Devlet Destekleri

20 Yaş Altı Sokağa Çıkarken Nasıl İzin Alır?

  • 04 Nisan 2020
  • 3.005 kez görüntülendi.
20 Yaş Altı Sokağa Çıkarken Nasıl İzin Alır?

20 yaş altı sokağa çıkarken nasıl izin alır? 20 yaş altı sokağa çıkma cezası ne kadar? 20 yaş altı hastaneye giderken nasıl izin alır? 20 yaş altı sokağa çıkma cezası nedir? 20 yaş altı hangi hallerde dışarı çıkabilir?  20 yaş altı sokağa nasıl çıkar? 20 yaş altı kişi nerelere gidebilir. 20 yaş altı dışarı nasıl çıkar. 20 yaş altı hastaneye nasıl gider?

Korona virüsünün yayılması ile birlikte bu güne kadar alınan tedbirlere bir yenisi daha eklendi. daha önceden 65 yaş üstü kişilerin evden çıkması yasaklanmıştı. Artık 20 yaş altının da sokağa çıkması yasaklandı. Artık onlarda 65 yaş üstüne uygulanan kısıtlamalar artık 20 yaş altına da geçerlidir.

20 Yaş Altı Sokağa Nasıl Çıkar?

artık her ne sebeple olursa olsun kişisel olarak 20 yaş altı kişilerin sokağa çıkması yasaklandı. 65 yaş üstünde bulunan kişilerde olduğu gibi herhangi bir resmi dairede işi, bankada işi, 20 yaş altı burs nasıl çeker gibi sorularınız içinde maalesef yapılabilecek bir işlem yoktur. Her ne şartla olursa olsun dışarı çıkmaları yasaktır. Eğer dışarıda yakalanırlarsa 3150 lira idari işlem yapılacaktır. Ayrıca hiç bir kamu kurumu, banka, PTT, üniversite bu kişilere işlem yapmayacaktır. Dışarı çıksalar bile otobüse binemez. banka işlem yapmaz. Kişinin kimlik bilgilerine göre 20 yaş altında ise maalesef cezai işlem ile karşılaşacaktır.

20 Yaş Altı Evde Tek Başımayım Alışverişi Nasıl Yaparım?

Eğer aynı ev içerisinde 20 yaş altında tek yada arkadaşları ile yaşayan kişiler 20 yaş altındayım burs çekeceğim, 20 yaş altı eve alışveriş yapılması gerekiyor, 20 yaş altı markete gitmek istiyorum, gibi işlerinizde öncelikle 20 yaşın üstünde olan arkadaşlarından yardım isteyin. ya da internetten online alışveriş siteleri ya da al gelsin gibi uygulamaları kullanarak gıda alışverişinizi yapabilirsiniz. Korona sebebi ile risk gurubunda o kadar çok 65 yaş üstü vatandaş var ki emniyet ekipleri bu kişilere zor yetişmektedir. Eğer gerçekten kimsesi yok ve gerçekten zor durumda ise 112 yi arayarak talebinizi iletebilirsiniz.

20 Yaş Altı Hangi Şartlarda Dışarı Çıkabilir?

20 yaş altı gençler sadece hastalık sebebi ile dışarı çıkabilmektedir. Ancak ben hastayım doktora gideyim dediğinizde maalesef çıkmazsınız. 20 yaş altında hastalığı olan ya da pansuman iğne gibi tıbbi yardıma ihtiyacı olan kişiler 112 yi araması gereklidir. Ancak eğer kendi arabanız ile ya da bir arkadaşınızın arabası ile gidecekseniz 112 yi arayıp gideceğiniz arabanın plakasını ve talebinizi yazdırarak hastaneye yada sağlık muayenesine gidebilirsiniz. Eğer arabanız yok ise 112 yi arayarak araç talep edebilirsiniz. İlgili ekipler sizi alarak hastaneye götürecektir. Ancak unutmayın ki gerçek ve risk gurubunda olan çok fazla yaşlı insan var ve onlar sizden daha çok yardıma ihtiyacı vardır.