Devlet Destekleri

Pandemi 1000 TL Yardım Başvuru

  • 21 Nisan 2020
  • 10.567 kez görüntülendi.
Pandemi 1000 TL Yardım Başvuru

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 1000 TL yardım için 3. faz başvurusu e devlet üzerinden yapılacağını açıkladı.1000 TL internet Başvurusu Nasıl Yapılır? Pandemi 1000 TL İnternet Başvurusu. E devletten Pandemi 1000 TL Başvurusu Nasıl Yapılır? Pandemi 1000 TL Başvuru Şartları Nelerdir? Pandemi 1000 TL başvuru tarihleri nelerdir?

Pandemi 1000 TL 3. Faz Ödemesi İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Korona virüsü sebebi ile artan işsizlik sebebi ile vatandaşlara maddi olarak destek vermek için daha önce 2 defa yaklaşık 4 buçuk milyon kişiye 1000 er lira maddi yardım yapılmıştı. Aile ve sosyal politikalar bakanlığının bünyesinde Cumhurbaşkanlığının açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında Pandemi Sosyal Destek Programı için 3. faz ön başvuru artık e devlet üzerinden yapılacaktır. İnternet Başvurusu şeklinde olacak yardım

E devletten Pandemi 1000 TL Yardım Başvurusu

Korona virüs sebebi ile çok fazla talep olacağından dolayı kişilerin başvuru yapabilmeleri için TC Kimlik numarasının son hanesine göre sıralama yapılmıştır. Bu sebeple TC Kimlik Numarasının son rakamı;

  •  TC Kimlik Numarasının Son Rakamı 0 ile biten vatandaşlar Pazartesi Günü
  • TC Kimlik Numarasının Son Rakamı 2 ile biten vatandaşlar Salı Günü
  • TC Kimlik Numarasının Son Rakamı 4 ile biten vatandaşlar Çarşamba Günü
  • TC Kimlik Numarasının Son Rakamı 6 ile biten vatandaşlar Perşembe Günü
  • TC Kimlik Numarasının Son Rakamı 8 ile biten vatandaşlar Cuma Günü başvuru yapabilecektir.

Ayrıca başvuruyu kaçıran vatandaşlar Cumartesi ve Pazar gününden itibaren her gün başvuru yapabilecektir.

Pandemi Başvuru Şartları Nelerdir?

Öncelikle tüm başvurular e devlet üzerinden yapılacaktır. Ayrıca Her aileden sadece 1 kişi başvurabilir. Eğer hanenizde 1 den fazla başvuru yapılsa bile sadece 1 kişinin başvurusu kabul edilecektir. Bu başvurudan faydalanabilmek için daha önce verilen 1. ve 2. faz 1000 TL yardım almamış olmak gereklidir. Ayrıca kamuda çalışan işçiler, memurlar, emekli aylığı alanlar, İşkur’dan yada Kısa Çalışma Ödeneği Almamak gereklidir. Özetle eğer devletten aldığınız bir maaş var ise maalesef bu yardım programından faydalanamazsınız. Eğer kısa çalışma ödeneği gibi yardım alıyorsanız ve yardıma ihtiyacınız var ise sosyal yardımlaşma vakıflarına başvurabilirsiniz. Pandemi 1000 TL yardım dışında başvurabileceğiniz tüm yardım ile ilgili bilgiler için sitemizi inceleyebilirsiniz.

E-Devletten Pandemi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle e devlet uygulamasına girerek TC Kimlik Numaranızı ve e devlet şifrenizi giriniz.
  • Açılan ekranda Pandemi internet başvurusu ile ilgili sayfa ya istenilen tüm bilgileri yazarak başvurda bulunabilirsiniz.  Başvurunuzun kabul olup olmadığını açılan sayfada eğer başvuru bilgileriniz bağlı olduğunuz sosyal yardılaşma vakfına iletildi denildi ise yapmanız gereken tek şey sosyal inceleme sorumlularının taelbinize yanıt vermesidir.