Devlet Destekleri

Başkent Kart Yardım Başvurusu

  • 27 Ocak 2022
  • 422 kez görüntülendi.
Başkent Kart Yardım Başvurusu

Başkent Kart Yardım Başvurusu. Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu. İnternetten Ankara Belediyesi Yardım Başvurusu. İnternetten Yardım Başvurusu. Ankara Sosyal Yardımlaşma Vakfı Yardım Başvurusu. Başkent Kart Yardım Kesildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Almak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahiplerine yardım edebilmek için sosyal yardım için tüm ihtiyaç sahibi vatandaşların yardım ihtiyaçlarını karşılayamaya devam etmektedir. Başvuru sonrasında belediyenin imkanları çerçevesinde gıda yardımı, yakacak yardımı, Ankara Doğalgaz yardımı, Nakit yardımlar, Düzenli yardımlara başvuruda bulunabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Alabilmek İçin Ne Yapmalıyım.

Öncelikle yardım alabilmeniz için Ankara Büyükşehir Belediyesi internet sayfasını ziyaret etmeniz gereklidir. Ana sayfada üst kısımda bulunan menüden sosyal yardımlar kısmından gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz. Ayrıca belirli yerlerde kurulan sosyal yardım başvuru merkezleri sayesinde size en yakın büroya giderek yardım için başvuruda bulunabilirsiniz. Aşağıdaki görselde Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım hizmet yerlerini ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Bireysel olarak yukarıdaki başvuru noktalarına kimliğiniz ile giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İnternetten Yardım Başvurusu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yardım başvurunuz onaylanır ise Başkent Kart Yardım Kartı sayesinde paranız direk hesabınıza yatacaktır. İnternetten yardım başvurusu yapabilmek için öncelikle https://forms.ankara.bel.tr/baskentkartonbasvuru adresine giriş yaptıktan sonra sosyal yardım kısmını tıklayın.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına ait olan yukarıdaki görseldeki gibi olan yere tüm bilgilerinizi girin ve formu gönderin. Belediye Sosyal Yardım Hizmetleri yetkilileri başvurunuzu inceledikten sonra yardım sonucu sms ile telefonunuza gelecektir.

Başkent Kart Nasıl Alınır?

Başkent Kart almak için öncelikle Ankara Büyükşehir belediyesi hizmet binasına gitmeniz gereklidir. Hizmet binasına giriş yaptıktan sonra Başkent Kart Başvuru noktasına giderek 10 TL karşılığında başkent kart alabilirsiniz. Başkent kart sadece yardım için kısıtlı olan bir kart değildir. Başkent kart sayesinde alışveriş yapabilir, fatura öder, para çekme ve yatırmanıza imkan vermektedir. Bir nevi kredi kartı gibi işlev görmektedir.

Başkent Kart Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Çıkmadı

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusunda bulunduktan sonra talebiniz incelenmektedir. Başvuru yaparken yoksulluk belgesinin yanı sıra gelir ve giderleriniz sorulmaktadır. Daha sonra Tc kimlik numaranız ile gerekli sistemde bilgileriniz sorgulandıktan sonra kişi başına düşen gelir yoksulluk sınırının altında ise başvurunuz olumlu yönde değerlendirilecektir.