Devlet Destekleri

Fitas Kullanım Klavuzu

  • 14 Eylül 2020
  • 44.826 kez görüntülendi.
Fitas Kullanım Klavuzu

Fitas Nereden İndirilir?

Andoroid İşletim Sistemine sahip tablet ve telefonlar için: https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.saglik.fitas&hl=tr İphone Telefon ve Tabletler İçin: https://apps.apple.com/tr/developer/t-c-saglik-bakanligi/id867537600?l=tr

Güncelleme Sonrası Fitas Şifre Yenileme

Sağlık bakanlığının yeni güncellemesi ile birlikte şifre yenileme ekranı değişmiştir. Fitas Şifre Yenileme İçin Yapmanız Gerekenler Ayrıntılı Olarak Yeni Haberimizde Yayımlanmıştır. Yeni Şifre Yenileme Sayfası İçin Tıklayın

Fitas Nasıl Kullanılır? Denetim Nasıl Yapılır?

  • 1- Uygulamayı indirdikten sonra kullanıcı adı olarak Tc Kimlik Numaranızı ve cep telefonunuza gelen şifre ile giriş yapabilirsiniz

  • 2- DENETİM MODÜLÜ KISMINI TIKLAYIN

  • 3- Açılan kısımda ekranın alt kısmında 3 adet bölüm var. Görevlerim, Yakınımdakiler, Geçmiş kısmı. Kullanmanız gerek 2 kısım vardır. Görevlerim kısmında bölgenize ait olan filyasyon yapılması gereken kişilerin listesi bulunmaktadır. Ayrıca YAKINIMDAKİLER kısmından konumunuza yakın olan ve filyasyon denetimi yapılması gereken kişilere ait bilgiler bulunmaktadır.

  • Eğer görevi Yakınımdakiler bölümünden aldı iseniz öncelikle GÖREVİ ÜZERİME AL yaptıktan sonra Denetlenecek kişi bilgisi GÖREVLERİM Kısmına gelmektedir. Görevlerim kısmında DETAYA GİT dedikten sonra hanede izolasyona tabi olan kişi bilgisi ekrana gelmektedir. ismin üzerine tıklanarak denetim başlatılır.

  • DENETİM LİSTESİ TIKLANIR

  • DENETİM EKLE KISMINI SEÇİN

  • DAHA SONRA DENETİM NOKTASINA ULAŞILDI MI , KİŞİ İZOLASYON KURALLARINA UYUYORMU ve AÇIKLAMA KISMINI DOLDURDUKTAN SONRA KAYDET BUTONUNU SEÇEREK DENETİMİ TAMAMLAYABİLİRSİNİZ.

FİTAS SİSTEMİNE GİREMEYEN, ŞİFRESİ GELMEYENLER ve ŞİFRESİNİ UNUTANLAR

Eğer uygulamayı yükledikten sonra şifre ile ilgili sıkıntı yaşıyor iseniz şifrenizi sıfırlamanız gereklidir. bunun için aşağıdaki linkten giriş yaptıktan sonra ” şifremi unuttum ” demeniz gerekli. Ardından sistemde kayıtlı olan e posta adresinizi girdikten sonra ” sıfırla “ demeniz gereklidir. Daha sonra e posta adresinize Halk Sağlığı Yönetim Merkezinden mail gelecektir. Bu mailde   “parolanızı sıfırlamak istiyormusunuz “ seçeneği çıkacaktır. “Parolamı sıfırla” dedikten sonra ikinci bir mail daha gelecektir. İkinci mailde Fitas için şifreniz gelecektir. Unutmayın ki gelen şifre sadece cep telefonunuza indirdiğiniz fitas sistemi için geçerlidir. 

Şifre sıfırlama için : https://hsys.saglik.gov.tr/Account/Login

Şifremi Unuttum E Posta Adresinizi Yazdıktan Sonra Sıfırla Demeniz Gerekli ve Mail Adresinizi Kontrol Edin Halk Sağlığı Yönetim Merkezinden gelen maile sıfırla demeniz gerekli ve ardından ikinci gelen maildeki şifreyi cep Telefonundaki FİTAS uygulamasına girin.