Devlet Destekleri

Seyahat İzni Şartları Nelerdir?

  • 28 Mart 2020
  • 1.875 kez görüntülendi.
Seyahat İzni Şartları Nelerdir?

Seyahat İzni Alamadım. Şehirler arası Seyahat Belgesi Alamadım. Seyahat İzin belgesi alma şartları nelerdir?  Doktora gideceğim seyahat izni alabilir miyim. Cenazem var seyahat izni alabilir miyim. Başka şehirde çalışıyorum izin belgesi alabilir miyim. Seyahat izni alır almaz yola çıkabilir miyim? Uçakla giderken seyahat izni. Otobüsle giderken Seyahat izni. Trenle giderken seyahat izni. Seyahat izni nereden alınır. Arabamla giderken seyahat izin belgesi gerekli mi. seyahat izni vermediler ne yapabilirim?

Korona ile mücadele kapsamında artan salgının önüne geçebilmek için sağlık bakanlığı bilim kurulunun almış olduğu tedbirler gereği artık seyahatler izne tabi olmuştur.

Seyahat izni Alma Şartları Nelerdir?

28 mart itibari ile seyahat izni almak için kriterler belirlenmiştir.

1- Hastane Seyahat izni: eğer hasta iseniz ve doktor tarafından bulunduğunuz il veya ilçenizde tedaviniz yapılamıyor ise hastane tarafından sevk edilen ile seyahat izni verilebilir.

2- Ölüm Cenaze Seyahat İzni: eğer birinci dereceden bir yakınınızı kaybetti iseniz yada birinci dereceden bir yakınınız ağır hasta ve bakıma ihtiyacı var ise seyahat izni verilir.

3- İkametim Başka Yerde Seyahat İzni :Eğer bulunduğunuz il veya ilçeye yeni geldi iseniz (En Az 15 gün önce) ve ayrıca otel pansiyon gibi yerlerde ikamet ediyorsanız ve kalacak başka yeriniz yok ise ikamet adresinize göre seyahat izni verilir.

4- Devlet Memuru Seyahat İzni: Eğer devlet memuru iseniz ve çalıştığınız il başka bir şehirde ise seyahat izni alabilirsiniz.

Seyahat İzin Belgesi Nereden Alırım?

her şehir için vefa projesi yetkilileri tarafından işleyiş değişse de şu anda Kaymakamlıklardan, Otogarda kurulan vefa seyahat belgesi izin kurulundan ve hava limanında kurulan seyahat izin belgesi ekibine başvurarak yukarıda bahsettiğimiz mazeretlerinizi var ise seyahat izni alabilirsiniz.

Seyahat izin belgesi için kurulan ekip sadece mesai saatleri içerisinde (08:30 17:30) arasında görev yapacaktır. Seyahat belgesi alan kişiler otogar yetkilileri tarafından talepler doğrultusunda kişileri istedikleri yere otobüs seferi düzenleyecektir. Seyahat belgesi alında mecburen kurulun belirlediği gün ve seyahatte yolculuk yapabilirsiniz.  ayrıca otogar çıkışında sağlık ekipleri tarafından sağlık kontrolü yapılacak. daha sonra vardıkları yerde tekrar sağlık kontrolüne girecekler ve hastalık belirtisi olan kişi var ise otobüs tüm yolcuları ile birlikte karantinaya alınacaktır. Otobüsler otogar dışında bir yerde asla durmayacaktır.  Ayrıca gittiğiniz yerde otobüs firmalarının şehir içi servisleri de artık çalışmayacaktır.

Ayrıca Sitemizde bulunan Seyahat belgesi İndirmek için Ziyaret edebilirsiniz.

65 Yaş üstü Seyahat belgesi İçin Burayı İnceleyebilirsiniz.