Devlet Destekleri

Fitas Şifremi Unuttum

  • 17 Ağustos 2021
  • 8.792 kez görüntülendi.
Fitas Şifremi Unuttum

Fitas’a Giriş Yapamıyorum. Fitas Şifre Yenilemek. Fitas Şifremi Unuttum. Fitas Şifresi Nasıl Alınır? İsdem şifremi unuttum. İsdeme giriş yapamıyorum.

Korona virüse yakalan vatandaşlarımız 14 gün karantina altına alınmaktadır. Korona virüse yakalanan kişilerin pcr testi pozitif çıktıktan sonra ilk olarak bağlı oldukları Sağlık İl İlçe Müdürlüklerine bilgileri düşmektedir. Sağlık çalışanları korona virüse yakalanmış olan kişilerin evlerine giderek izolasyon işlemini başlatmaktadır.

İl İlçe Sağlık müdürlüklerinin izolasyona girdiklerine dair sisteme bilgilerinin girişi yapıldıktan sonra kurulan ekiplerin bu kişileri günlük olarak kontrol etmeleri gerekmektedir. Bu işlem görevli kişilerin cep telefonlarına indirdikleri FİTAS programı üzerinden sorumlu oldukları mahallede ne kadar izolasyonda kişi var ve adres bilgisini görebilmektedir.

Güncelleme Sonrası Fitas Şifre Yenileme

Sağlık bakanlığının yeni güncellemesi ile birlikte şifre yenileme ekranı değişmiştir. Fitas Şifre Yenileme İçin Yapmanız Gerekenler Ayrıntılı Olarak Yeni Haberimizde Yayımlanmıştır. Yeni Şifre Yenileme Sayfası İçin Tıklayın

Fitas Şifre Yenileme

Fitas uygulaması üzerinden maalesef şifre yenileme yapamıyorsunuz. Fitas şifrenizi unuttunuz ya da giriş yapamıyor iseniz öncelikle hsys gov tr adresine giriş yapmanız gereklidir. Açılan pencerede kullanıcı adı yazan yere TC nizi ve sizden kayıtlı e posta adresinizi girmenizi isteyecektir. E posta adresini yazdıktan sonra mail adresinize yeni şifre yenileme maili gelecektir. Bu mailde belirtilen yönergeleri inceledikten sonra ikinci olarak yeni mail gelecek ve yeni şifreniz 2. mail adresinde yazacaktır. Bazen 2. mail geç gelmektedir. Bu yüzden biraz beklemeniz gerekmektedir. Adım adım Fitas Şifre Yenileme için sitemizi inceleyebilirsiniz.

İsdem Şifremi Unuttum

Fitas sisteminde sadece izolasyona tabi kişileri görebilmektesiniz. Ancak tüm herkesin kullanabildiği şikayet modülü İsdem dir. 112 ya da Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden izolasyona uymama ihbarı, korona şüphesi, sağlık hijyen gibi ihbarları yapan vatandaşımızın şikayeti isdem üzerine düşmektedir. Maalesef İsdem sisteminin mobil uyumluluğu yoktur. Herhangi bir Fitas gibi bir uygulaması da yoktur. İhbarları görebilmek için https://isdem.ng112.gov.tr/ adresine Tc Kimlik numarası ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan ihbarlarım kısmında şikayetleri görebilmektesiniz. İsdem sistemi anlık olarak denetimi yapılması gereken bir sistemdir. Herhangi bir sorun veya kurallara uymama gibi tespit ettiğiniz olay olduğunda kolaylıkla uyarı ceza gibi işlem yapabilmektesiniz. İsdem Sistemini Nasıl Kullanmanız gerektiğinde İsdem Kullanım Kılavuzu Sitemizde Ayrıntılı Olarak Yayımlanmıştır.

Eğer isdem şifrenizi unuttu iseniz şifremi unuttum kısmından telefon numaranızı girerek kolaylıkla şifrenizi yenileyebilirsiniz. Ancak unutmayın ki bu ihbarları web tarayıcınız üzerinden görebilmektesiniz.

Fitasa Giriş Yapamıyorum

Fitasa giriş yapamanın en temel sorunu şifreyi yanlış girmektir. Eğer giriş yapamıyor iseniz öncelikle şifrenizi yenileyin. Fitas Uygulaması kullanabilmek için telefonunuzdan Konum Servislerini mutlaka aktif hale getirin. Uygulama sayesinde sizin mevcut konumunuz kullanıldığından eğer konum servisleriniz açık değil ise uygulamaya giriş yapamazsınız.