Devlet Destekleri

Çiftçi Kredisi

  • 22 Eylül 2021
  • 635 kez görüntülendi.
Çiftçi Kredisi

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi 2021, 2022. Ziraat bankası Çiftçilere Verilen Krediler Nelerdir? Ziraat Bankası Tarım Kredisi. Ziraat bankası Hayvancılık Kredisi. Faizsiz tarım kredisi. Faizsiz Hayvancılık Kredisi.

Tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimiz yatırımlarını korumak ve geliştirmek için kredi ihtiyaçları bulunmaktadır. Her ne kadar bankalardan tüketici kredisi kullanabilseler de bunların faizleri oldukça yüksek ve kısa vadeli olduğundan dolayı çok fazla tercih edilmemektedir. Bu sebeple çiftçilerimizin hangi banka veya kurumlardan kredi alabilecekleri hakkında ayrıntılı bir yazı hazırladık.

Faizsiz Çiftçi Kredileri

Öncelikle ziraat bankası da dahil günümüzde faizsiz kredi veren bankalar bulunmamaktadır. Ancak Avrupa Birliği Tarım Geliştirme Fonları tarım ve hayvancılık alanlarında faizsiz ve uzun vadeli krediler vermektedir. Bunlardan en önemlisi Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK) / IPARD Programıdır. Bu program sayesinde Avrupa birliği fonları sayesinde faizsiz hibe kredisi kullanabilirsiniz. Bu güne kadar İPARD programı sayesinde 12 alanda birçok destekleme hibe programı yayımlanmıştır. Ancak Avrupa birliği fonu olduğundan dolayı belirli şart ve nitelikleri taşımanız gerekmektedir.

Faizsiz Geri Ödemesiz Tarım Hayvancılık Yardımları

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK) / IPARD kurumunun bu güne kadar desteklediği tarım ve hayvancılık alanları ile ilgili yapılan destekleme programlarını ayrıntılı olarak inceledik. Sitemizi inceleyerek aşağıda belirtilen destek programlarının içeriği hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101)
Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar (103)
Tarım-Çerve İklim ve Organik Tarım Tedbiri (201)
LEADER Yaklaşımı Yerel Kalkınma Stratejilerinin Uygulanması (202)
Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme (302)

Ayrıca tarım ekipmanı alabilmek için verilen hibe programı ile ilgili ayrıntılı yazımızı da sitemizden inceleyebilirsiniz.

Çiftçi Kredisi şartları

Çiftçi Kredisine başvuru yapmak için şartlar oldukça kolaydır. Her bankadan çekilecek kredi için istenilen 18 yaş üstü, Tc vatandaşı olmak, ancak en önemlisi Çiftçi belgesine sahip olmanız gerekmektedir. Çiftçi belgesini bağlı olduğunuz il veya ilçede bulunan tarım il ilçe müdürlüklerine giderek kayıt olabilirsiniz. Diğer bir önemli nokta ise daha önceden kredi borcunuz ya da takibe giren kredi borcunuzun olmaması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi faiz oranları 2022

Ziraat Bankası tarım ve hayvancılık alanlarında birçok kredi desteklemesi vermektedir. Bunları ayrıntılı olarak incelemek isterseniz Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi hakkındaki ayrıntılı yazımızı okuyabilirsiniz.