Devlet Destekleri

Gaziantep Yardım Başvurusu

  • 18 Aralık 2020
  • 905 kez görüntülendi.
Gaziantep Yardım Başvurusu

Gaziantep İnternetten Yardım Başvurusu

Korona virüsü sebebi ile artık yardım başvuruları internet üzerinden de yapılmaya başlandı. Gaziantep Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığı ile Gaziantep Yol Yardımı, Gaziantep Sağlık Yardımı, Gaziantep Eğitim Yardımı, Gaziantep Barınma Yardımı, Gaziantep Gıda yardımı ve  Gaziantep Özel Amaçlı yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Gaziantep Yol Yardımı Başvurusu

Gaziantep Sosyal Yardımlaşma Vakfı özellikle şehir dışından gelip de herhangi bir sebep ile yaşadığı yere geri dönemeyen vatandaşlarımız için tek seferlik Otobüs Parası Yardımı yapmaktadır. Ancak öncelikle sosyal yardımlaşma vakfına giderek müracaatta bulunmalısınız. Sosyal Yardımlaşma Vakfı personeli öncelikle evinize kişi başına düşen gelire bakmaktadır. Özetle eğer evinize giren toplam parayı evde kaç kişi yaşıyor ise, giren parayı kişi sayısına böldüğünüzde eğer asgari ücretin 3 de 1 inden az çıkıyor ise yol yardımı alabiliyorsunuz.

Gaziantep Sağlık Yardımı Başvurusu

Bu yardım türü sadece sigortalı olarak çalışmayan kişileri kapsamaktadır. Eğer çalışmıyor ve sigortanız yok ise maalesef hastanelerde muayene olamıyorsunuz. Hastanede muayene olmak için öncelikle sosyal yardımlaşma vakfına giderek Gelir Tespit Yaptırmanız gereklidir. Eğer hiçbir geliriniz yok ise eski adı yeşil kart olan, şimdiki adı G0 olan kısma geçiş yapmaktasınız. özetle eğer eve giren gelirinizi kişi sayısına böldüğünüzde çıkan tutar asgari ücretin 3 de 1 inden az oluyor ise sigorta priminiz devlet tarafından ödenecek ve hastanede muayene için ödeme yapmayacaksınız. Bu yardımda evde ikamet eden 1 kişinin başvurusu yeterlidir. Örneğin baba başvurdu ise anne veya çocukların başvurmasına gerek yoktur. Bu sayede herkes yeşil kartlı yani sigortalı olacaktır. Eğer sigortalı olarak çalışmıyor ve geliriniz var ise sigorta için aylık 80 liradan başlayan ve gelirinize göre aylık ödeme yapmanız gereklidir. Eğer aynı evde aynı soyadına sahip birden fazla kişi çalışıyor ise tüm ücretler size gelir olarak görünecektir. Eğer Sosyal Güvenceniz yok ve herhangi bir geliriniz yok ise mutlaka sosyal yardımlaşma vakfına giderek gelir tespit yaptırın. Aksi takdirde devlet sizi otomatik olarak bir kategoriye atayacak ve her ay size borç olarak yansıyacaktır. Eğer borcunuz var ise hastanede muayene olamazsınız.

Gaziantep Eğitim Yardımı Başvurusu

Eğer hanenize giren ücret asgari ücretin 3 de 1 inden az ve okuyan çocuklarınız var ise devlet size maaş bağlamaktadır. Bu sayede çocuklarınızın eğitim ve öğretimi için her ay düzenli olarak yardım alabilirsiniz. Ancak yardım alabilmeniz için mutlaka gelir tespit yaptırmanız gereklidir.

Gaziantep Barınma Yardımı

Eğer gelir tespit yaptırdınız ve devlete göre muhtaç durumda iseniz oturduğunuz evde ihtiyaç duyduğunuz tüm bakım ve tamirat işi ve ev eşyası ihtiyacı gibi tüm ihtiyaçlarınız için yardım yapılmaktadır. Tek şart eve giren gelirinizin asgari ücretin 3 de 1 inden az olması ve gaziantep içinde ikamet etmenizdir.

Gaziantep Gıda Yardımı

Eğer gelir durumunuz yok ise Gaziantep Sosyal Yardımlaşma vakfı gıda yardımında bulunmaktadır. Özellikle bayramlardan önce ihtiyaç sahiplerine gıda ile ilgili yardımlar yapılmaktadır.

Şahinbey İnternetten Yardım Başvurusu

Öncelikle Şahinbey Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfından yardım alabilmek için artık İnternetten Yardım Başvurusunda Bulunabilirsiniz. Yardım için Şahinbey Kaymakamlığına gitmenize gerek yoktur. https://basvuru.sahinbeysydv.gov.tr/ adresine giriş yaparak Tc kimlik numaranız, aile fertlerinizin Tc Kimlik Numaları, hangi yardım türüne başvurmanızı seçtikten sonra sizden gelir ve giderinize ait bilgiler istenilecektir. Gelir ve giderinizi mutlaka doğru girin. Çünkü hem gelir hem de giderlerleriniz sosyal yardımlaşma vakıfları tarafından incelip değerlendirmeye alınacaktır. Başvuru sonucunuz cep telefonunuza kısa mesaj olarak gelecektir.

Şehitkamil İnternetten Yardım Başvurusu

Öncelikle Şehitkamil kaymakamlığından yardım alabilmeniz için belirli şartlara sahip olmanız gereklidir. Daha önceden 1000 TL Pandemi yardımı almamış olmak, Herhangi bir gelirinizin olmaması, Kısa çalışma Ödeneği Almamanız gibi şartlara sahip olmalısınız. Aksi takdirde yardım başvurunuz red edilecektir. İnternetten Yardım Başvurusu için;

Şehitkamil kaymakamlığı internetten yardım almak için öncelikle https://basvuru.sehitkamilsydv.org.tr/ adresine giriş yapmanız gereklidir. Sizden istenilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru giriş yaptıktan sonra başvurunuz Sosyal yardımlaşma görevlileri tarafından incelenecek ve size sms ile cevap gelecektir. İnternetten başvuru yaptıktan sonra sosyal yardımlaşma vakfına ya da kaymakamlığa gitmenize gerek yoktur. İnternet ortamında tüm bilgileriniz incelenecek ve size yardım başvurunuz hakkında sms ile bilgi verilecektir.