Devlet Destekleri

Kocaeli Ramazan Kolisi Başvurusu

  • 05 Nisan 2022
  • 837 kez görüntülendi.
Kocaeli Ramazan Kolisi Başvurusu

Kocaeli Ramazan Kolisi Başvurusu. Kocaeli Ramazan Yardımı. Ramazan Kolisi 2022. Kocaeli Kaymakamlığı Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi Yardım Başvurusu.

Ramazan ayı gelmesi ile birlikte birçok hayırsever vatandaş, sivil toplum kuruluşları, dernekler ve resmi kuruluşlar yardım yapmaya devam etmektedir. Ancak vatandaşların ramazan ayında yapılan birçok yardımdan haberi olmamaktadır. Bu sebeple bu yazımızda hangi kurumdan nasıl yardım alabileceğiniz hakkında ayrıntılı bir yazı dizisi hazırladık.

Ramazan Kolisi 2022

Ramazan ayında yardım alabilmek için öncelikle gelir gider dengeniz önem aksettirmektedir. Devlet tarafından her yıl asgari ücrete göre muhtaçlık sınırı belirmemektedir. 2022 yılı için muhtaçlık sınırı 1400 TL olarak tespit edilmiştir. Eğer hanenize giren aylık toplam gelir kişi sayısına bölündüğünde çıkan sonuç 1400 TL altında ise sizde sosyal yardım alabilirsiniz.

Kocaeli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma İnternet Yardım Başvurusu

Sadece ramazan ayında değil, tüm yıl boyunca ihtiyacınız doğrultusunda yardım alabilmek için ilk olarak Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfında dosyanız olması gereklidir. Ayrıca Gelir Gider dengenizin muhtaçlık sınırının altında kalması gereklidir. Pandemi öncesinde tüm Türkiye genelinde sosyal yardımlaşma vakfı yardım başvurularını elden almakta iken artık internet üzerinden yardım başvurusu yapabiliyorsunuz. Bunun için ilk olarak e devlet sitesine giriş yaptıktan sonra Açılan arama ekranına Kocaeli Sosyal Yardımlaşma vakfı yazdığınızda doğrudan internetten yardım başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Bu sayede hızlı bir şekilde yardımlara ulaşma imkanınız bulunmaktadır. Kocaeli Valiliği K:3, İzmit Merkez, İzmit, Kocaeli (İzmit) adresinde bulunan vakfa 0262) 322 69 08 nolu telefonu arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Kocaeli Ramazan Kolisi Başvurusu. Kocaeli Yardım Başvurusu. İzmit Yardım başvurusu

Kocaeli İzmit Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi Yardı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde tüm yılda olduğu gibi ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşları unutmamaktadır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi Yardımı başvuruları başlamıştır. Ramazan İftar Çadırının yanı sıra Ramazanda Gıda Yardımı Desteği ile birçok vatandaş ramazanda sıcak yemek ile oruçlarını açmışlardır. Başvuru için Büyükşehir 153 Hattını arayarak ramazan kolisi talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca CİMER ya da AÇIK KAPI projesi ile birlikte yardım için internet başvurusunda bulunabilirsiniz.