Devlet Destekleri

E-devletten Adli Sicil Kaydı Almak 2022

  • 21 Nisan 2022
  • 649 kez görüntülendi.
E-devletten Adli Sicil Kaydı Almak 2022

E-devletten Adli Sicil Kaydı Almak. E-devletten Sabıka Kaydı Almak. İnternetten Sabıka Kaydı Nasıl Alırım? Adli Sicil Kaydı e devletten almak. E devlet ile Sabıka Kaydı Almak. Sabıka Kaydı Almak 2022. Sabıka Kaydına Apostil Yapmak.

Özellikle İş başvurularında istenilen belgelerin başında gelen Sabıka kaydını iki şekilde alabilirsiniz. Sabıka Kaydı kişinin bu güne kadar bir suça karışıp karışmadığının göstergesi olan belgedir. Bu sayede iş verenler çalışanlarının sicilleri ile ilgili bilgi sahibi olurlar.

Sabıka Kaydı Adli Sicil Kaydı Nereden Alınır 2022?

Sabıka kaydını alabilmeniz için iki yol bulunmaktadır. Birinci yol bağlı olduğunuz ilde valilik ilçedeki Kaymakamlıklara giderek sabıka kaydı alabilirsiniz. Kaymakamlıklar veya Valilikler bünyesinde bulunan Hukuk İşleri Şefliğine giderek Kimlik kartınız ile talep edebilirsiniz.

Sabıka Kaydı Ücreti Ne Kadar? sorunuzun cevabı ise basittir. Devlet Sabıka Kaydı için sizden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

E-Devletten Sabıka Kaydı Adli Sicil Kaydı Nasıl Alınır?

Sabıka Kaydı Adli Sicil Kaydı almak için e devlet sitesine giriş yapmanız gereklidir. Tc kimlik numaranız ve e devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra açılan kısma sabıka kaydı yazınız.

E-Devletten Sabıka Kaydı Adli Sicil Kaydı Nasıl Alınır?

Açılan sayfada bulunan Adli Sicil Kaydı (Adalet Bakanlığı) yazan kısmı seçiniz.

E-Devletten Sabıka Kaydı Adli Sicil Kaydı Nasıl Alınır?
E-devletten Adli Sicil Kaydı Almak 2022

Bilgilerndirme kısmını okuduktan sonra devam et seçeneği ile ilerleyin. Açılan sayfada Adli Sicil Kaydını vereceğiniz kurumun ismini yazın. Daha sonra Adli Sicil Kaydınız otomatik olarak İmzalanacaktır.

E devletten Aldığım Adli Sicil Kaydını Onaylatmam İmzalatmam Gerekir mi?

E devlet üzerinden oluşturduğunuz hiç bir belgeyi herhangi bir kuruma onaylatmanıza gerek bulunmamaktadır. Kare kodlu olarak oluşturulan bu belge kişiye özel oluşturulmaktadır. doğruluğunu teyit etmek isteyen yetkililerin bu kare kodu okutarak kontrol edebilirler.

Adli Sicil Kaydına Apostil Nasıl Yapılır?

Eğer evrakınızı yurt dışında kullanacak iseniz adli sicil kaydı belgenize apostil yaptırmanız gereklidir. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta e devletten almış olduğunuz belgeye apostil yapamazsınız. Ayrıca Kaymakamlıklar veya Valilikten aldığınız belgeye de apostil yapamazsınız. Eğer adli sicil kaydı sabıka kaydı belgenize apostil yaptırmak istiyorsanız yalnızca adliyeden almış olduğunuz belgeye apostil yapılmaktadır. Evrakınızı aldıktan sonra tekrar adliye binasında bulunan apostil birimine adli sicil kaydı belgenize apostil yapabilirsiniz.