Başvurusu 2022

İbb Sosyal Kart Yardım Başvurusu 2022. ibb sosyal yardım kartı bakiye sorgulama e-devlet. ibb sosyal yardım kartı yorumları. İstanbul Yardım Kartı. İstanbul Vakfı Yardım Başvurusu.

İbb İstanbul Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara ayni ve nakdi yardım yapabilmek için SEDEP projesini başlattı. SEDEP Sosyal ve Ekonomik Destek Programı sayesinde ihtiyaç sahibi kişilerin hızlı bir şekilde yardım başvurusu yapabilmelerini sağlamaktadır.

İbb Sosyal Destek Kartı Yardım Başvurusu Nasıl Yaparım?

Yardım başvurusu için yapabileceğiniz farklı yollar bulunmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü telefon ve internet üzerinden yardım başvuru kabulüne başlamıştır. Bunun için her türlü ihtiyacınız için ALO 153 numaralı telefon numarasını arayabilirsiniz. Ayrıca İbb Sosyal Yardım İnternet Başvurusu için https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru adresine giriş yapabilirsiniz.

Ailede bulunan tüm aile bireylerinin başvuru yapmasına gerek bulunmamaktadır. Aileden bir kişinin başvuru yapması yeterlidir. Aksi takdirde diğer kişilerin başvuruları otomatik olarak red edilecektir.

İbb Sosyal Yardım Başvurusu.
İbb Sosyal Kart Yardım Başvurusu.
İbb Sosyal Kart Yardım Başvurusu 2022

İbb Hangi Sosyal Yardımları Yapar?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım konuları Eşya Desteği, Tersine Göç Desteği, İstanbul Halk Süt Desteği, İstanbul Halk Ekmek Desteği, Askıda Fatura, Aile Destek Paketi, Anne Bebek Destek Paketi, Eğitim Destek Paketi, Tablet Desteği, Yeni Doğan Desteği Paketi yardımından faydalanabilirsiniz. Tüm bu yardımlardan faydalanabilmek için yukarıdaki yardım kanallarını kullanabilirsiniz.

İbb Sosyal Destek Kartı Yardım Başvurusu Sonuç Sorgulama

Yardım başvurusunda bulunduktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Uzmanları başvurunuzu incelemektedir. TC kimlik numaranızdan sorguladıklarında maddi durumunuz otomatik olarak sistemde görülecektir. Eğer maddi durumunuz yardım almaya müsait ise yardım çıkacaktır.

Başvuru durumunuza göre ve yardım konusuna göre sosyal yardımlaşma görevlileri evrak isteyebilir. Evinize gelip inceleme yapabilirler. Başvuru sonuçlanması için geçerli bir süre bulunmamakla birlikte en kısa sürede başvuru sonucunuz sms ile gelecektir.

İstenildiği takdirde İbb Sosyal Destek Bürosu sizden evrak isteyebilir ve bu evrakları getirmeniz gerekebilir.

Sosyal destek başvurum reddedildi tekrar ne zaman başvuruda bulunabilirim? diyor iseniz başvuru sonrasında 6 ay içerisinde yeni başvuruda bulunamazsınız.

Sosyal Destek Kartımı (İstanbulkart) nerede geçmektedir sorunuzun cevabı Sosyal Destek Kartınızı; A101, BİM, CarreffourSA, Migros, Happy Center, Çağrı, Şok, Kim, Onur Marketlerde, Multinet Up, BELTUR, İBB Sosyal Tesisleri, İSPARK, İBB Toplu Ulaşım Araçları, Türkiye İş Bankası (Türkiye’deki İş Bankası’nın anlaşmalı üye iş yerlerinde yapılan alışverişlerde temassız ödeme seçeneği), İstanbul Halk Ekmek Büfelerinde ve Halk Bakkal noktalarında kullanabilirsiniz.

Sosyal Destek Kartınızın şifresi bulunmaktadır. İbb Sosyal Kartı başvurunuz kabul edildiğinde kartınız adresinize kadar yollanacaktır. Adresinize gelen İbb Sosyal Kartınızın zarfı içerisinde şifre bulunmaktadır.

Sosyal Destek Kartımın (İstanbulkart) şifremi unuttum diyor iseniz maalesef belediyenin sosyal hizmet müdürlüğüne gitmeniz gereklidir.

Sosyal Destek Kartımı ( İstanbulkart) Kaybettim

Eğer İstanbul Kartı Sosyal Destek Kartınızı kaybetti iseniz acilen belediyeye giderek kartınızı iptal ettirip yeni kart başvurunuzda bulunabilirsiniz. Yada Alo 153 numarasını arayarak kart kaybettiğinizi bildiriniz. Eğer İstanbulkart şifrenizi unuttu iseniz de yine belediyeye gitmeniz gereklidir.