Devlet Destekleri

Sokağa Çıkma Yasağında İzin Almak

  • 04 Aralık 2020
  • 9.612 kez görüntülendi.
Sokağa Çıkma Yasağında İzin Almak

Antalya’da sokağa çıkma yasağında hastaneye gitmek için izin almak. Antalya’da sokağa çıkma yasağında acile gitmek için izin almak. Antalya’da sokağa çıkma yasağında otogara gitmek. Sokağa çıkma yasağında Havalimanına yolcu bırakmak için izin. Sokağa çıkma yasağında otogara yolcu bırakmak için izin. Havalimanından yolcu almak için izin almak. Otogardan sokağa çıkma yasağında yolcu getirmek için izin.

Antalyada Sokağa Çıkma Yasağında Hastaneye Acile Gitmek İçin İzin Almak

Tüm türkiyede olduğu gibi antalyada da sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Ancak sokağa çıkma yasağında acile ya da hastaneye gitmek için izin nasıl alınır sorunuza cevap aradık. Antalyada sokağa çıkma yasağında hastaneye ya da acile gitmek istiyorsanız öncelikle 112’yi aramanız gereklidir. 112 yetkilileri sizi SAKOM birimine yönlendirecektir. SAKOM biriminde çalışan görevliler neden hastaneye gitmek istediğinizi ve hastalık durumunuz ile ilgili sizden bilgi aldıktan sonra onlar sizin adınıza randevu alacaklar. SAKOM biriminin incelemesinden sonra cep telefonunuza hangi saatte ve hangi poliklinikte muayene olabileceğinize dair sms gelecektir. Bu sms ile rahatlıkla gelen mesajda belirtilen saatlere göre hastaneye veya acile gidebilirsiniz.

Antalya’da Sokağa Çıkma Yasağında Otogara Gitmek

Her ne kadar sokağa çıkma yasağı olsada şehirler arası otobüs firmaları çalışmaktadır. Eğer seyahat edeceğiniz firmanın biletleri elinizde var ise rahatlıkla otobüs sefer saatinden 1 saat önceden itibaren otogara rahatlıkla gidebilirsiniz. Eğer polis kontrolüne girerseniz biletinizi göstermeniz yeterli olacaktır. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bilette yazan ad soyad kimin üzerine ise o dışarı çıkabilir.

Sokağa Çıkma Yasağında Havalimanına Gitmek.

Eğer sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günde havayolu ile seyahat etmek için biletiniz var ise rahatlıkla havalimanına gidebilirsiniz. Uçak biletinizin bir çıktısı ya da ekran resmi ile birlikte havalimanına gidebilir ve rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Ancak yolculuk boyunca ve vardığınız il dahil, biletinizi mutlaka saklayınız. Eğer kontrollerde biletinizi ibraz edemezseniz cezai işlem ile karşılaşırsınız.

Sokağa Çıkma Yasağında Otogardan, Havalimanından Gelen Yolcuyu Getirip Götürmek.

Sokağa çıkma yasağında bir yakınınız uçak ya da otobüs ile seyahat edecek ve sizin yolcuyu havalimanına ya da otogara götürmeniz gerekli ise yapmanız gereken yolcuya ait bilet fotokopisini en yakın karakola götürerek izin alabilirsiniz. Bu sayede yolcunuzu getirip götürebilirsiniz.

Sokağa Çıkma Yasağında Şehiriçi Seyahat İzni Nasıl Alınır?

65 yaş üstü ve 20 yaş altı gençle ve sokağa çıkma yasağında antalya içinde şehir içi seyahat etmek istiyor iseniz bağlı olduğunuz karakola giderek izin almanız gereklidir. Şehir içi seyahat izni yetkisi karakollara verilmiştir. Şehir içi seyahat için 199 ya da seyahat kurullarından izin almanıza gerek yoktur.