Devlet Destekleri

Dolu Adrese İkametgah Almak

  • 19 Ağustos 2021
  • 3.149 kez görüntülendi.
Dolu Adrese İkametgah Almak

Dolu olan adrese ikametgah nasıl alırım? dolu konuta adres değişikliği bildirimi. Dolu Konuta Adresimi Nasıl Taşırım?

Gelişen teknoloji ile birlikte artık e devlet sistemi üzerinden resmi evrak işlerinizi Nüfus Dairesine gitmeden kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunlardan en önemlisi İkametgah Adres işleridir. Nüfus Müdürlüklerindeki yoğunluk sebebi ile sıra almak oldukça zorlaşmıştır. Bu sebeple artık İnternet üzerinden adres taşıma yapabilirsiniz. Eğer Boş bir adrese ikametinizi e devlet üzerinden taşımak istiyor iseniz resimli bir şekilde anlattığımız sitemizden inceleme yapabilirsiniz.

Dolu Adrese İkametimi E Devletten Nasıl Taşırım?

Öncelikle dikkat etmeniz gereken en önemli husus adreste bulunan ve taşınan kişinin e devletinin olması gerekmektedir. Dolu konuta adres taşıma isterseniz öncelikle dairede oturan kişinin muvaffakatının olması gereklidir. Adım adım e devlet üzerinden nasıl yapmanız gerektiğini inceledik

Dolu Adreste Oturan Kişinin E Devleti İle Giriş Yapın

1- öncelikle hangi dolu adrese ikametinizi taşıyacak iseniz orada oturan kişi e devlete giriş yapmalı.

2- E devlet ana sayfasındaki arama butonuna muvafakat yazdığınızda “Adres Beyanı İçin Muvafakat Verme” seçeneğini tıklayın.

3- Muvafakat verecek kişi sağ üst köşede bulunan “Yeni Muvafakat” tıklasın.

4- Açılan sayfada muvafakat verme şartları ayrıntılı olarak yazmaktadır. “Yukarıdaki açıklamaları okudum ve anladım.” kısmına tik koyduktan sonra alt kısımda bulunan ikamet bilgilerinizin doğru olması halinde “Adres Beyanı İçin Muvafakat Ver” kısmını seçerek ilerleyin.

5- Aşağıdaki gibi açılan sayfada kime muvafakat vermek istiyor iseniz TC Ad Soyad bilgilerini eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra Bildirim Yöntemini Mobil İmza ile seçiniz.

6- Cep Telefonunuza gelen 6 haneli onay kodunu girdikten sonra artık sizin adresinize taşınmak isteyen kişi ikametini taşıma işlemini başlatabilir.

Dolu Adrese Taşınacak Kişinin E Devletine Giriş Yapın

1- Açılan Pencerede bulunan kısma muvafakat yazdıktan sonra “Adres Değişikliği Bildirimi (Birlikte Oturma İçin / Muvafakatlı)” kısmını seçerek sayfaya ilerleyin.

2- Açılan ekranın alt kısmında size muvafakat veren kişinin adres bilgileri çıkacaktır. Bu kutucuğu tıklayarak ilerle demeniz gereklidir.

3- tüm bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra mobil onay kısmını seçerek telefonunuza gelen kodu sisteme girdikten sonra kaydınız otomatik olarak sisteme düşecektir.

Artık ikametiniz istediğiniz adrese gitmiştir.

E devletten İkametgah Adresi Sorgulama

tüm işlemleri yaptıktan sonra ana sayfaya gelerek ikametgah yazdığınızda açılan sayfaya ikamet adresinizin taşınıp taşınmadığını görebilirsiniz. Ancak e devlet üzerinden yaptığınız her işlem anlık olarak sisteme işlenmekte ve güncek olarak görünmektedir. Sorgula için ayrıntılı bilgiyi sitemizi inceleyerek resimli bir şekilde öğrenebilirsiniz.