Devlet Destekleri

Turgutlu İnternetten Yardım Başvurusu

  • 12 Ocak 2022
  • 504 kez görüntülendi.
Turgutlu İnternetten Yardım Başvurusu

Turgutlu İnternetten Yardım Başvurusu. Turgutlu Sosyal Yardımlaşma Yardım Başvurusu. Turgutlu Pandemi Parası başvurusu. Turgutlu Kaymakamlığı Yardım Başvurusu. Turgutlu Sosyal Yardımlaşma Vakfı Adresi. Turgutlu Sosyal yardımlaşma Vakfı Telefon Numarası.

Turgutlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı

Tüm ihtiyaç sahibi vatandaşların maddi olarak yardım alabileceği tek kurum olan sosyal yardımlaşma vakfı Turgutlu Kaymakamlığı bünyesinde kurulmuştur. Ayrıntılı olarak antalacağımız yazımızda hangi alanlarda ne gibi yardımlar alabileceğinizi anlatacağız. Turgutlu internetten yardım başvurusu yapabileceğiniz gibi Turgutlu sosyal Yardımlaşma vakfına giderek de başvuru yapabilirsiniz.

Turgutlu Sosyal yardımlaşma Vakfı adresi : Cumhuriyet Mah. Akçakmakyolu No: 194 Kaymakamlık Binası Turgutlu / MANİSA. Turgutlu Kaymakamlığı Sosyal yardımlaşma telefon ve e-posta adresi ise: 0236 314 84 26- basvuru@turgutlusydv.org.tr.

SON DAKİKA AÇIK KAPI YARDIM BAŞVURUSU: Açık kapı nedir, başvuru nasıl  yapılır? e-Devlet ile açık kapı BAŞVURU EKRANI - Son Dakika Yaşam Haberleri

Turgutlu Sosyal Yardımlaşma Hangi Yardımları Yapar?

Kaymakamlıklar bünyesinde kurulan Sosyal yardımlaşma Vakıflarında çalışan personeller başvuru alma ve inceleme aşamasında görevlidir. Vatandaş Tc kimlik numarasını başvuru esnasında verdikten sonra sosyal yardımlaşma vakfı sisteminde kişi ve hane bazında tüm bilgileriniz görünmektedir. Evde çalışan kişilerin maaş bilgileri, taşınır taşınmaz gayrimenkul bilgileri, bankada bulunan hesaplar gibi gelir ve giderinize ait tüm işlemler görünmektedir.

Sosyal yardımlaşma vakfı personelleri başvurunuzu aldıktan sonra karar alınmak üzere dosyanızı Mütevelli Heyetine gönderilir. Kaymakamlık başkanlığında oluşturulan bu komisyonda başvuru sahiplerinin başvuruları incelenir ve ihtiyaca göre yardım tutarları belirlenmektedir.

Maddi Nakit yardımı, kira yardım, Eğitim yardımı, Genel sağlık Sigortası, tek seferlik para yardımı, pandemi yardımı, Dul ve yetim aylığı, 65 yaş üstü aylığı gibi birçok alanda rahatlıkla başvuru yapabilirsiniz.

Turgutlu İnternetten Yardım Nasıl Yapılır?

Bireysel başvuruların yanı sıra Cimer, Açık Kapı projesi gibi sistemler aracılığı ile de yardım başvurunda bulunabilirsiniz. İnternetten yardım için daha önceleri korona önlemleri kapsamında internetten başvuru kabul ediliyordu. Cimer ya da Açık kapı aracılığı ile başvuru yapabilmek için mutlaka e devlet şifreniz ile giriş yapmanız gereklidir. Aksi takdirde başvuru yapamazsınız. İnternetten başvuru yaptığınızda sizden evrak bilgi ve belge isteyebilirler. İstenilen evrakları teslim ettikten sonra başvurunuz görüşülecektir.

SON DAKİKA AÇIK KAPI YARDIM BAŞVURUSU: Açık kapı nedir, başvuru nasıl  yapılır? e-Devlet ile açık kapı BAŞVURU EKRANI - Son Dakika Yaşam Haberleri

Turgutlu İnternetten Yardım Başvurusu için https://www.turgutlusydv.org.tr/page/online-basvuru-formu adresine giriş yapmanız gereklidir. Daha sonra bilgilerinizi girdikten sonra başvurunuz tamamlanacaktır.