Devlet Destekleri

Çukurova Kaymakamlığı İnternetten Yardım Başvurusu

  • 18 Ocak 2022
  • 954 kez görüntülendi.
Çukurova Kaymakamlığı İnternetten Yardım Başvurusu

Çukurova Kaymakamlığı İnternetten Yardım Başvurusu. Çukurova Sosyal Yardımlaşma Vakfı İnternetten Yardım Başvurusu. Çukurova Kaymakamlığı Yardım Başvuru Sorgulama. Çukurova Sosyal Yardımlaşma Vakfı Yardım Başvuru Sonucu. Çukurova Yardım Çıktı mı? Çukurova Kaymakamlığı Online Yardım Başvurusu. Çukurova Sosyal Yardımlaşma Vakfı Online Yardım Başvurusu.

Çukurova Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

Çukurova Sosyal Yardımlaşma Vakfı 100. Yıl Mahallesi, 85183. Sk. No:4, 01170 Çukurova/Adana adresinde hizmet vermektedir. Çukurova Sosyal Yardımlaşma Vakfı Telefon Numarası (322) 247 00 87.

Her türlü yardım başvurusunda bulunabileceğiniz Sosyal Yardımlaşma Vakıfları vatandaşlarımızın hizmetindedir. Artık hem zaman hem de korona tedbirleri sebebi ile artık bazı sosyal yardımlaşma vakıfları internetten online yardım başvurusu yapabilmeniz için sistem hazırlamıştır. Çukurova Kaymakamlığı İnternetten Yardım başvurusu yapabileceğiniz yerlerdendir.

Çukurova Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma vakıflarından alabileceğiniz yardımlar;

1- Tek Seferlik Nakit Para Yardımı

2- Düzenli olarak alabileceğiniz yardımlar.

3- Yetim Dul Maaşı Başvurusu

4- Engelli ve evde Bakım maaşı başvurusu

5- Gıda Yakacak Elektrik Yardımı başvurusu.

6- Eğitim Yardımı

7- Asker Ailesi Yardımı

Çukurova Kaymakamlığı Yardım Alabilme Şartları Nelerdir?

Her il ve ilçede olduğu gibi yardım alabilmeniz için hanenize giren toplam gelir ve gider önemlidir. 2022 Yılında asgari ücret 4250 TL olduğundan dolayı Yoksulluk sınırı da güncellenmiştir. 2022 Yılı Yardım Alabilmeniz için kişi başına düşen gelir 1207 TL olarak belirlenmiştir. Hesaplama yaparken aynı adreste ve aynı soyadını taşıyan kişilerin toplam maaşını kişi sayısına böldüğünüzde çıkan tutar eğer 1207 TL den az ise sizde yardım başvurusu yapabilirsiniz. Her ne kadar Sosyal Yardımlaşma Vakıfları yardım başvurunuzu alsa da yardım için nihai kararı Mütevelli Heyeti Belirlemektedir. Kaymakam başkanlığında kurulan Heyetin yaptığı toplantıda başvurunuz ve durumunuz değerlendirildikten sonra karar vermektedir.

Çukurova Kaymakamlığı İnternetten Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle https://www.cukurovasydv.gov.tr adresine giriş yapın. Üst tarafta bulunan menü kısmından ” Başvuru Yapın ” kısmını seçin.

Çukurova SYDV Başvurusu ekranında bulunan ad, soyadı, Tc, Telefon, Adres, Doğum tarihi gibi istenilen bilgileri doldurduktan sonra alt kısımda bulunan başvuru yapacağınız yardım kısmını seçiniz.

Tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmayı unutmayın. Çukurova Kaymakamlığı İnternetten Yardım Başvurusu yaptıktan sonra talebiniz Sosyal yardımlaşma Vakfı İnceleme görevlilerine düşmektedir. Sosyal yardımlaşma Vakfı sisteminde tüm gelir ve gideriniz otomatik olarak görünmektedir. Hanenize giren toplam gelir, Taşınır taşınmaz tüm sahip olduklarınız sistemde otomatik olarak görünmektedir. Bu sayede talebiniz doğru şekilde ve ihtiyacınız doğrultusunda sonuçlandırılacaktır.