Devlet Destekleri

Ziraat Bankası Kredi Erteleme

  • 02 Mayıs 2020
  • 1.182 kez görüntülendi.
Ziraat Bankası Kredi Erteleme

Ziraat Kredi Erteleme. Ziraat Tüketici Kredisi Erteleme. Ziraat bankası Kredi Kartı Borcu Ertelemek. Ziraat Taşıt Kredisi Erteleme. Ziraat Banka Kredisi Erteleme. Ziraat Bankası İnternetten kredi ertelemek. Ziraat Bankası Kredimi Nasıl Ertelerim? Kredi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır? İşten Çıkarıldım Kredimi Erteleyebilir miyim? Korona Sebebi ile İşten Çıkarıldım Kredimi Erteleyebilir miyim?

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Korona virüs sebebi ile artık ekonomik hayat durma noktasına gelmiştir. Hemen hemen her çalışan ya işten çıkarıldı ya da ücretsiz izine çıkarıldı. Bu sebeple böyle bir durumu öngöremeyen vatandaşlar maalesef zor duruma düşmektedir. Hükümet her ne kadar işten çıkarılanlar için destek paketleri açıklasa da maalesef kredi ödemesi olanlar zor durumda kalmaktadır. Bu sebeple Devlet bankaları vatandaşın bu talebi için erteleme imkanı sunmaktadır. Bu yazımızda Ziraat Kredi Erteleme Nasıl Yapılır konusunda ayrıntılı bilgi vereceğiz.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Şartları

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğünün Resmi Açıklamasında Covid 19 salgını sebebi ile yaşanan ekonomik alandaki sıkıntılar üzerine Ziraat bankası tarafından müşterilerini zor durumda bırakmamak için bir çok adım atılmıştır. Virüs ile mücadele kapsamında her türlü bankacılık ile ilgili işleminiz için bankaların 09:00 ila 17:00 arasında açık olacağı açıklanmıştır. Ayrıca tüm Ziraat Bankası Müşterileri gerek İnternet Bankacılığı üzerinden gerek se de Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini arayarak her türlü işlemi kolaylıkla yapabileceğini açıkladı. Ziraat bankasının aldığı önlemler ve müşterileri için hazırladığı destek paketleri ise;

  • 31 Mart 2020 tarihinden itibaren krediler ile ilgili erteleme, taksit ödeme, gibi her türlü bankacılık ödeme işlemlerini Firma ve Vatandaş ayır etmeksizin ödemeleri erteleyebilecektir.
  • Ev Kredisi, Taşıt Kredisi ya da Bireysel Kredi ödemesi olanlar 6 aya kadar ödeme yapmadan erteleme imkanına sahiptir. Ancak Turizm ile ilgili ticari faaliyeti olan işletmelere erteleme süresi 12 aya kadar arttırılmıştır. Bu süre zarfında kredi ve ödemelerini ertelemek isteyenlerin uygun oranlar ile kredilerini yapılandırma imkanına sahiptirler.
  • İş yeri sahiplerinin çalışanlarını çıkarmamaları şartı ile iş yerinde çalışan kişilerin maaşları Ziraat bankası üzeriden ödeniyor se 3 aya kadar çalışanların maaşının ödenmesi için ek limit verilecektir.

Ziraat Bankası İnternetten Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Müşterilerinin Bankaya gitmeden kredi erteleme yapabilmeleri in farklı seçenekler sunulmuştur. İnternetten Kredi Erteleme için kişilerin Ziraat Bankası Resmi İnternet Sayfasına girerek Bireysel Müşteri Girişi (İnternet bankacılığı) aracılığı ile 3 aya kadar faizsiz bir şekilde kredisini erteleyebilmektedir.

Ayrıca Ziraat Bankası Bireysel Kredi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi erteleme yapmak için cep telefonunuzdan büyük harfler ile ERTELE yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak  TC Kimlik Numaranızı yazarak 4757 ye kısa mesaj atmanız halinde banka kredi taksit ödemenizi 3 ay süre ile otomatik olarak erteletecekler.