Devlet Destekleri

Sokağa Çıkma Yasağında İzin Almak

  • 09 Nisan 2021
  • 1.165 kez görüntülendi.
Sokağa Çıkma Yasağında İzin Almak

Sokağa Çıkma Yasağında Hastaneye gitmek, Sokağa Çıkma Yasağında Seyahat Etmek. Sokağa Çıkma Yasağında Acile Gitmek. Sokağa Çıkma Yasağında Otogardan Yolcu almak. Sokağa Çıkma Yasağında Havalimanına yolcu almak. 65 yaş üstü sokağa çıkma izni nasıl alınır? Sokağa Çıkma Yasağında tarlama gitmek istiyorum. Sokağa Çıkma İzni Hafta İçin. Sokağa Çıkma Yasağı Hafta sonu izin. Sokağa çıkma yasağı izin alma

Korona ile mücadele kapsamında alınan tedbirler ile tüm türkiye genelinde hafta sonu Cuma günü 21:00 ile pazartesi sabahı 05:00 arasında sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlandı. Bu yazımızda sokağa çıkma yasağında nasıl izin alırsınız ile ilgili bilgi vereceğiz.

Sokağa Çıkma Yasağında Şehir içi İzin Almak

Sokağa çıkma yasağında belirli şartlar dışında izin verilmemektedir. Eğer hafta içi veya hafta sonu sokağa çıkma yasağında izin almak istiyor iseniz yapmanız gereken ilk iş 112 Vefa masasını aramaktır. 112 vefa yardım destek masası sizin talebinizi alacaktır. Ancak birçok ilde şehir içi izinleri bağlı olduğunuz karakollar vermektedir. Eğer şehir içi herhangi bir sebep ile sokağa çıkma istiyor iseniz en yakın karakola giderek saatlik izin alabilirsiniz. Manuel olarak doldurulan bu izin kağıdı günlük ve belirli saatler arasında verilecektir.

Sokağa Çıkma Yasağında Otogar Havalimanından Yolcu Almak Yolcu Bırakmak

Eğer sokağa çıkma yasağında otogar veya hava limanından yolcunuzu bırakacak ya da alacak iseniz geliş saatinden önce en yakın karakola giderek yolcuya ait biletin bir fotokopisi ile giderek izin başvurusunda bulunabilirsiniz. Sokağa çıkma yasağında bileti olanlar otogar veya havalimanına gelip gidebilir. Ancak o kişiyi alacak kişinin mutlaka izin alması gereklidir. İzin alırken sorumlu kişi mutlaka sizden dilekçenize ekleyebileceğiniz bir bilet örneği isteyecektir. Aksi takdirde izin alamazsınız.

Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?

Korona olan vatandaş sayısı her geçen gün arttıkça hükümet belirli tedbirler almak zorunda kalmıştır. Bu sebeple Ramazan ayı boyunca yeme, içme yerleri artık müşteri alamayacak sadece paket servis yapabilecektir. Ramazan bayramında sokağa çıkma yasağı olacaktır. Geleneklerimizde bayramlarda aile ziyaretleri oldukça çok olduğundan dolayı korona bulaşmasının azaltılması için bayramda sokağa çıkmak yasak olacaktır.

Ramazan Bayramı Tatili 9 Gün Olacak mı?

Diğer bir korona tedbirlerinden önemlisi ramazan bayramının birleştirilerek 9 güne çıkartılmasıdır. Bu sayede perşembe başlayacak ramazan bayramı 9 gün olacak ve bu sayede tüm Türkiye’de kısa süreli tam kapanma olacaktır.