Devlet Destekleri

Tarım Kredi Kooperatifi Faiz Affı 2022

  • 18 Mart 2022
  • 561 kez görüntülendi.
Tarım Kredi Kooperatifi Faiz Affı 2022

Tarım Kredi Kooperatifi Faiz Affı. Tarım Kredi Kooperatifi Faiz Borcunu Siliyor. Tarım Kredi Kooperatifi Borç Yapılandırma. Tarım Kredi Kooperatifi Birikmiş Faiz Borcunu Siliyor. Çiftçiye Faiz Borcu İndirimi. Çiftçiye Borç Yapılandırma Müjdesi. Defaten ödeme ne demek. Çiftçi Kredi Faiz borcu silinecek

Çiftçi Kredi Gecikmiş Borç Faiz Affı

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artan maliyetler sebebi ile artık çiftçilerimiz ağır bir borç yükü altına girmiştir. Yeni ekonomik sistem ile birlikte tarım ve hayvancılık alanlarını teşvik kapsamında desteklemeler devam etmektedir. Bu sebeple Tarım Kredi Kooperatifi Temerrüt Faiz Affı sistemi ile çiftçileri bir nebzede olsa rahatlatmak istemektedir. Bu sebeple 2020 yılı çiftçilerin kullanmış oldukları kredileri yapılandırılarak temerrüt faizlerinin silinmesi için Tarım Kredi Kooperatifi temerrüt faiz affı başvurularını başlatmıştır. 31/12/2020 tarihinden önce çekilmiş tüm kredilerinizi yapılandırmak için yapmanız gereken işlemler ayrıntılı olarak inceledik.

Tarım Kredi Kooperatifi Kredi Yapılandırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle çiftçi borç faiz affı için kullanmış olduğunuz kredinin 31/12/2020 tarihinden önce kullanılmış olması gereklidir. Eğer bu tarihten önce çekilmiş krediniz var ise 30/09/2022 tarihine kadar tarım kredi kooperatifine başvurmanız gereklidir. Çiftçi borç yapılandırması ve faiz indirimi için belirli şartlar bulunmaktadır. Eğer tarım kredi kooperatifinden çekmiş olduğunuz kredi borcunu defaten öderseniz bu kredi ile ilgili tüm birikmiş faizi tamamen silinecektir. Defaten silinme ne demek sorusunun cevabı ise kalan ana para borcunuzun tamamını kapatmak olarak açıklanmıştır.

Tarım Kredi Kooperatifi Borç Yapılandırma ve Taksitlendirme

Çiftçi kredi borcunuzun faizinin silinmesini istiyor ve tamamını tek seferde kapatma gücünüz yok ise borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Ancak çiftçi kredi borcunuz 2017 yılı öncesinden kalma ise temerrüt yani gecikme faizi tamamen silinecektir. Peşinat ödeme durumunuza göre 60 aya kadar borcunuzu yapılandırabilirsiniz.

1- Eğer kredi borcunuzu yapılandırmak için hiç peşinat vermez iseniz 24 aya kadar kredi borcunuzu yapılandırabilirsiniz.

2- Eğer yüzde 10 oranında kredi borcunuzun peşinatını öderseniz vade sayısı 36.

3- Kredi kalan borcunuzun yüzde 20si kadar peşinat öderseniz 48 ay vade uygulanır.

4- Tarım Kredi Kooperatifi kredi borcunuzun yüzde 30 unu peşinat olarak öder iseniz 60 aya kadar borç yapılandırması yapabilirsiniz.

Eğer 2018 ila 2020 yılları arasında Tarım Kredi Kooperatifinden kredi çekti iseniz yüzde 10 peşinat ödemeniz halinde 36, yüzde 20 de 48, yüzde 30 da 60 aya kadar taksit ödemesi yapabilirsiniz.

Yapılandırma sonrasında çiftçinin en büyük avantajı taksitlendiler borca kesinlikle faiz işlemeyecektir.

Borç yapılandırma için mutlaka son başvuru tarihi olan 30/09/2022 tarihine kadar size en yakın tarım Kredi Kooperatifine gitmenizi tavsiye ederiz.