Devlet Destekleri

Vakıfbank Kredi Erteleme

  • 02 Mayıs 2020
  • 1.146 kez görüntülendi.
Vakıfbank Kredi Erteleme

Vakıfbank Kredi Erteleme. Vakıfbank Kredi Nasıl Ertelenir. Vakıfbank Kredi Erteleme Faiz Oranı Nedir? İşten çıkarıldım Vakıfbank Kredimi Ertelemek İstiyorum. Ücretsiz izine çıkarıldım Vakıfbank Kredi Ertelemek istiyorum. Vakıfbank İnternetten Kredi Erteleme. Vakıfbank Kredi Kartı Borcu Erteleme

Vakıfbank Kredi Erteleme

Korona sebebi ile ekonomik hayat artık durma noktasına gelmiştir. Birçok işyeri zorunlu olarak kapatıldı. Birçok işveren çalışanlarını ya işten çıkardı ya da ücretsiz izine çıkardı. Her ne  kadar hükümet işten çıkarılan vatandaşlar için destek paketleri açıklasa da uzun vadede kredi borcu olan vatandaşlar zor duruma düştüler. Birçok vatandaş artık kredi taksitini ödeyemez duruma geldi. Bu sebeple hükümetin Ekonomik İstikrar Paketi kapsamında tüm bankalara kredi ertelemeyi zorunlu hale getirdi. Ekonomik İstikrar paketi sayesinde artık Bireysel İhtiyaç Kredisi, taşıt Kredisi ve Konut Kredisi olanlar 3 ay süre ile kredilerini erteleyebileceklerdir. Vakıfbank Genel Müdürlüğünün yaptığı tresmi açıklamada 23 Mart 2020 yılından önce kullandığınız Bireysel İhtiyaç Kredisi, taşıt Kredisi ve Konut Kredilerini çok cüzi bir faiz oranı ile 3 aya kadar erteleyebileceğiniz duyurusu yapıldı. 3 aylık erteleme sonrası oluşan erteleme faiz oranı kalan taksitlerinize eşit olarak paylaştırılacak ve yeni bir ödeme planı oluşturulacaktır.Ayrıca herhangi bir ekstradan gecikme faizi uygulanmayacaktır. Vakıfbanka kredi erteleme başvurusu yaptıktan sonra en geç 7 güne kadar müşterilerine erteleme başvurusu sonucu kısa mesaj ile gelecektir.

Ayrıca iş yeri sahipleri eğer çalışanlarının maaşlarını Vakıfbank aracılığı ile ödüyor ise kesinlikle çalışanlarını işten çıkarmamak şartı ile 3 ay süre için maaş miktarı kadar ekstra limit kullanabilecektir. Ayrıca çekinin vadesi gelen vatandaşlar zor durumda kalmamaları için ek hesap sayesinde limit artışı başvurusunda bulunabileceklerdir.

Vakıfbank Kredi Kartı Erteleme

Eğer kredi kartı borcunuz var ise tüm borcunuzu bu dönemde 3 aya kadar erteleme imkanına sahipsiniz. Ancak harcama limitiniz maalesef düşmeyecektir. Her ne kadar kredi kartı ekstreniz 3 ay ertelenecek olsa da 3 ay sonunda yüklü bir kredi kartı borcunuz gelecektir. Bu sebeple yapacağınız en mantıklı işlem kredi kartı borcunuzu 3 ay sonra taksite böldürmek olmalıdır.

Vakıfbank İnternetten Kredi Erteleme Nasıl Olur?

Öncelikle Vakıfbank İnternet Bankacılığı Müşterisi olmak zorundasınız. Eğer daha önce Vakıfbank İnternet Bankacılığı kullanmadı iseniz şifre için en yakın bankaya gidebilirsiniz. İnternetten Kredi Erteleme için Vakıfbank İnternet sayfasına giriş yaptıktan sonra İnternet Bankacılığı sekmesine girerek Tc Kimlik Numaranızı ve şifrenizi girdikten sonra Profilim” butonuna tıklayarak “Bize Yazın” bölümünden “BİREYSEL KREDİLER- Covid-19 Kredi Taksit Erteleme Talepleri” kısmına giriş yaparak kredi erteleme başvurusunda bulunabilirsiniz.

Eğer internet bankacılığı kullanmıyorsanız Vakıfbank Müşteri Hizmetlerini arayarak kredi erteleme başvurusuna telefon ile başvuruda bulunabilirsiniz.