Devlet Destekleri

Ankara Sosyal Yardımlaşma Telefon Numarası

 • 11 Mayıs 2020
 • 3.122 kez görüntülendi.
Ankara Sosyal Yardımlaşma Telefon Numarası

Ankara Belediyesi Yardım Kolisi. Ankara Sosyal Yardımlaşma Maddi Yardım Başvurusu. Ankara Sosyal Yardımlaşma Para Başvurusu. Ankara Sosyal Yardımlaşma Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Belediyesi Yardım Başvurusu Şartları Nelerdir?

Öncelikle Ankara Büyükşehir Belediyesi korona ile mücadeke kapsamında ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için belirli kriterler ortaya koymuştur. Ankara büyükşehir belediyesinden yardım isteyen vatandaşlar için gerekli şartlar;

 • haneden sadece 1 kişinin başvurusu kabul edilecektir. birden fazla başvuru olması durumunda sadece 1 kişinin talebi işleme alınacak ve diğerleri red edilecektir.
 • daha önce 1000 liralık yardım almamış olmak gereklidir. Bu güne kadar 2 defa 1000 er liralık yardım yapılmış ve 3. faz için başvurular alınmıştı.
 • ikamet edilen yerde çalışan nüfusun olmaması gereklidir. Özetle hane halkının gelirinin olmaması gereklidir.
 • Ankara da ikamete eden ve köylerinde oturan ve çiftçilik ile uğraşanlar bu yardımlardan alamazlar.
 • kısa çalışma ödeneği almamak gereklidir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle Ankara Büyükşehir Belediyesi maddi yardımın yanı sıra gıda paketi de göndermektedir. Tüm başvurular yardım online başvuru olacağından vermiş olduğumuz linki tıklayarak  https://www.ankara.bel.tr/dayanisma-platformu yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.  Açılan ekranda size ve hanenizde bulunan kişilere ait tüm bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurularak belediyeye sistem üzerinden yollayabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Telefon Numarası

Hipodrom Cad. No:5 Yenimahalle / ANKARA adersinde bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi telefon numarası ise  0 312 507 10 00 numaralı telefon numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Sosyal Yardımlaşma Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle artık hiç bir kuruma kendiniz giderek başvuruda bulunamazsınız. Tüm yardım başvuruları artık internet ya da telefon ile yapılmaktadır. Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım etmesinin yanı sıra her ilçede kaymakamlık bünyesinde bulunan Ankara sosyal Yardımlaşma Vakıfları aracılığı ile maddi yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. İkamet ettiğiniz kaymakamlığın internet sitesine giriş yaparak sosyal yardımlaşma vakfı telefon numaraları ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Ankara’da Yardım Başvurusu Nasıl Yapabilirim?

 • Öncelikle Büyükşehir Belediyesine yardım için başvuruda buluna bilirsiniz. bunun için verdiğimiz siteye giriş yaparak başvuruda bulunabilirsiniz. https://www.ankara.bel.tr/dayanisma-platformu
 • Diğer bir yol ise bağlı olduğunuz ilçenin belediyesi turuncu masalarına başvurmalısınız. Bu sayede belediyeden yardım alabilirsiniz. Bunun için yazımızı inceleyebilirsiniz.
 • Sosyal yardımlaşma Vakıfları aracılığı ile yardım alabilirsiniz. Bunun için ayrıntılı olarak incelediğimiz yardım ile ilgili sitemizi inceleyebilirsiniz.
 • E devlet üzerinden 1000 Lira yardım yapılmıştı. Pandemi yardımı olarak verilen bu yardım ile ilgili başvuru ile ilgili bilmeniz gereken tüm bilgiler ayrıntılı olarak anlatılmıştır.