Devlet Destekleri

Ziraat Bankası İnternetten Kredi Başvurusu

  • 08 Mart 2021
  • 485 kez görüntülendi.
Ziraat Bankası İnternetten Kredi Başvurusu

Artık kredi çekmek için banka şubesine gerek kalmamıştır. Findeks kredi notu sayesinde artık her kişiye ait kredi notunu bankalar otomatik olarak görmektedir. Bu sayede eskiden olduğu gibi kredi için bankaya gitmeye gerek kalmamıştır. Findeks kredi notu demek, bugüne kadar banka ile yapmış olduğunuz nakit alışverişinizi göstermektedir. Daha önceden ne kadar kredi çektiğiniz, kredinizi zamanında ödeyip ödemediğiniz, kredi kartı kullanımız hakkında bilgiler, kredi kartı borcunuzu tamamen mi kapatıyorsunuz yoksa asgari ödeme tutarını mı ödüyorsunuz, maaş ve gelir gider bilgilerinizin tamamının bir sistem üzerinde işlendiği ve puan verilen sisteme findeks kredi notu denilmektedir.

İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu Yapmak

Eğer daha önceden banka ile ilgili ödemelerde gecikme yaşamadı iseniz büyük olasılıkla kredi notunuz yüksek olacaktır. Bu sayede ister bankanın cep telefonu uygulaması ile, isterseniz bankanın web sayfasına giriş yaparak kredi için başvuruda bulunabilirsiniz. İnternetten kredi başvurusunda bulunmanız için gerekli olan tek şey TC kimlik numaranızdır. Bu sayede banka yetkilileri TC kimlik numaranızı sorgulayarak kredi çekmeye uygun olup olmadığınızı tespit edecektir. Hangi Bankadan kredi kullanmak istiyorsanız bankalara ait bilgileri ayrıntılı olarak anlatacağız.

Ziraat Bankası İnternetten Kredi Başvurusu

Öncelikle www ziraatbank com tr adresinden bireysel kredi başvuru kısmına giriş yapmanız gereklidir. Herhangi bir ziraat bankasından hesabınız olmasına gerek kalmamaktadır. Giriş yaptıktan sonra sizden Tc Kimlik Numaranız, Cep Telefonu Numaranız, Ne kadar kredi çekmek istediğiniz, ne kadar vade ile kredi çekmek istediğinize dair bilgi ve geliriniz ile ilgili bilgilere ihtiyaç duyulacaktır. Tüm istenilen bilgileri doğru bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilendirme seçeneğini okuyup kabul ettikten sonra kredi başvuru işleminiz tamamlanacaktır. Daha sonra başvuruda belirttiğiniz cep telefonuna başvuru sonucu ile ilgili sonuç mesajı gelecektir. Daha sonra bankaya giderek hızlı kredi için başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Faiz Oranları 2021

Son dönemde merkez bankasının faiz oranlarını arttırması ile birlikte bazı değişiklikler olmuştur. Artık tüketici kredisi vade sayısı en fazla 36 ay ile sınırlandırılmıştır. Ayrıca tüketici kredisi kullanabileceğiniz maksimum tutar ise ziraat bankası için  30.000 TL ile sınırlandırılmıştır. Ancak bu tutar geliriniz oranında değişiklik gösterebilir. 2021 yılı ziraat bankası faiz oranı %1.58 faiz oranı ile çekebilirsiniz. Örneğin 20.000 TL kredi çekmek istediniz. Vade sayısınını 24 ay olarak hesaplarsak aylık ödeyeceğiniz tutar 1045 TL civarında olmaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 2021

Artık konut kredisi faiz oranları hemen hemen tüketici kredisi ile aynı oranlara yükseldi. Ortalama olarak %1.35 ila %1.60 arasında değişen faiz oranları ile konut kredisi çekebilirsiniz.