Devlet Destekleri

Belediye Yardım Başvurusu

  • 12 Nisan 2020
  • 2.520 kez görüntülendi.
Belediye Yardım Başvurusu

Belediyeden Maddi Yardım Nasıl Alırım? Belediye Gıda Yardımı. Belediyeye Yardım Başvurusu Nasıl Yaparım? Belediye Ücretsiz Gıda Paketi Verir mi?

Son günlerde sokağa çıkma yasağının ardından Adana Belediyesi Yardım, Ankara Belediyesi Yardım, Antalya Belediyesi Yardım, Aydın Belediyesi Yardım, Balıkesir Belediyesi Yardım, Bursa Belediyesi Yardım, Denizli Belediyesi Yardım, Diyarbakır Belediyesi Yardım, Erzurum Belediyesi Yardım, Eskişehir Belediyesi Yardım, Gaziantep Belediyesi Yardım, Hatay Belediyesi Yardım, İstanbul Belediyesi Yardım, İzmir Belediyesi Yardım, Kahramanmaraş Belediyesi Yardım, Kayseri Belediyesi Yardım, Kocaeli Belediyesi Yardım, Konya Belediyesi Yardım Belediyesi Yardım, Malatya Belediyesi Yardım, Manisa Belediyesi Yardım, Mardin Belediyesi Yardım, Mersin Belediyesi Yardım, Muğla Belediyesi Yardım, Ordu Belediyesi Yardım, Sakarya Belediyesi Yardım, Samsun Belediyesi Yardım, Şanlıurfa Belediyesi Yardım, Tekirdağ Belediyesi Yardım, Trabzon Belediyesi Yardım, Van Belediyesi yardım yapmaya devam etmektedir.

Vefa Projesi Kapsamında artık hemen hemen her belediye ihtiyaç sahiplerine maske, dezenfektan, Gıda Kolisi, Maddi Yardım ve evde bakım gibi hizmetler ile vatandaşların yardımına koşmaktadır.

Belediyeler Ne Yardımı Yapar?

Tüm Türkiye’deki belediyeler imkanları çerçevesinde Nakit Para Desteği, Ücretsiz gıda kolisi, kira yardımı, yaşlılar ve engelliler için evde bakım hizmeti, öğrencilere burs, giyecek yardımı, ilaç yardımı, yakacak odun kömür yardımı, mama veya bebek bezi ihtiyacı gibi yardım kolları mevcuttur.

Belediyeye Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Belediyesi öncelikle istanbul maddi yardım kartı sayesinde tespit ettikleri ailelere ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile alışveriş kartı vermektedir. Bu karta her ay düzenli olarak para yatar ve ihtiyaç sahipleri gıda alışverişi yapabilir. Bu karta başvuru yapmak için Belediyelerde oluşturulan vefa destek hattını arayarak ya da belediye sosyal destek masalarını arayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca İstanbul Büyük Şehir Belediyesi İnternet sayfasına girerek online internetten yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ankara Belediyesi Yardım Desteği için korona virüs sebebi ile işsiz kalan kişiler yardım alabilir. Burada dikkat edilmesi gereken asıl konu 1 aileden sadece bir kişi başvuruda bulunabilir ve 1 kişinin başvurusu kabul edilir. Bunun için Maddi Yardım için internet üzerinden başvuru yapabilir ya da telefon iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Ankara belediyesi tespit ettikleri ailelere destek olmak için düzenli olarak gıda yardımıda yapmaya devam etmektedir. Mutlaka Ankara Büyük Şehir Belediyesi resmi internet sayfasından formu doldurarak internet üzerinden yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

İzmir Belediyesi Maddi Yardım  yapmaktadır. Bu yardım başvurusu için izmir belediyesi telefon numaralarını arayarak ( 0232 293 17 03 ) ya da internetten başvuru yapabilirsiniz.

Belediyeden Ücretsiz Gıda Yardımı Nasıl Alabilirim?

Unutmayalım ki korona virüs sebebi ile birçok kişi işten çıkarıldı. Ancak belediye öncelikle 65 yaş üstü, engelli birey, ya da hiçbir geliri olmayan vatandaşlara yardım yapmayı öncelik sağlamaktadır. Ancak Belediyelerin Sosyal Yardım Masalarını mutlaka aramalı ve durumunuzun kayıt altına alınmasını talep etmelisiniz. belediyeler hemen hemen herkese yardım etme çabasında ancak hiçbir gelirinizin olmadığını teyit etmeniz gerekmektedir. Öncelikle Belediyelerin İnternet Sitesindeki Sosyal Yardım sayfalarında formu doldurarak internet başvurusuyapmalısınız.

Belediye Maske Dezenfektan Verir mi?

Artan yoğunluk sebebi ile geçte olsa belediyeler halkın yoğun olduğu yerlerde maske ve dezenfektan dağıtımına başladı. Ayrıca Belediyeleri arayarak maske ve dezenfektan talebinde bulunabilirsiniz.