Devlet Destekleri

Sarıçam Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma vakfı Online Başvuru

  • 03 Aralık 2021
  • 4.068 kez görüntülendi.
Sarıçam Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma vakfı Online Başvuru

Sarıçam Online Yardım. Sarıçam Kaymakamlığı Online Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Sarıçam belediyesi Online Yardım Başvurusu. Sarıçam İnternetten Yardım Başvurusu.

Sarıçam Kaymakamlığı Online Yardım Başvurusu

Sarıçam Kaymakamlığı bünyesinde kurulan Sarıçam Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ihtiyaç sahiplerine yardım ve hizmet etmek için kurulmuştur. Sarıçam Kaymakamlığı binasında bulunan Sarıçam Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakfı Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 198 sokak No:2A K:1 Adana adresinde bulunmaktadır. Sarıçam Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Telefon Numarası: 322 391 72 70.

Sarıçam Online yardım başvurusu için kullanabileceğiniz 2 adet platform bulunmaktadır. İlk Olarak CİMER başvurusudur. Cimer sayfasına e devlet üzerinden giriş yaparak Yardım talebi başvurusunda bulunabilirsiniz. Cimer başvurusundan sonra talebiniz Sarıçam Sosyal Yardımlaşma Vakfı Başkanlığına gidecek ve talebiniz değerlendirilecektir. Daha sonra talebinize geri dönüş yapılacaktır.

CİMER başvuruları nasıl yapılır? Cimer başvuru sorgulama

Diğer yardım başvuru seçeneğiniz ise Açık Kapı Projesidir. Bakanlık tarafından her valiliğe ve kaymakamlıklara kurulan açık kapı projesi sayesinde artık tek bir başvuru sonucunda talebiniz ilgili müdürlüğe iletilecek ve talebiniz en kısa sürede sonlandırılacaktır. Açık kapı projesine internet üzerinden online başvuru yapabilirsiniz.

SON DAKİKA AÇIK KAPI YARDIM BAŞVURUSU: Açık kapı nedir, başvuru nasıl  yapılır? e-Devlet ile açık kapı BAŞVURU EKRANI - Son Dakika Yaşam Haberleri

Sarıçam Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvuru Şartları

Devletten yardım alabilmek için en önemli husus hanenize giren gelirin kişi başına düşme oranıdır. Yardım alabilmek için yasal olarak açıklanan şart kişi başına düşen gelir asgari ücretin 3 de 1 inden az olmaktır. Örneğin evinize 3000 TL gelir girmektedir. 4 kişilik aile için 3000 ü 4 e böldüğünüzde çıkan tutar 750 TL dir. Asgari ücretin 3 de 1 i 940 TL civarında olduğundan dolayı hanenize giren kişi başı gelir 750 TL olduğundan dolayı yardım alabilirsiniz.

Sosyal yardımlaşma vakıflarından maddi yardım, yakacak yardımı, giyim yardımı, dul maaşı, engelli maaşı, evde bakım aylığı gibi bir çok alanda yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Yardımlar ile ilgili ayrıntılı bilgi için aşağıda bulunan haberlerimizi inceleyebilirsiniz. Sosyal Yardımlaşma vakfından yapılan tüm bilgiler ayrıntılı olarak inceledik.

1- Para Yardımı Almak İçin Gereken Tüm Bilgiler

2- Engelli Aylığı Evde Bakım Aylığı almak için gerekli tüm bilgiler

3- Diğer Yardım Birimleri İle İlgili Tüm Gerekli Bilgiler