Devlet Destekleri

Diyarbakır Sosyal Yardımlaşma

  • 04 Kasım 2020
  • 1.157 kez görüntülendi.
Diyarbakır Sosyal Yardımlaşma

Diyarbakır Sosyal Yardımlaşma Yardım Başvurusu nasıl Yapılır? Diyarbakır Sosyal Yardım nasıl alınır? Diyarbakır Sosyal Yardımlaşma para yardımı. Diyarbakır Sosyal Yardımlaşma 1000 TL Pandemi yardımı başvurusu. Diyarbakır Sosyal Yardımlaşma Elektrik yardımı. Diyarbakır Sosyal Yardımlaşma İnternet Başvurusu. Diyarbakır Sosyal Yardımlaşma Telefon Numarası. Diyarbakır Sosyal Yardımlaşma Yardım Nasıl Alınır?

Diyarbakır Sosyal Yardımlaşma Yardım Başvuruları Nelerdir?

Öncelikle vatandaşın ihtiyaç duyduğu her türlü yardım başvuruları Sosyal Yardımlaşma Vakıfları aracılığı ile karşılanmaktadır. Her ne kadar birçok alanda yardımlar yapılsada vatandaş olarak bu yardım türlerini çok fazla bilmemekteyiz. Öncelikle sosyal yardımlaşma vakıflarından hangi yardımları alabilirim sorularınıza cevap aramaya çalışacağız.

Sosyal yardımlaşma vakıflarından öncelikle düzenli olarak yardım konularını inceleyeceğiz. Tek bir başvurunun ardından düzenli olarak yardım alabileceğiniz alanlar ise Engelli aylığı yardımı, Engelli bakım aylığı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın aldığı 65 yaş yaşlı aylığı için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu yardımlara başvuru yapmak için mutlaka alacağınız yardım türüne göre sağlık raporuna, eğer bakım parası almak istiyorsanız da engelli raporunda mutlaka bakıma muhtaç ibaresinin yazması gereklidir.

Sosyal yardımlaşma vakıflarından ayrıca dul yardımı olarak bilinen eşi vefat etmiş kadınlara yönelik yardımlar, askere giden kişilerin ailelerine yapılan yardımlar, öksüz yetim çocuklara yapılan yardımlar, eğitim yardımı, elektrik parası yardımı, yakacak yardımı ve eğitim yardımı için başvurularda bulunabilirsiniz. Ayrıca Sosyal yardımlaşma vakıflarından Nakit para yardımı için de başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak bu yardımlar tek seferlik ve sosyal yardımlaşma vakıf heyetinin onayından geçtikten sonra alabilirsiniz.  Ayrıca bazı vakıflar ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı da yapmaktadır.

Eğer çalışmıyor iseniz mutlaka bağlı olduğunuz il veya ilçenizdeki sosyal yardımlaşma vakfına gidip GSS Gelir tespit yaptırmanız gereklidir. Aksi takdirde sistem sizi otomatik olarak gruba atacak ve her ay sigorta için para ödemeniz gerekecektir.

Diyarbakır Sosyal Yardımlaşma İnternetten Başvuru Yolları

Her ne kadar öncelikle yardım alabilmek için sosyal yardımlaşma vakfına gitmeniz gerekli ise de CİMER ya da açık kapı projesi sayesinde E Devlet uygulaması üzerinden internetten yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Diyarbakır Sosyal Yardıma Nasıl Başvuru Yaparım?

Öncelikle sosyal yardım alabilmeniz için hanenize giren toplam para miktarının 600 lirayı geçmemesi gereklidir. Özetle evde kaç kişi çalışıyor ise toplam eve giren para miktarını kişi sayısına böldüğünüzde çıkan tutar 600 TL den az ise yardım almaya uygunsunuzdur. Ayrıca evde bulunan her kişinin ayrı ayrı başvuruda bulunmasına gerek yoktur. Evde yaşayan 1 kişinin yardım başvurusu yapması yeterlidir.

Diyarbakır İl Sosyal Yardımlaşma Vakfı Adres Telefon

Yenişehir Mahallesi Lise Caddesi Yenişehir / DİYARBAKIR adresinde hükümet konağı bünyesinde bulunan Diyarbakır Sosyal yardımlaşma Vakfına başvuru yapabilirsiniz. Ancak asıl yardım alabileceğiniz yer ise bağlı olduğunuz ilçeye ait sosyal yardımlaşma vakıflarıdır.

Diyarbakır Bağlar Kaymakamlığı  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvurusu

Bağcılar Mah. 1086. Sk. No:12 Bağlar/Diyarbakır adresinde bulunan Diyarbakır Bağlar sosyal Yardımlaşma Vakfına 0412 238 12 11 nolu telefon ile de bilgi ve başvuru yapabilirsiniz.

Bismil Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvurusu

Kurtuluş mah. Istasyon cad. Bismil Diyarbakır adresinde bulunan sosyal yardımlaşma vakfına her türlü yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca (0412) 415 36 16 nolu telefon numarası ile de yardım hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Çermik Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvurusu

Çukur Mahallesi, Kapalı Sk. No:43, 21600 Çermik/Diyarbakır adresinde bulunan hükümet konağı bünyesinde faaliyet gösteren Çermik Sosyal Yardımlaşma Vakfı Telefon Numarası ise 04124614132. Telefon numarası ile de ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Çınar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvurusu

Gazi Mahallesi Hükümet Cad. Hükümet Konağı Kat:2 Çınar / Diyarbakır adresindeki hükümet konağı içerisinde bulunan Çınar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma vakfına şahsen ya da telefon ile yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Çınar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Telefon numarası ise 0412 511 20 02.  Çınar Kaymakamlığı sosyal yardım için ayrıntılı bilgiyi telefon ile arayarak ulaşabilirsiniz.

Çüngüş Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvurusu

 Camii Kebir, Hastahane Cd. No:4, 21870 Çüngüş/Diyarbakır adresinde bulunan hükümet konağı 2. katta bulunan Çüngüş sosyal yardımlaşma vakfına giderek yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca telefon ile yardım başvurusu ve bilgi almak için  0 412 541 21 40 nolu telefon ile irtibata geçebilirsiniz.

Dicle Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvurusu

15 Temmuz Mahallesi Eski Hani Yolu Cd. No:54,21830 Dicle/Diyarbakır adresinde bulunan kaymakamlık binasında hizmet vermektedir. Yardım başvuruları ve belge teslimi için şahsen müracaat etmeniz gereklidir. Ayrıca 561 31 99 nolu telefon numarasını arayarak yardım başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Eğil Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvurusu

Yenişehir, Yenişehir Cad. Hükümet Konağı, 21470 Eğil/Diyarbakır adresinde hükümet konağında bulunan eğil kaymakamlığı sosyal yardımlaşma vakfı telefon numarası ise (0412) 581 21 80

Ergani Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvurusu

Kemertaş Mahallesi, Ziya Gökalp Cad. Hükümet Konağı, 21950 Ergani/Diyarbakır adresinde Kaymakamlık Hükümet Konağı bünyesinde yardım hizmeti veren ergani sosyal yardımlaşma vakfı telefon numarası ise 0 412 611 50 27

Hani Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvurusu

Hani Kaymakamlığı Sosyal Yardım alabilmek için öncelikle Merkez Mahallesi Salih Bey Caddesi No:6 Hani/Diyarbakır adresinde bulunan sosyal yardımlaşma vakfına giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Hani Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma telefon numarası ise 0412 651 20 01

Hazro Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvurusu

Yukarıda belirttiğimiz tim maddi para yardımları için öncelikle Hürriyet Mah. Şehitlik Cad. No:64 Hazro/Diyarbakır adresinde bulunan hükümet konağındaki sosyal yardımlaşma vakfına giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Hazro Kaymakamlığı sosyal yardım için ayrıca 0412-671 22 18 nolu telefon numarasını arayarak bilgi ve talepte bulunabilirsiniz.

Kayapınar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvurusu

Pandemi yardımı, maddi yardım ya da düzenli olarak alınabilen yardımlar için Diclekent Mahallesi Selahattin Eyyubi Bulvarı No:32/A Kayapınar/Diyarbakır adresindeki Kayapınar Kaymakamlığı sosyal yardımlaşma vakfına giderek müracaat edebilirsiniz. Ayrıca Kayapınar Kaymakamlığı Sosyal Yardım almak için 0412 238 12 34 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Kocaköy Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvurusu

Kaymakamlıktan yardım alabilmeniz için öncelikle Kocaköy Sosyal yardımlaşma vakfına müracaat etmeniz gereklidir. Kocaköy Hükumet konağı Giriş kat No:1 adresinde bulunan Kocaköy sosyal yardımlaşma vakfına bilgi ve talep için 0412 811 22 49 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Kulp Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvurusu

Yeni hükümet konağının yapılması ile birlikte kulp sosyal yardımlaşma vakfı Merkez Yeni Mahallesi Hükümet Konağı No:79/A Kulp / Diyarbakır adresinde yardım başvurularını almaktadır. Ayrıca Kulp Sosyal Yardımlaşma telefon numarası ise 0412 831 2009

Lice Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvurusu

Lice Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma vakfı Kelvan Mah. Müminağa Cad. Can AVM üstü kat : 3 No : 5 lice adresinde hizmet vermektedir. Ayrıca Lice Sosyal Yardım Parası almak için gerekli tüm bilgi ve talebi (0412) 861 2273 nolu telefonu arayarak öğrenebilirsiniz.

Silvan  Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvurusu

Silvan kaymakamlığı sosyal yardım alabilmeniz için öncelikle Cami Mahallesi Gazi Caddesi No:11 21640, Silvan/Diyarbakır adresinde bulunan vakfımıza şahsen müracaat etmeniz gereklidir. Ayrıca Silvan Kaymakamlığı Sosyal Yardım alabilmek için öğrenmek istediğiniz her türlü bilgi ve belgeyi 0 412 711 23 42 nolu telefonu arayarak öğrenebilirsiniz.

Sur Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvurusu

Her türlü ihtiyacınız için yardım başvurusu yapmak için İskenderpaşa Mah.İnönü Cad. No:45 Sur/DİYARBAKIR adresinde bulunan Sur Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfına giderek müracaat edebilirsiniz. Sur Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı telefon Numarası ise 0412 223 16 16

Yenişehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Başvurusu

Kurtismail Paşa 8. Sok. Memuzin Apt. Altı No:6-A Yenişehir/DİYARBAKIR adresinde bulunan vakıfın telefon numarası ise (0412) 224 04 17