Devlet Destekleri

Ankara Büyükşehir Ramazan Kolisi Yardımı 2022

  • 01 Nisan 2022
  • 636 kez görüntülendi.
Ankara Büyükşehir Ramazan Kolisi Yardımı 2022

Ankara Büyükşehir Ramazan Kolisi Yardımı 2022. Ankara Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Raman Yardımı. Ankara Büyükşehir Belediyesi İftar çadırı Nerede? Ankara’da Ramazan kolisi dağıtımı yapılacak mı? Ankara Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nerede Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Sosyal Yardım kapsamında en etkin kuruluşlarından birisi olan Ankara Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet vermeye devam etmektedir. Özellikle ramazan ayında özellikle gıda yardımı yapılacağı açıklandı. Ayrıca Ankara Karta düzenli ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçları tutarında para yardımı yapılacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yardım alabilmek için Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Aksi takdirde Ankara Büyükşehir Belediyesinin hiç bir yardım hizmetinden faydalanamazsınız. Şahsen başvurunun yanı sıra İnternet üzerinden de başvuru yapma imkanına sahipsiniz. Sosyal Yardım Merkezi Ankara’nın tüm ilçelerinde bulunmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne internet üzerinden yardım başvurusu yapmak için öncelikle resmi internet sayfasına giriş yaparak Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bölümüne giriş yapmanız gereklidir. https:// sosyalhizmetler ankara bel tr adresindeki formu doldurmanız gereklidir. Açılan sayfada öncelikle kimlik ve iletişim bilgilerini doldurmanız gereklidir. Daha sonra maddi durumunuz ve aile bireyleri hakkında bilgileri içeren formu doldurarak onayladığınız takdirde başvurunuz alınacaktır. Yardım sonucu size sms ile iletilecektir.

Ankara Büyükşehir Başkent Kart Yardım Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahiplerine kolaylık olması sebebi ile bir çok yerde geçen Başkent Kart geliştirdi. Başkent Kart sayesinde düzenli yardım alan vatandaşların yardım miktarları Başkent kartına otomatik olarak yatmaktadır. Bu sayede sıra beklemeden bankamatik gibi başkent kartı kullanarak yardımlarınızı temin edebilirsiniz. Başkent Karta başvuru yapmak için Belediye binasında bulunan başkent kart başvuru noktasının yanı sıra ilçelerde bulunan sosyal hizmet binalarından da başvuru yapabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Nasıl Alırım?

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yardım alabilmeniz için belediyenin kayıtlarında yardıma uygun olarak görünmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde maalesef belediyeden yardım alamazsınız. Öncelikle Ankara Büyükşehir Belediyesi ne giderek durumunuz hakkında dosya açtırmanız gerekmektedir. Sosyal destek Daire Başkanlığına giderek sosyal durumunuzu, maaş durumunuzu ayrıntılı olarak belirledikten sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi İnceleme uzmanları başvurunuzu inceler ve kayıt açar. Gerekli kontroller sonrasında eğer yardım alabilme potansiyeliniz var ise Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardımlara başvuru yapmadan da faydalanabilirsiniz.