Devlet Destekleri

En Büyük Asker Bizim Asker

  • 25 Aralık 2019
  • 1.727 kez görüntülendi.
En Büyük Asker Bizim Asker

Uzun bir aradan sonra vatani görevini yapmaya karar veren Fatih Kaçar hükumetimizin çıkartmış olduğu bedelli askerlik yasasını da fırsat bilerek askerlik yapmak için başvuruda bulundu. Uzun bir aradan sonra Aralık ayının 3 ‘ünde burdur piyade alayına katılarak askerlik hizmetine başladı. Peki Fatih Kaçar’ın askerlik öncesinde ve sonrasında yaptıklarını merak ediyor musunuz?

Askerlik Hazırlık Aşaması

Burdurda bedelli askerlik için aralık ayını bekleyen fatih kaçar uzun bir kamp süresinden geçti. Hazırlık için öncelikle telefonuna  PUBG mobile uygulamasını indirdikten sonra düzenli olarak atış taliminde bulundu. Hazırlık kampında Pubg Mobile uygulaması sayesinde bazen tek başına, bazen ikili ama çoğunlukla 4 kişilik timi ile birlikte hedefe odaklanma, ateş etme ve pusu kurma gibi askeri tatbikatlarda bulundu. Özellikle body si ile birlikte çoğunlukla oyunu birinci bitiren fatih kaçarın bu çabası oldukça takdire şayandı. Uzun zaman boyunca Pubg Mobile oyunu ile birlikte kazandığı tecrübe ile askerde 3 köşe teşkil diye bilinen atış talimini başarı ile tamamladı. Ayrıca AK47, m416 Kar 98 gibi silahları da bu oyun sayesinde tanıdığından dolayı askerlikte hiç sorun yaşamadı.

Askere Gitmeden Önce Neler Yaptı?

Artık askerlik için gün sayan fatih kaçar ilk olarak içlik, yeşil atlet, don, traş köpüğü, pudra gibi hayatta kalabilmek için zaruri olan ihtiyaçlarını karşıladı. Bu hazırlık askerlik şartlarında rahat etmesini sağladı. Saç ve sakal traşının ardında askere gitmeden 1 gün önce yapılan veda gecesinde sevenleri ile güzel bir gün geçirdi. Ayrıca askerliğin olmaz sa olmazı kınası da yakılarak antalya otogarına gelerek kardeşleri tarafından havaya atılarak görev için yola çıktı.

Askerlik Macerası Nasıl geçti.

Dile kolay tam 18 gün sürecek olan askerlik macerasına burdur piyade alayında 31 bedelli dönemi olarak başladı. Öncelikle askerde yapılması gereken ritüellerden sonra üniformasını giden fatih kaçar düşmana korku ve göz dağı verdi. Sevenlerine artık rahat uyuyun çünkü siz uyurken ben vatanı korurum diyerek mesaj veren fatih kaçar tüm herkesin içine huzur sağladı. Toplamda 400 kişilik taburu ile birlikte sabah akşam bekleyerek huzur ve güven ortamını sağladı. Askerlik boyunca sesi kısılan ve üşüyen fatih kaçar yemin töreni için tüm hazırlıkları tamamlamasının ardından büyük bir gururla tören yürüyüşü yapmak için hazırlandı.

Yemin Töreni

18 günlük askerliğinin ardından soğuk bir kış günü burdurda saat gece 4:30 da kalkarak tüm hazırlıklarını tamamlayan fatih kaçar ailesinin de katılımı ile birlikte 400 bedelli ve bilmem kaç uzun dönem asker ile birlikte üniformanın ve askerliğin verdiği gururla töreni başarı ile tamamladı.

Şan ve Şeref Dolu 18 Gün

Yemin töreni sonrası ailesi ve sevenleri ile buluşan fatih kaçar almış olduğu askerlik eğitiminde öğrendikleri şınav çekerek, marş söyleyerek ve selam çakarak bizlere gösteren bedelli asker tüm dostlara güven düşmanlara göz dağı verdi.