Devlet Destekleri

Bornova İnternetten Yardım Başvurusu

  • 13 Ocak 2022
  • 1.851 kez görüntülendi.
Bornova İnternetten Yardım Başvurusu

Bornova İnternetten Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? İzmir Bornova Sosyal Yardımlaşma İnternetten Yardım Başvurusu Yapmak. Bornova Yardım Başvurusu Sorgulama. Bornova Yardım Başvurusu Sonucu. Bornova Kaymakamlığı İnternetten Yardım Başvurusu.

Bornova Kaymakamlığı İnternetten Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda korona virüs vakalarının artması ile birlikte kurumlarda oluşacak yoğunluğun önlenmesi için birçok kurum online başvuruya geçmiştir. Bornova Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfından her türlü yardım başvurusunda bulunmak için artık internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Üstelik tüm bilgilerinizi eksiksiz doldurduktan sonra Kaymakamlığa gitmenize de gerek kalmamaktadır. Yardım başvurunuzun sonucu sms ile gelecektir.

Bornova Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın Yaptığı Yardımlar Nelerdir?

Öncelikle tüm türkiyede olduğu gibi her türlü yardım başvurunuz için sosyal yardımlaşma vakıfları tek yetkili kurumdur. Sosyal Yardımlaşma Vakıfları aracılığı ile Bornova Nakit Para Yardımı ( Tek Seferlik) Düzenli Nakit Yardımı, Bornova Elektrik Yardımı, Bornova eğitim yardımı, Bornova Kira Yardımı, Bornova Dul Yetim Maaşı, Bornova Engelli Maaşı için başvuruda bulunabilirsiniz.

Yardım alabilmeniz için belirli şartlara haiz olmanız gereklidir. En önemli nokta hanenize giren toplam gelirin kişi başına oranıdır. 2022 yılı için bu tutar 1207 TL olarak belirlenmiştir. Örneğin 4250 TL maaşınız var ve aynı ev içerisinde 4 kişisiniz. 4250/4= 1602 TL’dir. Yardım alabilmek için asgari tutar 1207 TL olduğundan dolayı yardım için başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak kararı Kaymakamlıklar bünyesinde bulunan Mütevelli Heyeti karar vermektedir. Sosyal yardımlaşma vakıfları yardım başvurunuzu alır, inceler ve Mütevelli Heyetine sevk eder. Yardım için karar veren mütevelli hakem heyetleridir.

Bornova Kaymakamlığı İnternetten Yardım Başvuru Adımları

Öncelikle Bornova Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının https://www.bornovasydv.org.tr/ adresine giriş yapın.

Yardım alabilmeniz için gerekli şartlar yukarıda açıklanmıştır.

Eğer şartları taşıyor iseniz sayfanın alt kısmına giderek Tc kimlik numarası, Ad Soyad, Hanenize giren gelir, Evinizin kira olup olmadığı, Telefon, e posta gibi bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurun.

İkinci önemli nokta ise hanenizde yaşayan kişilere ait bilgilerdir. Aynı adreste aynı soyadını taşıyan kişilerin bilgileri gereklidir. Dikkat etmeniz gereken nokta eğer aynı adreste ve aynı soyadını taşıyan birden fazla kişi çalışıyor ise bu sistemde görülecektir. Toplam gelir hane geliri olarak hesaplanacağından kişi başına düşen gelir artabilir ve yardım alamazsınız.