Devlet Destekleri

İş Bankası Kredi Erteleme

  • 03 Mayıs 2020
  • 850 kez görüntülendi.
İş Bankası Kredi Erteleme

İş Bankası Kredi Erteleme. İş Bankası Kredi Kartı Borcu Erteleme. İş Bankası Kredi Nasıl Ertelenir? İş Bankası Kredi Kartı Borcu Nasıl Ertelenir. İş bankası Tüketici Kredisi Erteleme. İş Bankası Taşıt Kredisi Erteleme. İş Bankası Konut Kredisi Erteleme. İş Bankası İnternetten Kredi Erteleme. İşten çıkarıldım kredimi erteleyebilir miyim? Ücretsiz izine çıkarıldım İş bankası kredi kartını erteleyebilir miyim? İş Bankası Kredi Erteleme Faiz Oranı Nedir?

İş Bankası Kredi Erteleme

Korona virüs sebebi ile ekonomik hayat durma noktasına gelmesi ile birlikte çok sayıda vatandaş ya işten çıkarıldı ya da ücretsiz izine çıkarıldı. Bu sebeple vatandaş kredi borçlarını ödeyemez duruma gelmiştir. her ne kadar hükümet virüsün ekonomik etkilerini en aza indirmek için gerekli tedbirleri alsada maalesef bazı durumlarda yetersiz kalmaktadır. Bu sebeple Hükümet Ekonomik İstikrar Paketi Açıklamıştır. Ekonomik İstikrar Paketi kapsamında tüm devlet ve kamu bankalarının kredi borçlarını ve kredi kartı borçlarını 3 aya kadar erteleme imkanı sunmuştur. İş bankasından kullanmış olduğunuz Bireysel İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisini çok düşük faiz oranı ile 3 aya kadar erteleme imkanına sahipsiniz. 23 Mart 2020 tarihinden önce çekilen her türlü bireysel ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisini erteleyebilirsiniz. 3 ay süre zarfında erteleme için oluşacak faiz miktarı kalan taksit sayınıza otomatik olarak eşit sayıda bölünecektir. Bu sayede kişilerin aylık ödeme miktarlarında çok fazla artış görülmeyecek ve ödemede kolaylık sağlanacaktır.

İş Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Kredi borçları ve Kredi kartı borçlarınızı ertelemek için farklı yollar bulunmaktadır. İnternetten Kredi Erteleme yapmak için öncelikle İş Bankası İnternet Bankacılığı hizmetini daha önce kullanıyor olmanız gereklidir. Eğer İş bankası İnternet bankacılığı hizmeti aktif değil ise en yakın iş bankası şubesine giderek İnternet bankacılığı sistemini aktif hale getirerek İş Bankası İnternet Bankacılığı şifresi alabilirsiniz. Daha sonra İnternetten Kredi Erteleme için İş Bankası resmi internet sayfasına girerek İnternet bankacılığı kısmını tıklayarak ister TC Kimlik numaranızı, İsterseniz müşteri numarasını girdikten sonra size verilen internet bankacılığı şifresi ile giriş yapmalısınız.

İş Bankası İnternet Bankacılığı sistemine giriş yaptıktan sonra menüler kısmından Krediler sekmesini tıkladıktan sonra sırası ile KREDİLER bölümüne girerek kredinizi 3 ay süre ile erteleme başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun sonucu en geç 7 iş günü içerisinde cep telefonunuza kısa mesaj ile bilgilendirilecek siniz. Onay mesajı geldikten sonra ne kadar faiz uygulandığını ve aylık ödeme miktarınızın ne kadar olduğunu internet bankacılığı aracılığı ile öğrenbebilirsiniz.

Ayrıca cep telefonunuzdan İşCep uygulaması ile kredi erteleme işlemi yapabilirsiniz. Eğer android tabanlı cep telefonunuz var ise GooglePlay uygulamasına İşCep yazarak indirebilir, eğer İos İşletim sistemli İphone cihazınız var ise AppStore uygulamasından İşCep uygulamasını indirebilirsiniz. Cep telefonundan Mobil Bankacılık Şifresi İnternet Bankacılığı Şifresi ile aynı olduğunu unutmayalım. Cep Telefonunuzdan kredi ertelemek istiyorsanız İşCep uygulamasını açtıktan sonra KAMPANYALAR kısmına girerek başvuruda bulunabilirsiniz.

İş Bankası ayrıca kredi kartı borçlarınızı da 3 aya kadar erteleme imkanı sunmasının yanı sıra kredi kartı borcunuzu da taksite bölme imkanı sunmaktadır. Bu işlemlerde akti faiz oranı uygulandığını unutmayalım.