Devlet Destekleri

Garanti Bankası Kredi Erteleme

  • 03 Mayıs 2020
  • 918 kez görüntülendi.
Garanti Bankası Kredi Erteleme

Garanti Bankası  Kredi Erteleme. Garanti Bankası  Kredi Kartı Borcu Erteleme. Garanti Bankası  Kredi Nasıl Ertelenir? Garanti Bankası  Kredi Kartı Borcu Nasıl Ertelenir. Garanti Bankası  Tüketici Kredisi Erteleme. Garanti Bankası Taşıt Kredisi Erteleme. Garanti Bankası Konut Kredisi Erteleme. Garanti Bankası  İnternetten Kredi Erteleme. İşten çıkarıldım kredimi erteleyebilir miyim? Ücretsiz izine çıkarıldım Garanti Bankası  kredi kartını erteleyebilir miyim? Garanti Bankası  Kredi Erteleme Faiz Oranı Nedir?

Garanti Bankası Kredi Erteleme

Korona virüs sebebi yüzünden birçok işyeri kapandı. İş yerlerinde çalışanlar ya işten çıkarıldı ya da ücretsiz izine çıkarıldı. Bu sebeple hükümetin açıkladığı Ekonomik İstikrar Paketi kapsamında kredi borcu ya da kredi kartı borcu olan vatandaşların bu zor günlerinde destek olabilmek için tüm devlet ve kamu bankaları kredi ve kredi kartı borçlarını 3 aya kadar erteleme imkanı sunmuştur. 23 Mart 2020 tarihinden önce garanti Bankasından kredi çeken tüm müşterilerine 30 haziran 2020 tarihine kadar kredi borçlarını öteleme imkanı sunulmuştur. Ayrıca ticaret ile uğraşan kobi müşterilerine Ticari kredilerine 6 aya kadar kredi erteleme imkanı da sunulmuştur. Garanti Bankası Kobi Müşterilerine ayrıca ek limitler açılmasının yanı sıra mevcut kredi kullanım limitlerinin de arttırıldığı açıklanmıştır.

Garanti Bankası ayrıca tüm müşterilerine 30 Nisan 2020 tarihine kadar her türlü EFT Havale işleminin de ücretsiz olacağını duyurdu.

Garanti Bankası İnternetten Kredi Erteleme Nasıl Olur?

Kredi ertelemede dikkat edilmesi gereken en önemli konu mevcut kredinizi 23 Mart 2020 tarihinden önce çekmiş olmanızdır. Eğer yukarıda anlattığımız maddeler size uyuyor ise İnternetten Kredi Erteleme yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle Garanti Bankası İnternet bankacılığı sisteminizin aktif olması gereklidir. Eğer daha önce Garanti Bankası İnternet bankacılığı kullanmadı iseniz kullanıcı adı ve şifre almak için size en yakın garanti bankası şubesine giderek işleminizi aktif hale getirebilirsiniz.

Garanti Bankası Resmi İnternet Sayfasına giderek İnternet Bankacılığı menüsüne giriş yaparak kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra KREDİLER bölümünden açılan sayfaya başvuruda bulunarak kredinizi 3 aya kadar erteleyebilirsiniz. Başvuru sonucunun en geç 7 iş gününe kadar cep telefonunuza mesaj gelecektir. Kredi Erteleme işleminiz onaylandıktan sonra internet bankacılığı sistemine giriş yaparak aylık ne kadar ödeme yapacağınızı ve ne kadar erteleme faiz oranı olduğunu ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Burada anlatılan tüm işlemleri ve kredi erteleme işleminizi Garanti Mobil Uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Garanti Mobil Şifresi internet bankacılığı şifresi ile aynı olduğunu unutmayalım.

Eğer İnternet Bankacılığı kullanmıyorsanız bankaya gitmeden de kredi borcu erteleme yapabilirsiniz. Bunun için Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerini ( 444 0 335 ) nolu numarayı arayarak müşteri hizmetleri personeli aracılığı ile kredi borcunuzu ya da kredi kartı borcunuzu 3 aya kadar erteleyebilirsiniz.