Devlet Destekleri

Devlet Bankalarından Dev Faiz İndirimi

  • 02 Haziran 2020
  • 1.896 kez görüntülendi.
Devlet Bankalarından Dev Faiz İndirimi

Halk Bankası faiz İndirimi. Halk Bankası kredi oranları. Vakıfbank Kredi Oranları. Vakıfbank Faiz İndirimi. Ziraat Bankası Faiz İndirimi. Ziraat Bankası Kredi Oranları. Hükümetin açıkladığı ekonomik hayatı destekleme paketi kapsamında artık konut satın alma kredisi, taşıt kredisi, beyaz eşya kredisi, tatil kredisi gibi ihtiyaç duyulan her türlü kredi için 3 devlet bankası olan Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası faiz oranları ve kredi detayları ile ilgili tüm bilmeniz gerekenleri ayrıntılı olarak inceledik. 2020 Kredi faizleri düşünce kredimi yapılandırabilir miyim?

Halk Bankası Faiz İndirimi

Halk Bankası artık müşterilerine açıklanan ekonomik destek paketi kapsamında 12 ay geri ödeme olmaksızın kredi oranlarını açıkladı. Ev almak isteyen vatandaşların Avantajlı Konut Kredisi adı altında ister sıfır, isterse de 2. el konut alımlarında faiz oranını %0.64 e düşürdü. Ev Konut almak isteyen Halk Bankası müşterileri 3 il için 750 bin tl ye kadar, diğer illerde ise 500 bine kadar kredi kullanabilecektir. Sıfır ev almak isteyen müşteriler için 12 ay geri ödemesiz olarak faiz oranı %0.64, ikinci el konut almak isteyen müşterileri için ise %0.74 faiz oranı sunmakla birlikte vade sayısını 180 aya kadar kredi kullanabilirsiniz. Kredinin en önemli özelliğinden bir tanesi 12 aya sonra ilk taksitinizi ödeye bilmenizin yanı sıra peşinat oranı %10 a kadar düşürülmüştür.

Halk Bankasından sıfır konut almak için kredi kullanmak isterseniz örneğin 100.000 (yüzbin TL) kredi kullandığınızda 180 ay vade ile aylık 937 TL ödeme ile ev sahibi olabilirsiniz.

Halk Bankasından ikinci el konut almak için kredi kullanmak isterseniz 100.000 (yüzbin TL) kredi kullandığınızda 180 ay vade ile aylık 10007 TL ödeme ile ev sahibi olabilirsiniz.

Halk Bankası konut kredisi çekerken 500 TL Tahsis ücretinin yanı sıra ekspertiz ve diğer masraflar için toplamda 1.105  TL masrafınız olacaktır.  Başvuru için en yakın Halk Bankası Şubesine gitmeniz yeterlidir.

Halk Bankasından Taşıt Kredisi Kullanmak isterseniz sıfır araç almanız şartı ile Binek Otomobillerde  Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Toyota, Ticari Araç için BMC, Fiat, Ford, GAZ, Güleryüz, Isuzu, Karsan, Mercedes, Otokar marka taşıtlar için 50 bin TL ile 500.000 TL arasında 0.49 ila 0.69 faiz oranları ile en az 18 ay en fazla 60 aya kadar kredi kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Faiz İndirimi

Diğer bir kamu bankası olan Vakıfbank 12 ay geri ödemesiz şekilde 3 büyük şehirde 500 bin, diğer şehirler için 750 bin TL ye kadar %0.64 ila % 0.74 e kadar faiz oranı ile kredi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Faiz İndirimi

3 kamu devlet bankasında faiz oranı aynı olmak ile birlikte sadece tahsis ücreti, ekspertiz ücreti değişmektedir. Ziraat Bankasından kredi kullanmak isteyen vatandaşlar sıfır ev için 100 Bin TL  ve 180 ay geri ödeme seçeneği ile %0.64 faiz oranı ile birlikte 500 TL tahsis ücreti almaktadır. Aylık ödeme tutarı ise 937 TL olarak belirlenmiştir. İkinci el konut almak isteyenler için aylık faiz oranı %0.74 olarak belirlenmiştir. 100 bin TL kredi için aylık taksit tutarı 1007 TL dir. Taşıt Kredisi içinde tüm bankaların faiz oranları aynı kalmıştır.

Başvuru Nasıl Yapılır?

İnternet Başvurusuyapabileceğiniz gibi müşteri hizmetlerini arayarak ya da en yakın banka şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Eski Kredimi Yapılandırabilir miyim?

Maalesef eskiden kullanmış olduğunuz kredileri bu faiz oranları ile yapılandırma yapamazsınız.