Devlet Destekleri

Ramazan Kolisi Veren Dernekler

  • 01 Nisan 2022
  • 527 kez görüntülendi.
Ramazan Kolisi Veren Dernekler

Ramazan Kolisi Veren Dernekler. Ramazan Kolisi Veren Vakıflar. Ramazan Yardımı Yapan Dernekler. Ramazanda Hangi Kurum Ramazan Kolisi Veriyor? Ramazan Kolisi Almak İçin Nereye Başvuru Yaparım? Ramazan Kolisi Almak için şartlar nelerdir? Ramazan Kolisi Almak için Ne Yapmalıyım?

Ramazan Yardımı Yapan Dernekler Vakıflar Hangisidir?

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte sosyal destek kapsamında yardım yapmak için kurulan dernek ve vakıflar çalışmalarına hız kazandırdı. Tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmek ve yardım dağıtabilmek için bir yoğun araştırma içindeler. Ancak ihtiyaç sahiplerini bulmak ve tespit etmek bazen zor olmaktadır. Bu sebeple Ramazan Yardımı almak için vatandaşların bazen başvuru yapması gerekmektedir. Genel kapsamda Kaymakamlık Sosyal yardımlaşma vakıflarından düzenli yardım alıyor iseniz herhangi birşey yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Ancak Sosyal yardımlaşma vakıflarından yardım almıyor iseniz bireysel olarak yardım başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Bu sebeple sıra ile ramazan kolisi veren dernekler yazımızda hangi kurum, dernek ve vakıfa ramazan yardımı alabilmeniz için başvuruda bulunabilirsiniz.

Kızılay Ramazan Kolisi Yardımı Başvuru

Kızılay tüm vatandaşların her türlü durumda yardım yaptıkları kuruluştur. Kızılaydan ramazan yardımı alabilmek için internet sitesine başvuru yapmanızın yanı sıra direk kuruma giderek de yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Telefon ile yardım başvurusunda bulunmak için 153 nolu telefon numarasını kullanarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Öncelikle www kizilay org tr adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer internet üzerinden başvuru yapmak istiyor iseniz iletişim kısmından talebinizi ulaştırabilirsiniz.

İHH İnsani Yardım Vakfı Ramazan Yardımı Başvurusu

Tüm dünya çapında yardım hizmeti veren İhh İnsanı Yardım Vakfı Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmaya devam etmektedir. 2022 Yılında Ramazanı yaşat kampanyası ile birlikte ramazan ayında Özellikle Ramazan Gıda Kolisi yardımı yapmaya devam etmektedir. Bu sebeple talebinizi İnternet üzerinden yada telefon ile İhh İnsani Yardım Vakfına ulaştırabilirsiniz.

Deniz Feneri Ramazan Yardımı Başvurusu

Deniz feneri Ramazan Ayında Ramazan Kolisi Veren Dernekler Arasındadır. Bu sebeple Ramazan Kolisi yanında Zekat yardımı toplayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Deniz Feneri Derneği yarım kapsamını sadece ramazan ayı ile sınırlı tutmayıp tüm yıl boyunca yardım etmeye devam etmektedir.

İhtiyaç Sahibi Olduğumu Nasıl Bildirim?

Genel olarak hemen hemen tüm kurumlar Sosyal Yardımlaşma Vakıfları ile birlikte çalışmaktadır. Resmi olarak Devlet tarafından yardım almak isteyen tüm vatandaşlarımız öncelikle Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına Müracaat Etmektedir. Özellikle kurumsal alanda yardım etmek isteyen hayır severler ilk olarak Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına giderek ihtiyaç sahibi kişilerin bilgilerini talep etmektedir. Bu sebeple Eğer yardım almak istiyor iseniz mutlaka Kaymakamlıklar bünyesinde kurulan Sosyal yardımlaşma Vakıflarına müracaat ederek önce gelir tespit yaptırdıktan sonra yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Ramazanda Yardım Almak İstiyorum diyorsanız mutlaka ilk öncelik olarak vakıflara müracaat etmelisiniz.

Yardım Almak İçin Nereye Başvurabilirim?

Bir önceki yazımızda belirttiğimiz gibi eğer devlet kurumu dışında özel ve tüzel şeklinde kurulmuş dernek ve vakıflardan yardım almak istiyor iseniz öncelikle Kaymakamlık sosyal yardımlaşma Vakıflarında kaydınızın bulunması gerekmektedir. Ancak siz kendi durumunuzu belirtmez iseniz hiçbir vakıf veya dernek sizin ihtiyaç sahibi olduğunu bilemez. Bu sebeple durumunuzu maalesef duyurmak zorundasınız. Dernek ve Vakıflardan Yardım Almak istiyor iseniz durumunuzu mahalle muhtarına söyleminizi tavsiye ediyorum. Hayır sever vatandaşlar kime yardım yapacağını bilmediğinden dolayı mahalleyi en iyi tanıyan muhtarlara sormaktadır. Bu sebeple muhtarınıza durumunuz ile ilgili bilgi vermeyi unutmayınız.

Ramazanda Fitre Almak İçin Nereye Başvuru Yapılır?

Öncelikle resmi kurumlar fitre yardımı yapmamaktadır. Filtre yardımını şahısların yanı sıra yukarıda bahsettiğimiz Kızılay , İhh İnsani Yardım Vakfı, Deniz Feneri gibi dernek ve vakıflar yapmaktadır. Ayrıca Muhtarınıza bilgi vererek hayır sever vatandaşların size ulaşması kolaylaşabilir.